Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudotok meselni a gimnáziumról?

Tudotok meselni a gimnáziumról?

Figyelt kérdés
Most fogom kezdeni, mire számíthatik, tényleg van egy ranglista, ami eldönti ki a menő, ki nem? Alapsuliban is persze jelen volt, de ott én a legmenőbbek közé tartoztam(ha csak a csajokat veszük). Ezek a tulajdonságok jelemzőek rám, szerintetek ott hova fogok tertozni: sok hülyeségbe benne vagyok, figyelek a külsőmre, szeretem a filmeket, sorikat, könyveket. Könyen kijövök másokkal, sokszor veszem észre, hogy a középpontba kerültem(nem tagadom, élvezem).

2021. nov. 24. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Érdekes, eddig úgy tudtam és tapasztaltam, hogy a gimnázium elsősorban tanintézmény (oktatási intézmény) és nem bulihely, vagy lemaradtam valamiről ?
2021. nov. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 Ki beszélt buliról? Csak azt szeretnem tudni mire számítsak, mert nagyon fontos, hogyan fogom megélni az elkövetkezendő 4 évben minden napom.
2021. nov. 24. 18:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk például az alapján volt a ranglista, hogy mennyire vagy okos. Sulitól és aktuális osztálytól függ...

Az az egy biztos, hogy nem lesz annyi időd a ranglistákon agyalni, mint a könyvekben, mert egyre többet kell tanulni, a tanulás fogja jellemezni az elkövetkezendő 4 éved (majdnem) minden napját.

2021. nov. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én összebarátkoztam a legvisszafogottabb lánnyal az osztályban, egy sráccal (és pár random emberrel elbeszélgettem néha), nevetgéltünk, rajzolgattunk órán. Heti 4-5 órát tanultam átlag, a leckéken kívül kb. Jártam színházba, túrákra. A jegyeim nem voltak kiemelkedőek, de voltak nálam rosszabbak is. Mindenféle ember van...bukdácsolni normális, kettesekkel evickélni is (ugyanakkor nem tesz menővé és stresszel jár (tapasztalat)), ahogyan az is, ha színjeles vagy.

A személyiséged többet nyom a latba, mint a jegyeid, viszont, ha jó tanuló vagy, arra számíts, hogy páran megrohamoznak majd lecke vagy anyaggal kapcsolatos segítség miatt.

Ami a bulit illeti, nálunk azt hiszem úgy 10.től volt rendszeres, heti/2 heti 1 buli, egészen 12. végéig, az osztály extrovertáltabb negyede/harmada által. Mi, rajzolgatós, visszafogottabb emberek 12.-ben iszogattunk együtt először, de közel nem ezzel a rendszerességgel, 3 alkalom volt tavasz eleje és nyár közt.

2021. nov. 26. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk elég jó a közösség, annyira nagyon nem is vagyok csoportokra szakadva. Viszonylag sok olyan óránk van, ahol külön van választva az osztály (vannak olyan osztálytársaim, akikkel heti 8közös órám van), de ettől függetlenül velük is elvagyunk. Persze vannak a csendesebbek, de ők sincsenek kirekesztve. Ha kérdezel valamit valakitől egyből válaszol, ha segítséget kérsz, próbál segíteni.

Nálunk a többség jól tanul, így egyáltalán nem tesz menővé, ha rossz jegyeid vannak. Viszont nem fog senki kinevetni vagy lenézni miattuk. Én nem érzem úgy, hogy nálunk lenne bármiféle ranglista, viszont a velünk párhuzamos osztály már jóval másabb. Ott több a tinipicsa, akik azt hiszik, hogy övék a világ, ha jól tapasztalom, ők vannak valamennyire ezen a ranglétrán felül. Ettől függetlenül nem szekálják a többit, egyszerűen a saját szemszögükből ők a létra teteje, más szerint meg nem. Ott több a csoportosulás, de hát ez van, azért el van mindenki.

Ez is bizonyítja, hogy full random, hogy milyen osztályt fogsz ki és hogy ott majd hogyan zajlanak a dolgok.

2021. nov. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen attól függ, hogy milyen társaságot fogsz ki. Persze némi ráhatása az osztályfőnöknek is van, de középiskolában már kevesebb.

Ahova én jártam 33-an voltunk, volt persze a menő csaj, aki azzal dicsekedett, hogy már hány fiúval lefeküdt. Nem tudom, hogy ez miért menő, nekem nagyon taszító volt, én nem is kerültem be a belső körbe emiatt. Meg volt a menő fiú, aki folyamatosan bohóckodott, szerintem kompenzált valamit, és ha valaki nem röhögött a viccein, akkor legközelebb ő lett a céltábla.

Én vidékről jártam be, és volt olyan városi osztálytársam, aki előadta, hogy ő magasabbrendű, mint én, mert ő Fehérváron lakik. Amúgy tényleg úgy volt, hogy inkább a vidékiek barátkoztak külön, voltak barátnőim, elvoltam, de tényleg leginkább vidékiek voltak. Buli a suliban nem volt semmi, csak a tanulás, nagyon szigorú iskola volt. A legjobb jegy, amit szerezhettél a négyes volt. Én nagyon utáltam, de van aki szereti, szerintem osztály, és iskolafüggő. Meg ez már elég régen volt, talán most már normálisabbak a tanárok is.

2021. dec. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!