Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez a szak mennyire nehéz?

Ez a szak mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
A Corvinus Gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés szakja

2021. dec. 3. 09:17
 1/3 anonim ***** válasza:
92%
Az egyik legnehezebb közgazdász szak. Nagyon jó matematikai érzék+emelt matekos stabil alapok szükségesek hozzá.
2021. dec. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon nehéz. De elvileg megéri, ha érdekelne a gazdaságtudomány, tuti ezt választanám.
2021. dec. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Morisz123 válasza:
100%

Én idén kezdtem, úgyhogy megpróbálom leírni az eddigi tapasztalataimat. Az emelt matekom egyébként 82% lett ami kb középmezőny. (Bár ha bekerülsz, akkor nem igazán az számít itt, hogy mennyire vagy okos egy-egy eredményed alapján, hanem mennyire vagy szorgalmas szerintem.)

Nos mint ahogy írták, valóban eléggé nehéz. Az órarend egész baráti, viszont rengeteg önálló tanulást igényel. Én sosem voltam kimondottan az az okos gyerek aki mindig mindent tud, legtöbbször kemény munka és szorgalom árán tudtam elsajátítani a kellő tudást. Mégis azt mondom hogy elvégezhetőnek érzem a szakot. Lényegesnek tartom, hogy szeresd a matekot, mivel ez másképp nem nagyon fog menni. Sokszor baromi unalmas dolgokat fogtok venni, azonban bennem minden óra után ott volt a gondolat hogy amúgy ez milyen érdekes és legalább ennyivel is több vagyok.

A vizsgák szintén szivatósak, mert kötelező adott tantárgyakból a szóbeli is a nehéz írásbeli mellett, ahol a bizonyításokat és tételeket kérik főleg vissza.

A szak amúgy nagyon családias és lehet számítani mindenkire.

Szóval összességében tényleg nagyon nehéz, de megéri mert később remek elhelyezkedési lehetőséget biztosít (ahogy hallottam akár külföldön is). Sajnos felsőbb évesek azt mondják később se lesz könnyebb :/ max jobban hozzászoksz.

Remélem tudtam segíteni :)

2021. dec. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!