Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE ÁJK-on jó oktatók...

Kocsisbarbi kérdése:

Az ELTE ÁJK-on jó oktatók tanítanak?

Figyelt kérdés

A jogi karon milyen a tanárok hozzáállása? A többség inkább elveszi a kedved vagy próbál segíteni? Mennyi esély van a jókat kifogni? ( tudom hogy ott mázlipontos rendszer működik )

Leginkább egy átlagos képességű, nem elfogult diák szempontjából érdekel a kérdés akinek fontos a segítség, korrektség, rendes felkészítés, felesleges szivatásmentesség.



2021. dec. 8. 21:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
a felesleges szivatás nem akarsz, ne az ELTE-re menj jogra, ott durván szivatnak és szórják a népet
2021. dec. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Én még csak első éves vagyok, de eddig nagyon meg vagyok elégedve, nagyon nagytudású professzorok, kiváló előadók tartanak csúcsminőségű órákat. Hamza, Mezey, Lőrinczi (exemplifikatív felsorolás :) ) mind remek. Várom a további féléveket, még akkor is, ha lesz tárgy, ami esetleg nem sikerül elsőre.
2021. dec. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is tetszettek az előadások, meg a nagy előadók, csak utána amikor a vizsgán 300 vizsgázóból 200 elégtelen, az már nem olyan felemelő (hacsak nem a szerencsésebb 1/3-ba vagy).
2021. dec. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
Az egyetemeken nem az a dolguk a tanároknak, hogy ajnározzanak, ők nem pedagógusok, hanem egy-egy terület szakemberei. Ha nem akarsz tanulni, hanem azt várod, hogy tanítsanak, ha nincs meg benned az eltökéltség, hogy bárminek ellenére is tanulni fogsz, akkor ne menj egyetemre.
2021. dec. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Negyedéves vagyok az ELTE jogi karán és mondhatom neked hogy szánalmas a legtöbb oktató hozzáállása. Nagyrészük úgy veszi hogy úgy kellett volna születni hogy a tárgyukat alap tudod. Flegmák, életunottak, legtöbben talán azert tanítanak úgy hallottam mert kötelező ha tudományos munkát akarnak végezni meg támogatást kapjanak a kutatásaikhoz. Követelmények év közben változnak, általában vagy az az óra ,hogy saját magáról beszél vagy a törvényt szidja, vagy nagyon bele megy egy területbe és azzal foglalkozunk mélyen, nem egyszer előfordult már hogy 200 szakaszból 20at vettünk át év közben többet meg magunktól kellett vizsgára megérteni. Vizsgákon pedig még ennél is rosszabb, felesleges szivatás, megalázás. Nem simán megbuktat hanem még kioszt mellé, van olyan aki addig kérdez amíg bele nem hibázol. Gyakran pofára megy az osztályzás és nem tudásra. Megesett, hogy egy tételhez a tankönyvben 4 példa volt felsorolva és röviden kifejtve, másfél oldalt ölelt fel. Kihúztam azt a tételt és mondtam hogy 4 példa van, félbeszakít hogy van több is. Rengeteg szó volt róla előadáson és a könyv is nagyon részletesen kifejti....MÁSFÉL OLDAL. Aztán adott egy kettest de még hozzátette hogy legyek tisztában ez egy egyest érdemelt volna. Magyarra fordítva a szót nem voltam neki szimpatikus és szívesen megbuktatott volna, de mivel tudtam azt amit ők a könyvben leírtak ezért nagy kegyesen ad egy kettest. Pázmányon 4-5öst kapsz ami ELTE-n 2es. Szóval a vizsgák nagy része arról szól hogy te elmondod amit tudsz és kicsit még szivat meg mutogatja és éreztetni akarja hogy Ő Valaki. Eleinte én nagyon a szívemre vettem ezeket és hányingerrel mentem vizsgára de mostmár csak nevetek az egészen. Ne vedd a szívedre és több vagy annál amit ők rád mondanak és a tudásod is több.
2021. dec. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

"a tankönyvben 4 példa volt felsorolva és röviden kifejtve"

És az ajánlott szakirodalomban?

2021. dec. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Az ajánlott irodalom ajánlott irodalom :D nem kellene hogy részét képezzék a vizsgaanyagnak, csupán az anyag megértésében és a tanulás kiegészítésre szolgál
2021. dec. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Te csak tudod. :D
2021. dec. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Igen én már csak tudom ha ott szopok négy éve :D megkérdezhetem hogy te is oda jársz ? Ha már ilyen lekezelően tudsz írni, bár érthető lenne mert a szaktársaim nagy része ilyen :D
2021. dec. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Az sokszor megfigyelhető, hogy egy-egy számonkérésen az ér sok pontot, ami a tankönyvben esetleg nincs is benne, csak mellékes megjegyzésként hangzott el egy előadáson, amire nem figyelt oda kb. senki, mert nem úgy tűnt, hogy fontos. "Nagy egyetemek nagy képzésein" gyakori jelenség.
2021. dec. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!