Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia szakra felvételi...

Pszichológia szakra felvételi követelmények?

Figyelt kérdés

Ha jól értelmezem, az alábbiak közül kell választani kettőt és egyikből emeltezni kell. Biosz, magyar, töri, matek, idegennyelv.

Ezek közül ki milyen kombinációt ajánl? Magyarból, töriből, matekból és idegennyelvből amúgy is van középszíntűd minimum.



2020. szept. 22. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Nem akarok hülyeséget mondani, ne vedd 100%ra amit mondok.

Tekintve hogy mindegy melyikeket választod, abból menj emeltre, amiből jó vagy :D Én matekból pl biztos nem mennék, ha nem olyan pályára megyek. Ha valamit mondanom kéne akkor én a biosz es idegennyelvet mondanám, az idegen kifejezések miatt, és mert azért kötődik a bioszhoz is

2020. szept. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez a logikus szerintem is. :)
2020. szept. 22. 18:21
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Jó, ha az ember tisztában van az emelt biosz anyagával, hiszen lesz anatómia,vagy biológia (hol így,hol úgy hívják).

Én az emelt biológia+ emelt angol kombinációt mondanám a leghasznosabbnak, de persze abból emeltezz, ami a legjobban megy.

2020. szept. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
29%
Szia, az ELTE-re járok, szóval arról tudok nyilatkozni, hogy ott mi a leghasznosabb a tanárok illetve a zh k alapján. Teljesen egyértelműen biosszal gyere! Ne irodalommal és ne törivel mert nagyon nagyon fogsz szívni!
2020. szept. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért utolsó én ezt a nagyon nagy szívást eléggé túlzásnak tartom. Szerintem is a biosz + idegennyelv a leghasznosabb, de néhányan elvégezték már a bioszos egyetemi tárgyakat biosz érettségi nélkül is. Köztük például én. Ha nem érzed, hogy ötösre meg tudnád írni az emeltet, akkor ne abból menj, mert csak a pontszámaidat rontod. Ettől függetlenül még járhatsz faktra vagy valami, ha van időd, de a felvételi pontokra figyelj oda elsősorban.
2020. szept. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!