Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Váltsak jogi egyetemre?

Váltsak jogi egyetemre?

Figyelt kérdés

Mérnökinformatikusnak tanulok, viszont rettentően kikészít a képzés, nem is megy annyira, ahogy épp írom ezt a kérdést, sírni tudnék.


Rengeteg szaktársam már csak altatóval tud aludni, füveznek, isznak, szerencsére én még nem, viszont:


Azon gondolkozzak jogra kéne váltsak, vannak ismerőseim a károlin, akik buliznak is majdnem heti 3x, mégis tiszta ötösök. Nem tudom melyik diplomával érnék többet, vagy hogy melyik éri meg jobban, ezért fordulok hozzátok.



2021. dec. 14. 11:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

"Rengeteg szaktársam már csak altatóval tud aludni, füveznek, isznak"

Már bocs, de ez nem a mérnökinformatikus képzés velejárója, hanem a latyak attitűdé.


"vannak ismerőseim a károlin, akik buliznak is majdnem heti 3x, mégis tiszta ötösök"

Amit meg így el lehet végezni, az annyit is ér.

2021. dec. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Tényleg nem a szakma velejárója, viszont nagy a stressz, nyomás, szivatás amit sokan így tudnak levezetni. Az is igaz, hogy attitűd kérdése, de attól még “megdöbbentő” tény.
2021. dec. 14. 11:42
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

"amit sokan így tudnak levezetni"

Nos, sokan egyszerűen nem valók egyetemre. Vesd össze, hogy a populáció mekkora hányada jár most egyetemre, s mekkora része járt mondjuk 1991-ben egyetemre.


A mai arány többszöröse az 1991-es számoknak, s valószínűleg nem azért, mert hirtelen ennyien megtáltosodtak, hanem azért, mert rengeteg olyan kerül be, akinek anno esélye sem lett volna, azaz, mint írtam: nem való egyetemre.


Ezt hívom én a "verjük át a hallgatókat" kor- és kórképnek.

2021. dec. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én az ELTE jogon végeztem…nem tudom, a Károli milyen, de én nem buliztak heti 3x, az tuti…:) Illetve úgy emlékszem, jogon a szorgalmi időszak lazább olyan értelemben, hogy minimális elvárások vannak szorgalmi időszakban, kevés órára kell bejárni, beadandók nincsenek stb, viszont vizsgaidőszakban meggebedsz, és ha szorgalmi időszakban nem tanultál, akkor jó eséllyel ki is buksz. Ezzel szemben máshol szorgalmi időszakban ott lihegnek a nyakadban, ilyen-olyan labor, gyakorlat, beadandók stb, de vizsgaidőszakra már megvan a jegyed, nem akkor kell 6 hét alatt mindenből levizsgázni.
2021. dec. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nálunk is nagy a hajtás, labor zh stb, megajánlott jegy meg igazából nem létezik, szóval keményen vizsgázunk mi is. A jogi diploma utáni kilátásokról esetleg tudnál valamit mondani #4?
2021. dec. 14. 13:27
 6/24 anonim ***** válasza:
90%
Károlin végeztem. Buli? Hol élsz te? Tanulás a gebedésig-
2021. dec. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es leírta a lényeget.


Mérnökinformatikusnak tanulok, ha valakinek, akkor nekem aztán nincs különleges képességem a szakhoz, főleg hogy egy teljesen más területen koptattam a padot korábban.


Az egyetem 90%-ban a szorgalmadon múlik. Azon, hogy tudatosítod magadban, hogy ennek a 3,5 évnek a nagy részét be fogod egy az egyben áldozni azért, hogy később jobb legyen. A jogi egyetemmel ugyanez a helyzet, csak nem 3,5 évvel és ahogy a jogász ismerőseimtől hallom, kicsit magasabb szamárlétrával a szakmában.


Ha nem érdekel a szak, nem vagy az a gyakorlós-számolós-leülök programozni/megoldok 20 példát naponta típus, akkor lehet, hogy jobban jársz a joggal, ahol inkább olvasni kell sokat, talán valamivel elméletibb tudást vár és "klasszikusabb", mint géphez kötötten elsajátítani az ismereteket. Nem jártam jogra, de a korábbi szakom nekem is inkább olvasgatós, szövegkiemelős, jegyzetelgetős volt több ezer oldalas szakirodalommal, amiről nehezemre esett átállni arra, hogy bekapcsolom az időzítőt és versenyt űzök abból, hogy milyen gyorsan tudom pörgetni a példákat és milyen gyorsan tudom értelmezni az ábrákat, felírnina pszeudokódokat. Más, igen, lehet, hogy máshoz van affinitásod. De én személy szerint kétlem.


