Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE pszichológia a szak...

ELTE pszichológia a szak tantárgyi követelményei, illetve vélemények a szakról?

Figyelt kérdés
Most 11. osztalyos kozepiskolas vagyok, a jovoben az ELTE pszichologia szakan szeretnek tovabbtanulni. Erdekelne, hogy melyik tantargyakat nezik inkabb es, hogy mikkel erdemes emeltezni, illetve az ev vegi jegyeket hogyan es mennyire nezik. Az iskolarol is nagyon szivesen fogadok velemenyeket, negativat es pozitivat is. Elore is koszonom!

2021. dec. 7. 19:40
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nehéz egyszerre megválaszolni, de megpróbálom.

A felvételi infókhoz a felvi.hu-t nézegesd, ott szerepel minden, ami hivatalos. Megtalálod, hogy mit hogyan számítanak, pontosan mik a követelmények, ilyesmiket. Most épp a februári keresztféléves felvételis dolgok vannak kint, de ez hamarosan megváltozik, ráadásul a pontszámítás szempontjából például ez úgyis mindegy. De itt vannak a tavalyi infók, hátha ez is segít valamit (nem szoktak változni a követelmények):

[link]

[link]

Pszichológiára jelenleg legalább egy emelt kell a következő tárgyak egyikéből: matek, magyar, töri, biosz vagy néhány idegen nyelv (illetve vannak valami szakmai tárgyak is, mint a linkelt oldalon látod, de én azokról semmit nem tudok). Mivel magas a ponthatár, ezért sokan csinálnak két emelt érettségit, esetleg egy emeltet és egy-két nyelvvizsgát. Én mindig azt tanácsolom, hogy abból érdemes emeltezni, ami jól megy. Mondhatom én, hogy a biosznak és az angolnak van a legtöbb haszna az egyetemen (ami amúgy igaz), de ha nem azok az erősségeid, akkor nem fogsz tudni jó emeltet írni belőlük, és lehet, hogy nem vesznek fel. Szóval az érettségi kapcsán azt nézd, hogy mivel érnéd el a lehető legtöbb pontot, a többin majd ráérsz az egyetemen agyalni.

Egyébként én az ELTE-re járok pszichológiára, úgyhogy ha van valami konkrét kérdésed a sulival kapcsolatban, akkor írj nyugodtan akár privátban is! :)

2021. dec. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!