Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy egyetemi tárgy harmadik...

Ha egy egyetemi tárgy harmadik félévre ajánlott, viszont felszeretném venni és nem is épül semmire, akkor nyugodtan felvehetem, ha szeretném?

Figyelt kérdés

Első féléves hallgató vagyok, a kötelező első féléves tárgyakat mind felvettem.

A tárgyaim túlnyomó része gyakorlat, plusz valamennnyi tapasztalatom van is bennük, mivel a szakhoz hasonló OKJ-m van.

Ha valami harmadik félévre ajánlott és kötelező, de felvenném előtte, akkor harmadik félévben már nem kell megint felvennem, ugye?...Mármint ha első félévben kicsit "kiszúrnék" magammal ezzel, akkor a későbbiekben megkönnyíteném a dolgomat, nem? (Tudom, ne vállaljam túl magamat stb, de úgyis látni fogom 14-ig, hogy mennyire nehéz a dolgom.)



2018. szept. 2. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha fel tudod venni és képes vagy rá, persze, nyugodtan csinálhatod. Természetesen ha már most kipipálod, nem kell újra megcsinálni.
2018. szept. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Felveheted, viszont figyelj arra, hogx ha most túl sok kreditet veszel fel, lehet nem marad elég későbbre. (ha àllamin vagy).
2018. szept. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
Elméletben igen, felveheted. Gyakorlatban pedig az oktató mondhatja azt, hogy nem akar elsőévest látni a kurzuson. Nálunk is volt ilyen és igazából jogosan (csak a kurzus átlagát húzták le azzal, hogy felvették, majd félév közepén azt mondták "skip, majd akkor inkább 3. félévben...").
2018. szept. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Arra azért figyelj, hogyha nem nagyszámú a kurzus, akkor a felsőbb évesek megnyúznak ha miattad nem jutnak be.
2018. szept. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%
Lehet, de úgy csináld, hogy várj 1-2 napot, míg nagyjából mindenki felveszi, aki akarja, és ha marad rajta hely, akkor vedd fel, ne tolj ki a felsősökkel.
2018. szept. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Jogod van felvenni bármely tárgyat, ha a követelményeket teljesíted. Nem kell várnod senkire, és az előadó se tilthatja meg, hogy felvedd. Az egyetem sokkal liberálisabb (elméletileg) mint a gimi, itt neked kell a jogszabályokat ismerni, és beosztani az időd/erőforrásaid.
2018. szept. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!