Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Szent Margit Gimnáziumban...

A Szent Margit Gimnáziumban miket kérdeznek a világnézeti felvételin? Illetve milyen az iskola hangulata, szeretnek oda járni a gyerekek? Támogatóak a tanárok?

Figyelt kérdés

2021. nov. 28. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A suli honlapján a menü - gimnázium - osztályainknál meg tudod nézni az osztályok bemutatkozását.

A v. felvételin imákból kérdeznek részleteket, meg van olyan kérdés is, hogy erről meg erről mi a véleményed. De igazából ha a rendes felvételid jól sikerült, nem ezen fog múlni, hogy bejutsz-e.

Természetesen itt is vannak klikkek, de kb mindenki megtalálja azt, amelyikben jól érzi magát.

Hangulat- én a barátaimmal jól elvagyok, a többiek is szerintem jól érzik maguk

Tanárok - hát, ez egyénfüggő

Van aki jófej és jól tanít

Van aki vagy jófej vagy goromba, de jól tanít

Van aki jófej, de fegyelmezni (és ezáltal tanítani) nem tud

Van akitől mindenki fél

Stb

Egyébként ide jelentkeztél/akarsz jelentkezni?

2021. nov. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Én szeretek ide járni, egész jó hely, ahhoz képest, hogy suli :). Elég nagy mondjuk, az elején nehéz kiigazodni :). Jó a hangulat, jó a társaság (az én osztályomban legálábbis biztos), és ahogy az előző is írta, vannak ilyen-olyan-mindenféle tanárok (de "nagyon rosszak" nincsenek... tavaly egy kicsit idegbeteg tanárt kaptunk ofőnek, idén már nem tanít nálunk :)). Jó a menza, tiszták, jól felszereltek a termek, jól szervezettek a programok.

Egyébként mi az a világnézeti felvételi? Miből áll? Nekem ilyen nem volt :/.

2021. nov. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindkettőtöknek.

Hatodikos lányom januárban felvételizik és a Szent Margit nagyon tetszett neki tegnap a nyílt napon. Pont ilyen rendes, kedves gyerekekkel találkoztunk, amilyennek ti is tűntök. A kérdést azért tettem fel, mert anonim módon az ember esetleg őszintébb mer lenni. De a válaszaitok nagyon megnyugtatnak.

Persze, ahogy mindenki, a tanárok is sokfélék, de az iskola alaphangulata fontos, hogy jó legyen. Nem akarom, hogy szorongania kelljen például, vagy nyomasztó légkörben teljenek a napjai.

A világnézeti felvételit nem kell megírnia annak, aki nem vallásos, talán ezért nem írtál Te sem.

Még egyszer köszi!

2021. nov. 28. 20:54
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok, közben rájöttem, hogy én is írtam világnézetit... csak nem tudtam, hogy így hívják (teljesen ideggörcs voltam aznap, a magyar utáni szünetben a felügyelőtanár megkérdezte, melyik iskolából jöttem, nekem pedig meg kellett néznem a diákigazolványomat, mert nem jutott eszembe 😂. Úgy néz ki, azóta nem tudtam lenyugodni) 😅. Most pedig valamiért szóbeli-világnézetire gondoltam (pedig egy betű sem utalt rá...)

Igen, imákat kell kiegészíteni, és a végén nekünk (2 éve) le kellett írnunk életünk 4 legjobb pillanatát, és az általunk a mai fiatalságra nézve legsúlyosabbnak gondolt 4 problémát. Ez nem számít bele semmibe, nem pontozzák és nem befolyásolja a sorrendet, csak tályékoztató jellegű... de úgyse jegyzik meg, tehát nincs miért aggódni :). Csak az írásbelit kell jól megírni ;). Sok sikert hozzá!!!

2021. nov. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Tegnap láthatta az osztályomat, jófejek a tanarok...

Nagyon tiszta, rendes környezet. Az igazgatóúr is kedves, tamogató egy olyan tanárt sem tudnék mondani, akit nem szeretek, van aki kicsit szigorúbb, ezáltal talán jobban odafigyelünk rá ...

Nekem a felvételin-szóbelin az igazgatóúr és egy tanárnő voltak ott, olvasnom kellett, beszélgettünk aztán kicsit matekoztunk, törtek voltak (azt érdemes átnézni, én az izgalomtól alig tudtam egyszerűsíteni😇)

Ha van kérdés nyugodtan írj!!

2021. nov. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok. Ha a lányomnak lenne még kérdése, írunk. Köszi!
2021. nov. 29. 06:28
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok újra

"Nem akarom, hogy nyomasztó légkörben teljenek a napjai"

Természetesen mint mindenol, itt is vannak olyanok, akik szeretnek belekötni másokba, de pl az én osztályomban senkit se gúnyolnak vagy ilyesmi, és gondolom ez másoknál is így van, míg az előző iskolában nagyon divat volt az ilyesmi.

Nálunk az osztályközösség nem olyan jó, de 1 lány kivételével mindenki talált legalább egy valakit (de inkább többet), akivel jól érzi magát.


#5 azért amit az igazgatóról írtál, túlzás.

Nálunk van egy fiú, akit szó szerint amióta meglátta, nem bírja

Meg hallottam már "rémtörténeteket" róla..

De egyébként a diákok többségével nem nagyon foglalkozik, szóval nem elrettenteni szeretném a lányod.


Azért én tudnék mondani tanárokat, akiket nem szeretek..

De többségben vannak akiket én és a többi diák is kedvel


A környezet tényleg tiszta, a menza is jó.


Egyébként a szóbelin nem mindenkitől kérdeznek matekos-magyaros dolgokat, azt hiszem csak attól, akinek nem sokon múlt az írásbeli


Ha van még kérdés, privátban vagy itt is írhattok

2021. nov. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elmondom az esetleges keresgélőknek, hogy végül a Margitot választottuk és nagyon jó döntés volt. Persze a követelményszint gimnáziumnak megfelelő, de emelett a tanárok igazságosak, jópofák, kedvesek, az egész légkör oldott és sokkal nyugodtabb, mint nálunk az általánosban volt. A gyerekközösség sokszínű, a gyerekek szeretik egymást, sokal állatkodnak :) A suli felszereltsége össze sem hasonlítható egy állami iskolával, és ami nekem még nagyon tetszik, és szerintem sokat elárul a suliról, hogy a szülőkkel való kommunikáció is átgondolt, értelmes, kooperatív, abszolút partnernek tekintik a szülőket, nem valami szükséges rossznak. Aki esetleg attól fél, hogy szentfazekak között lesz a gyerek, annak elmondom, hogy teljesen hétköznapi gyerekek járnak a Margitba. Kb. 1-2 havonta van egy kötelező szentmise, részben nulladik órában, részben vasárnap. A heti 2 hittan kötelező. Sok protestáns gyerek van és néhány ateista is. Utóbbiaktól az az elvárás, hogy nyitottak legyenek az iskola vallásos jellegével szemben, pl. a hittan követelmények rájuk nézve is ugyanazok. A menza nagyon jó, naponta háromféle menüből lehet választani. Sajnos a világ legjobb ofője most foglalt 2028-ig, de azért ti is kifoghattok egy viszonylag jót :)
2023. márc. 22. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!