Neked a fő bajod az, hogy nem köteleződtél el eléggé és nem mondtál le eléggé arról az időről, amit bele kell tenned a szakba. Nekem sem voltak eddig hétvégék meg esték sokszor, most kicsit kezd lazulni... Aki próbált ezekből az időkből lefaragni és letette a feladatait "élni akarok" címen, az vagy csúszik vagy nincs itt. És ez nem azt jelenti, hogy nincs életed, de tenni magasról az időmenedzsmentre és nem számolni a kötöttségekkel, illetve ahhoz igazítani a többi dolgot, azzal fog járni, hogy szívsz és csúszol és újabb évekig ragadsz ebben a "nem tudok tanulni, mert fenntartom a lehetőséget arra, hogy menjek valahova, de nem tudom magam jól érezni, mert közben tudom, hogy tanulni kell" állapotban. És ez jogon sem lesz jobb, hajajaj... Lehet menni szórakozni, kevesebbet. Lehet csinálni mást, de nem az a prio. Én is edzek a szak mellett, már dolgozom, van életem, de azért lényegesen kevesebb idő jut ezekre és sokkal több egyeztetést igényel. A leírásod alapján neked és a haveroknak ez nincs meg, illetve a helyes stresszkezelés. Én is voltam gólya, pontosan tudom, hogy mi van azok mögött a sirámok mögött, amik abból állnak, hogy "nem bírom az egyetemet, mert rámegy a lelki egészségem". Igen, néha nem kímél az egyetem, de az a terhelés, ami nem kivédhető, nem kellene, hogy így ösdzeomlasszon titeket. Az, hogy összeomlotok, a ti attitűdötökön, megk]üzdési stratégiátokon és felkészültségeteken múlik. Kemény a képzés, de nem mész rá lelkileg és nem kell szert használni ahhoz, hogy ne bolondulj meg közben, ha egyébként mentálisan egyben vagy és tudsz alkalmazkodni egy ilyen stresszes, idő tekintetében zsúfolt helyzethez...


Szóval én nem azon gondolkodnék el, hogy jó szakon vagyok-e, hanem azon, hogy helyesen vezetem-e az életem.

2021. dec. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
#4-es vagyok. Nem könnyű egyáltalán jogi diplomával elhelyezkedni. A legtöbben ügyvédjelöltek lesznek, ami 3-4 év tömény kizsákmányolás, utána egy kőkemény szakvizsga és utána talán kicsit könnyebb. De pl külföldre menni ezzel nem nagyon tudsz (vagy nem azonos szintre), és pl Budapesten kívül elég cudar a helyzet. Amiatt ne legyél jogász, mert úgy gondolod, hogy az könnyebb. Volt olyan évfolyamtársam, aki informatikáról jött át, de ő ezt akarta csinálni. Informatikusként szerintem könnyebb elhelyezkedni. Ha váltani akarsz, akkor inkább a közgázt ajánlom (mert gondolom, a matek megy).
2021. dec. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, kicsit kiegészíteném még a kérdést, mert úgy érzem elég sok mindent kihagytam.


Alapjáraton én is dolgozom már a szakmában. Nem teljesen azzal van a problémám, hogy teljesíthetetlennek látom a képzést, hanem hogy valljuk be az ország legnehezebb képzései közé tartozik. Mikor elkezdtem úgy voltam vele, hogy álmaim szakmája, viszont mióta benne vagyok, teljesen összedőlt bennem ez a kép a következők miatt:

-hiába rettentő nagy szenvedés az egész képzés, valószínűleg sosem fog annyira megtérülni mint egy jogi vagy egy orvosi

-semmi társadalmi elismertsége, azt hiszik számtechboltos vagy, vagy másik esetben villamosokkal foglalkozol

-ez még talán elhesegethető, de még csak címet sem kapsz


Nem érzem, hogy megéri.

2021. dec. 14. 16:36
 10/24 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Jogászként mondom: a doktori cím szép, de nem adnak érte kenyeret a boltban, meg őszintén, kit érdekel? Főleg ha maradsz a jogi pályán, akkor úgyis mindenki doktor lesz körülötted. A képzés jogon is nehéz, elhelyezkedni nem könnyű, az első években keményen ki is használnak. Külföldre nem tudok menni, mert sz@rt sem ér a diplomám és a tudásom. (Jó, nem lehetetlen, de nem egyszerű, mivel ez nem egy univerzális tudás).


Vannak orvos ismerőseim is. Ők is rengeteget tanultak. 6 év az egyetem, nyaranta kötelező, fizetetlen gyakorlat (gyakorlatilag ápolói munka), utána azt hiszem 3 évig vagy rezidens, utána 3 évig szakorvosjelölt. 30 felett vagy, mire kezdődik a jó élet. Vagyis nem, mert itt vannak az ügyeletek, ügyeletvezetések. Most elég jó lett a fizetés az orvosoknak, de sokáig nem így volt. Ráadásul külföldre menni sem annyira könnyű, elég bonyolult eljárások vannak, és ha nem vagy perfekt a nyelvből, akkor beraknak ott is valami kuli munkát csinálni.


Szóval elhiszem, hogy nehéz az egyetem, de hidd el, ha valamit el akarsz érni, máshol sem könnyebb. főleg ha affinitásod sincs hozzá (mivel alapból informatikával foglalkozol, ezért vsz h ahhoz van érzéked).

2021. dec. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!