Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg van aki azt hiszi,...

Tényleg van aki azt hiszi, hogy telitett a tanári pálya és sokan várnak állami tanári álláslehetőségekre?

Figyelt kérdés

Itt a csoportban egy-egy oktatási kérdésben sokszor fordul elő, hogy egy-egy kommentelő tényként kezeli, hogy sok a tanár, és rengeteg nyugdíjas tanár szeretne visszamenni oktatni, de tele vannak az iskolák.

Jelentkezzen már, aki úgy gondolja, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű tanár dolgozik ma az oktatásban.



2021. dec. 7. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Vagy valamit félreolvastál, vagy a kommentelők írtak hülyeséget. Tanárhiány van nagyon sok iskolában.
2021. dec. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Fideszes propaganda, fidesz hívők baromsága. Akik vagy annyira buták, elvakultak, vagy az a munkájuk, hogy a fideszt fényesítsék.
2021. dec. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 valaki : ***** válasza:
77%

Attól függ, milyen szakos tanárról van szó.Van, amiből tényleg van elég. De vannak brutális hiányszakok is, a Facebookon egy fizikatanár keresett állást és nem viccelek, kb. 60 ajánlatot kapott kommentben. Az összes hozzászólás 120x volt, mert az iskolák képviselői elkezdtek licitálni egymásra. "Nálunk kapsz szolgálati lakást", "Nálunk csak 4,5 feletti diákok vannak".

Szóval szakfüggő

2021. dec. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is szakfüggő. Bölcsész szakos tanárok azért viszonylag sokan vannak még mindig, főleg történelem tantárgyból szoktak viszonylag ritkábban tele lenni az álláshirdető felületek.


Amiből viszont nagyon nagy hiány van, azok az informatika, fizika, kémia, biológia, matematika tantárgyak, valamint a nyelvi szakok.

2021. dec. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 valaki : ***** válasza:
81%

3-as vagyok

Pontosan. Én is történelem szakos vagyok, úgy ragaszkodom az állásomhoz, mint papok a kereszthez. mert tudom, hogy nem úgy működik, mint egy matektanárnál vagy fizikatanárnál. Én nem fogok sehol 60 ajánlatot kapni

2021. dec. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

Ha egyetlen "tanár" sem "tanítana", akkor sem lenne tanárhiány.


Elég alul képzett vagy. :(

2021. dec. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon nem mindegy, milyen szakos tanár. Magyar, töri, angol ezekből még viszonylag sok van frissdiplomás is. Én kisvárosban élek, ha felraknak mondjuk egy magyar-angol szakos hirdetést már az első nap megvan rá az első öt jelentkező (ezt lehet látni a hirdetésnél). Szóval ha még kisvárosban is van rá bőven jelentkező kétlem, hogy hiány lenne. Testvérem egyszakos angol tanár, mesterszak után csinálta és nem talált vele állást, most teljesen más, 'egyszerűbb' munkát végez. Fővárosban talán jobb a helyzet.


Ilyen fizika, biológia, kémia, matek, német, na ezekből van kevés, mert nagyon nehéz már az egyetem elvégzése is.

2022. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 valaki : ***** válasza:
86%

Utolsó válaszoló!

Azért is, mert az egyetem nehéz. De azért is, mert ha elvégzik, mehetnek máshova. A nyelvesek fordítani (a dupla nyelvszakosok, pl. német-francia eleve ezzel a szándékkal jönnek a tanárira), a kémiás laborozhat valahol, a biológiás dettó.

Egy töritanár meg tesitanár viszont annyira nem tud mást csinálni, mint tanítani

2022. jan. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es: angolos sincs sok, Budapesten sem. (Angol-német szakos tanár vagyok) Azt meg nem tudom, honnan vetted, hogy a német szak nehezebb, mint az angol :D Maximum kevesebb embert vonz elvégezni. A nyelvszakosokat egyébként az SSC-k szívják fel, míg kezdő tanárként kapsz 160 nettot, egy SSC-ben 320-250 nettot. És nem nehezebb a munka, plusz csilli-villi iroda és cafeteria.
2022. jan. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!