Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Technikumban kötelező az 5.év...

Technikumban kötelező az 5.év ha nekem csak érettségi kell viszont szakmára nincs szükségem?

Figyelt kérdés

Szisztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a technikumi képzés során az 5.év kötelező, illetve a 13.évfolyamban már gyakorlat van?



2021. dec. 12. 01:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező az 5. évet is elvégezned, mert a szakmából is csak akkor érettségizhetsz és az érettségi csak így lesz teljes, érvényes.
2021. dec. 12. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
65%
Kötelező
2021. dec. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Hát én tavaly végeztem technikumon és nem volt kötelező az érettségi 12.év végén volt nekem minden tárgyból plusz ugye a szakmai érettségi aztán aki akart maradt aki nem meg elment de lehet azóta változott
2021. dec. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Lehet olyat csinálni, hogy 4 tárgy mellé csinálsz 5 tárgyat amit te választasz a 4 évben. Kiiratkozol abban az évben az érettségi után és összel már jelentkezel egy gimiben irni érettségit. Akkor az van, hogy meg van mind az 5 tárgy és ki is adják a bizonyítvány. Kész.


A teknikum jogilag nem teheti meg az érettségi kiadást.

2021. dec. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4 vagyok. Szakma nélkül nem tehet meg a bizonyitvány kiadást a technikum jogilag. Ennyi jó fejek a központban.
2021. dec. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
És nyelvből is ötöd éven érettségizel (végén). Igaz?
2021. dec. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!