Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Már szinte minden a pénzről...

Már szinte minden a pénzről szól? Még az oktatás is?

Figyelt kérdés

Elmentem az államvizsgára, gondoltam a tudást nézik majd a tagok.

Erre fel egyedül engem buktattak meg, a többit átengedték.

A többiek csúsztak az egyetemen, én nem, én voltam ott a legfiatalabb. Tehát én nem fizetem ki plusz 1-2-3 félév tandíjat nekik és elsőnek mentem vizsgázni, volt ott egy bukott is, aki kifizette a vizsgadíjat.. Ennyire a pénz számít még az utolsó megmérettetés alatt is?

Mielőtt valaki azt írná, hogy a teljesítményem miatt volt és csak erre fogom. Nem azzal volt a probléma.... (még annak is meglett, akinek gagyi volt a laptopja, lassú, halk, rá is szóltak, hogy ez az eszköz nem megfelelő) rövidítettem a féléveken, míg a többi hosszabbított.

Gondolom mindig kell min. 1 bukott szamár, aki kifizeti az ismételt vizsgadíjat.



2021. nov. 30. 20:12
 1/3 A kérdező kommentje:

A lényeget kihagytam: felsőfokú nyelvvizsgám van, mesterképzésre felvettek volna, ha sikerül az államvizsgám.. eléggé bosszantó a helyzetem, főleg a nyári nyelvvizsga-amnesztia miatt.

Mindegy, újra próbálkozom majd.. legalább az ismételt vizsgadíj miatt már jobban fogok indulni a téli mezőnyben. :D

Másnak is van hasonló története? Van itt olyan, akinek az államvizsgán múlott a diplomája?

2021. nov. 30. 20:24
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A bukási kvóta létező dolog, nekünk konkrétan a szemünkbe mondták, hogy az a jó számonkérés, ami olyan nehéz, hogy legalább a hallgatók harmadát kiszórja...

Láttam már olyat is, hogy a pót bitangnehéz volt, hogy díjköteles pótlásra menjena hallgatóság nagy része, amin azért már át lehetett menni.


Ugyanakkor két záróvizsgát már magam mögött tudhatok (az egyik képzésen ráadásul önköltségesen voltam) és az a véleményem, hogy a finishben már nem szívóznak. Még szigorlat előtt igen, ha van, vagy az első félévekben de a záróvizsga már elég egzakt és kiszámítható.



Ha igaz is lenne, amit írsz, nincs konkrétan értelme. Megszerezted az abszolutóriumot, nem lehetsz többet aktív féléven a képzésen. Nincs értelme "visszaküldeni" úgymond, mert ha tényleg nyerni akarnának vele, az nem lenne sok. Sokkal jobban megéri rengeteg helyet biztosítani a gólyáknak és azokat aprózgatni.



De ettől függetlenül abban egyetértek, hogy az oktatás a pénzről szól és hála annak, hogy a többség államin "ingyen" tanul és az egyetem akkor is megkapja rá a pénzt, ha nem elégedett az oktatással, mert diplomát máshol nem szerezhet, ezért le is van szarva, hogy a diák milyen elvárásokat támaszt. Ha a diákok maguk fizetnék a tandíjat és az egyetem az ő szolgálatukban lenne, mert azon múlna a fennmaradása (és nem az állam pénzelné), akkor valószínűleg más lenne a helyzet. De ha bárhova leírom, hogy a diákokkal (max diákhitel) kellene direktben fizettetni a tandíjat, még azok is felháborodnak, akik így államin a rendszer szajhái és tényleg bármit meg lehet velük csináltatni.

2021. nov. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Pedig valamiért rám esett a választásuk.

Egy pénzéhes egyetemnek az a pár tízezres ismételt vizsgadíj is számít..

A nyelvvizsga szóbelin pl. átengedtek/átlöktek.. pedig sztem nem érdemeltem meg, mivel lefagytam, borzasztó volt. Tehát a szóbelin jobban előjön a szubjektivitás.

Mindegy ilyenkor szoktam mondani, hogy nem bírnak elengedni, mégegyszer látni akarnak.. haha

2021. dec. 1. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!