Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Segítség! Mit lehetne csinálni...

Segítség! Mit lehetne csinálni, hogy ne hozzon haza rossz jegyeket állandóan?

Figyelt kérdés

A húgom most 6.-as (azaz 2.-as egy nyolcosztályos gimiben). Általános iskolában éltanuló volt. Tavaly már egy picit rontott a gimnázium magas elvárásai miatt, de még így is megvolt minden gond nélkül a 4.4-es átlaga. Idén azonban sorra hozza haza az 1-eseket, 2-eseket és a családdal tanácstalanok vagyunk, hiszen ő sokat tanul. Anyával és velem is egyaránt átveszi az anyagot mindennap és amit itthon tökéletesen megtanul, azt a tudást az iskolába nem tudja visszaadni. Egyszerűen leblokkol, görcsös állapotba kerül, elmondása szerint.

Nem tudjuk, hogyan lehetne orvosolni ezt a problémát.



2021. dec. 10. 16:52
 1/4 Alain Delon ***** válasza:
Lehet, hogy másik iskola kéne.
2021. dec. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%
Tojni bele.
2021. dec. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem anno olyan volt, hogy nem láttam rendesen a táblát, ezáltal a megoldandó kérdéseket sem, de mivel nem akartam szemüveget ìgy nem szóltam.
2021. dec. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Túl nagy stressz egy ilyen gyereknek egy ilyen suli. Marhaságnak tartom pont ezert a kiemelést, hiába kiváló egy iskolában ahol fele annyi olyan kepessegű sincs mint ő. De ha bekerül valahova ahol hasonlo képességű gyerekek vannak, ott a stressz es az elvarás is magas, de lehet számára az a haladási terv ami az atlanosban volt jobb, és nyugodtabban tudott tanulni. Most lesz egy szorongó 12 eves aki állandóan csalódik. Egyértelmű nem neki való az a hely. Keressetek egy pszichológust, ez szorongásos tanulási nehezseg. Célszerű lenne kiemelni az iskolából is, de persze a legtöbb szülő ha mar bekerül egy jó helyre nyomja előre. Csak nagyobb kár csinal mit hasznal.
2021. dec. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!