Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kulturális antropológiát...

Kulturális antropológiát tanulók, illetve végzettek! Mit érdemes tudni az oktatásról, kilátásokról?

Figyelt kérdés

Elsősorban az érdekelne, hogy aki elvégezte ezt, az alap vagy mesterszakon végzett, illetve hogy sikerült-e elhelyezkedniük az elvárásaiknak megfelelően. Nagyon hálás lennék, ha ilyesmit részletesen leírnátok.

Illetve aki jelenleg is tanulja, milyennek éli meg?

Ugye a ME-n tanítják ezt alapszakon, és érdekelne az oktatásról a véleményetek, és még egy dolog: ott az egyetem/kollégium környékén milyen a közbiztonság? Miskolcról sajna általában inkább rosszat hallani a hírekben, de nem szeretném ez alapján megítélni a várost.

Előre is köszönöm szépen, ha válaszol valaki!



2021. dec. 16. 22:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

"kilátások"


A kilátás és ez a szak egy mondaton belül? Vicc.

Semmiféle kilátás nincs vele. Buborékszak.

2021. dec. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sikerült elhelyezkedni nekem is, mint ahogyan a többi általam ismert embernek is. Mindig vannak olyanok, aki elsütik a „büfészak”, meg „majd mosogatsz a mekiben” ócska lemezt. Szánalmasok, ennyire futja! Érvek nincsenek, tapasztalat nincsen, csak a valahol bemagolt duma. De ha megnézed a diplomás pályakövetési rendszer adatait akkor azt látod, hogy mindenki egy-két hónap álláskeresés után elhelyezkedik. Az országban nem százával képeznek kulturális antropológusokat, egy éveben csak pár ilyen diplomát adnak ki.

Az ME oktatása szerintem színvonalas, jók az oktatók. Szerintem ott mindenki minősített oktató, de ezt meg lehet nézni. Egy biztos, hogy egy rosszindulatúval sem találkoztam. Van angol nyelven is oktatás, oda külföldről is jönnek diákok. Még Ázsiából és Amerikából is.

Az egyetemváros egy külön világ, egy elkülönült helyen van egy nagy parkban. Olyan mint egy botanikus kert, sokféle fával, bokorral. Ha jól tudom, minden évben elnyeri az ország legszebb campusa díjat is. Van belső biztonsági szolgálat is, azok éjszaka is járőröznek. Van ott bolt, étterem, könyvtár, szórakozóhelyek, egyetemi élet. Már ezért az egyetemi életért érdemes oda menni. Budapesten rendszeresen szoktam félni, éjszaka, vagy rosszabb hírű helyeken, Miskolcon csak egyszer féltem, amikor medve szaladt át a villamossíneken.

2021. dec. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Tóth Judit93 válasza:
100%

A miskolci antropológiára jártam öt évet, és alapvetően határozta meg az életem. Egyetlen diploma sem garantál állást, mert az elhelyezkedéshez nem elég a diploma, ahhoz motiváció kell.

Én azt tudom mondani, hogy nekem mindig van munkám, és antropológiát végeztem. Nem is nagyon keresem a munkát, az talál meg engem. Szemléletet ad, gondolkodásmódot, amit sok területen lehet hasznosítani.

Miskolcra reagálva: semmivel sem rosszabb a közbiztonság, mint máshol. Az egyetemváros pedig gyönyörű, ami teljesen külön van a várostól. De a városban is ugyanazok a problémák vannak, mint bármely magyar városban. Semmivel sem rosszabb. Szerintem pl Budapesten sokkal több olyan kerület van, ahol sokkal indokoltabb a félelem.

Én örülök, hogy a KVAT-on tanultam. Nekem sokat adott, nem csak végzettség, hanem az életemben is segítség. Sokkal jobban tudok helyzeteket kezelni. Kinyit egy ajtót... ajánlom.

2021. dec. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Magáról a szakról nem tudok véleményt mondani, de az egyetemváros teljesen biztonságos szerintem, sosem féltem, ha este kellett járkálni. Sőt, a kocsit is hagytam már ott hétvégére, semmi baja nem lett.

De szerintem a város többi része sem gázos, nyilván itt olyan helyekre gondolok, ahol a tanulmányaid alatt megfordulsz majd, nem a Lyukóbányai gettóra.

2021. dec. 22. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mindegyikőtöknek nagyon szépen köszönöm a válaszát, szuper volt elolvasni, amit gondoltok, és egyben hatalmas segítség is!

Ha a későbbiekben valaki még idetévedne, akkor az ö válaszát is nagyon megköszönöm. :)

2021. dec. 27. 15:43
 6/12 anonim ***** válasza:
30%
Természetesen el fogsz tudni helyezkedni, de szakterületen belül csak akkor ha oktatni maradsz. A többi munkahely ugyanolyan lesz mintha csak érettségivel vennének fel, nem kell ilyen diploma sehova. Pár év láblógatásra jó, de ne az elhelyezkedési esélyekért és jó fizetésért válaszd.
2022. jan. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Közel sem ugyanaz, mintha érettségivel helyezkednél el. Rögvest ott van az, hogy diplomás bért kapsz. Azt honnan, milyen forrásból veszed, hogy nem kell ilyen diploma sehová? Több tucatnyi olyan embert ismerek, akik az antropológus diplomájukkal helyezkedtek el és nem lógatják a lábukat. Akkor ez hogyan létezik, ha ez ez a diploma nem kell sehová és csak láblógatásra jó?
2022. jan. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

". Rögvest ott van az, hogy diplomás bért kapsz."


tessék mondani az MICSODA HOGY DIPLOMÁS BÉR? Hm?


áruljuk már el, az MI???


Az Mt ilyet nem ismer, mert diplomás bér az NINCS ÉS SOHA NEM IS LÉTEZETT!!!

2022. jan. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"özel sem ugyanaz, mintha érettségivel helyezkednél el. Rögvest ott van az, hogy diplomás bért kapsz."


Én egyetemi Msc-vel dolgozom egy érettségit igénylő admin munkakörben és pont ugyanannyit kapok mint a velem szemben ülő csak érettségis 19 éves kollega és egy forinttal se többet.


Evidens miért: mert a munkakörhöz csak érettségi kell így afelett nem fizetnek semmit, miért is fizetnének. Lehet nekem akadémiai nagydoktori is, azt nem fizetik hiszen nem kell.

2022. jan. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#7 Igen ezek az emberek is dolgoznak az egyetem után, de nem antropológus munkakörben, hanem mondjuk valami irodában amihez érettségi is elég. Antropológusként is maradhatnak az egyetemen, de ez kevés fő. Diplomás bér pedig nem létezik.
2022. jan. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!