Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztika szak nehéz?

Anglisztika szak nehéz?

Figyelt kérdés

2021. szept. 30. 10:08
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
13 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Definiáld, mi nehéz. A közhiedelemmel ellentétben kell tanulni, de ha nagyon jó angolos vagy (már felsőfokon vagy, mikor kezded) akkor sosem azon fogsz izgulni, hogy sikerül-e a vizsga, hanem hogy 4-es vagy-ös lesz.
2021. szept. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Középfokon vagyok jelenleg angolból.
2021. szept. 30. 11:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám, hogy nehéz, inkább úgy fogalmaznék, hogy munkás. Maga az anyag nem egy rakétatudomány és azt gondolom, hogy minden tanulható és érthető, legalábbis nekem ezzel a részével eddig nem volt gondom. Ugyanakkor elég időigényes. Ami szerintem a nehézségét jelenti az az, hogy folyamatosan készülni kell. Nekem túlnyomórészt szemináriumaim vannak, amikre gyakorlati jegyet kapunk a félév végén a félévi teljesítményünk alapján. Ez azt jelenti, hogy ezekből a tárgyakból óráról órára készülni kell, nagyon sokat kell olvasni, beadandókat írni, csoportos és egyéni prezentációkat készíteni, sokszor kapunk házit és az órákon is gyakoriak a csoportos /páros feladatok, aktívnak kell lenni, beszélni, vitázni stb., néha van zh is. Az előadások lazábbak, ott általában csak egy félév végi vizsga van vagy esetleg egy-egy zh félév közben. Szóval a nehézségét szerintem inkább ez adja, hogy végig kell dolgozni a szorgalmi időszakot is és utána a vizsgaidőszak egy részét is (jellemzően kevesebb vizsgánk van, de szorgalmi időszak alatt nem igazán érek rá azokkal a tárgyakkal foglalkozni, így a vizsgaidőszakra marad a tanulás). Folyamatosan teljesítened kell és közben nem nagyon van időd pihenni vagy szünetet tartani, mert biztosan van valami határidős feladat. Nálunk elég szigorúan veszik a hiányzást (a legtöbb órám katalógusos, max. 2 alkalommal lehet hiányozni) és a feladatokat is (a legtöbb esetben, ha valamit kihagysz, megbuksz).

Én a nyelvtudás kérdését nem emelném ki külön. Persze minden óra, minden olvasmány, a vizsgák stb. angol nyelven vannak, de ennek a területnek azért nincsen olyan durva szakzsargonja, amit kell azt úgyis megtanulod és közben is fejlődik a nyelvtudásod, de egyébként sokszor teljesen hétköznapi témák merülnek fel, nálunk az oktatók nagy része is magyar és ők sem beszélnek tökéletesen angolul stb. Én egy sima gimibe jártam, nem tanultam külföldön, nem jártam semmi extra tanfolyamra, külön nyelvvizsgám sincs stb., szimplán a gimis angol óráim és persze az otthoni gyakorlásnak köszönhetően csináltam meg a felvételihez szükséges emelt angolt (ami kb. B2 szint) és nem volt gondom a nyelvtudásommal az egyetemen, mindent értettem, tudtam teljesíteni a tárgyaimat, az alapvizsgám is elsőre sikerült teljesen jó eredménnyel. A szaktársaim nagy része is hasonló háttérrel érkezett a szakra amúgy, nem hiszem, hogy ezen sok múlna, sőt.

2021. szept. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én végzős anglisztikás vagyok, és egyetértek az előzővel. Valóban nem nehéz, de bele kell fektetni az energiát. Nekem szerintem az első évem volt a legnehezebb, mert akkor sok nyelvóránk van. Majdnem mindenből hetente-kéthetente teszt, amiből nem, abból hetente beadandó, házi. Félévente kettő zh, sok tárgyból prezentáció. Plusz későbbi években is sokat kell olvasni, az olvasottakkal foglalkozni.


A vizsgák változó nehézségűek, bár nekem is ugye másfél évig online volt, ezért sok órát nem tapasztaltam meg személyesen. A legtöbbre tényleg tanulni kell, vannak szóbelik is, van, ami kicsit egyszerűbb.


Ha van még kérdésed, szívesen segítek.

2021. okt. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem úgy nehéz mint egy mérnöki, vagy matematikus szak. A két példánál a komplex problémamegoldó képességek fejlesztése mellett a szakmai és természettudományos tudásra is szükség van. Jó eséllyel soha nem tanult az illető olyat, ami ezekhez a szakokhoz kell. A problémamegoldás képességét pedig egyszerűen fejleszteni kell. Van akinek ez egyszerűen nem megy. Emiatt mondják ezekre a képzésekre, hogy nehéz, mert a közoktatás nem ilyen gondolkodásmódra képezte ki a diákokat.


Anglisztika pedig úgy nehéz, hogy sok-sok feladat van, viták, beadandók, elemzések, stb. Ha magát a nyelvet beszéled, akkor az eszközt ismered és használni is tudod, onnantól csak a szakmabeli ismereteket kell elsajátítani. Sokkal közelebb van a gimihez gondolkodásmódban, így ismerősnek hat a tananyag.


Szóval nehéz szak, de nem úgy, mint egy reálos képzés. Hidd el, ha tudsz angolul, és nem egy link alak vagy, akkor el fogod tudni végezni :)

2021. okt. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"ha nagyon jó angolos vagy (már felsőfokon vagy, mikor kezded) akkor sosem azon fogsz izgulni, hogy sikerül-e a vizsga, hanem hogy 4-es vagy-ös lesz"

Ez azért így nem igaz. Attól, hogy jól tudsz angolul, még nagyon szépen megbukhatsz pl. nyelvészetből.

2022. ápr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!