Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha ugyanazon az egyetemen...

Ha ugyanazon az egyetemen felvételiztem ugyanarra a szakra, akkor a képzési időbe mindkettő jogviszony beleszámít?

Figyelt kérdés

#egyetem #kirúgás #képzési idő 2x
2021. dec. 14. 02:30
 1/7 Sajtadó ***** válasza:
85%
Nem, tanulmányi szempontból újraindul a számláló. De finanszírozás szempontjából mind a kettővel égeted az államilag finanszírozott féléveket.
2021. dec. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy adott szakra a tanulmányi idő plusz 2 félév használható el finanszírozás szempontjából, ezt kimondja a felsőoktatásról szóló törvény világosan. Ez akkor sem változik, ha valaki két felvétellel végez el egy szakot, mert összeadódnak az elhasznált félévek.
2021. dec. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pár éve, amikor rákérdeztem a 2-es válasza nem volt igaz. Azóta nem tudom sajnos, hogy változott-e. A régit tudom leírni:


Vegyük, hogy egy képzés 7 féléves. Jelentkeztél 2030-ban. Ezzel a felvétellel 7+2 állami féléved van maximum, hogy elvégezd az adott szakot.


Vegyük, hogy félúton újrajelentkeztél, mondjuk 2031-ben. Ekkor a 7+2 félév az új felvételtől számolódik.


Van viszont két globális számoló is, ami felvételtől független:

12 féléves össz államilag támogatott lehetőség (osztatlannál különbözik).

És van egy, ami a visszafizetésre/ledolgozásra vonatkozik. Annak megint van egy számolási módszere, ami különbözik.

2021. dec. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
3. Az, hogy mi volt pár éve, lényegtelen. A hatályos törvényt kell figyelembe venni, mit nem lehet ezen megérteni?
2021. dec. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az elsőnek van igaza. Tapasztaltam..
2023. jan. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Átvétel, képzésváltás, átsorolás és felvételivel való szakváltás esetén a korábban igénybe vett

ösztöndíjas félévek összeadódnak, ilyenkor az új képzés elkezdése előtt érdemes tájékozódni!


Világos, hogy összeadódnak az azonos képzésen töltött idők!


A hülyék ne írogassanak már!

2023. jan. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vagyis a 2. írta jól, bocsi. 5-ös voltam.

Lényeg, hogy összeadódnak, akárhány felvétellel csinálod meg. Én pont így jártam, nem tudtam ez a szabályt és a félév 2. hetében tettek át fizetősre..

2023. febr. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!