Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Hogyan érdemes...

Egyetemisták! Hogyan érdemes felvenni a tárgyakat vizsgaidőszakon belül? Hogyan lehet pótvizsgázni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elsőéves hallgató vagyok az ELTE-n és lassan vizsgajelentkezés és vizsgaidőszak van. Semmit nem mondanak nekünk az egészről és teljesen tanácstalan vagyok. Van pár tárgy amiből ZH-kal ki lehet váltani a vizsgát, de van pár amit nem. Pár tantárgyból rengeteg tétel van és szóbelit is kérnek sok helyen. Na most a korona vírus miatt minden online fog lezajlani, és nem tudom mi tévő legyek.

Mindent vegyek fel január elejére és akkor van időm javítani és rendesen felkészülni az utóvizsgára ( ha kell ) ? Vagy inkább szétoszlatva, hetente 1 vizsgaidőpont, a jobb megoldás? Nem vagyok biztos magamban, a tudásomban sem, főleg nem szóbelinél egy idegen tanár(ok) előtt...


Ha nem sikerül egy vizsgám, de betelt a többi vizsgaidőpont akkor mi a teendő?


Köszönöm előre is, ha válaszoltok :)



2021. nov. 30. 09:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre csak egyet tudsz felvenni tárgyanként. Érdemes úgy beosztani, hogy amelyik tárgy megy, azt tudd le minél előbb, az első időpontok valamelyikén, mert akkor azzal végzel, le van tudva, nem kell vele foglalkoznod többé, jobban tudsz koncentrálni azokra, amik kevésbé mennek. Alapszabály, hogy ha a vizsgaidőszak utolsó előtti hetéig vizsgáztál, de az nem sikerült, kötelező utóvizsgát (így hívják egyetemen a pótvizsgát) biztosítani az utolsó héten, az elégtelenek számának megfelelően fognak új időpontokat hirdetni az utolsó hétre, ha szükséges, de "rendes" vizsgaalkalom is lehet utóvizsga, ha van hely, amint jegyet kaptál, jelentkezhetsz bármely másikra. De az utolsó "rendes" vizsgaidőpontok hamar betelnek, így amint lehet jelentkezni, érdemes összeállítani a tervet, hogy mikor miből mész.
2021. nov. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne az utóvizsgára akarj "rendesen felkészülni", hanem magára a vizsgára. A szorgalmi időszaknak ebben az utolsó két hetében sokan nem biztosak a tudásukban ha év közben nem tanultak (nem is olyan ritka ez, ne aggódj), de ilyenkor neki kell állni, vagy legalábbis alaposan összeszedni és beosztani, miből mit kell majd tanulnod a vizsgaidőszakban. 4-5 napnál sűrűbben nem érdemes felvenni a vizsgákat szerintem, inkább oszlasd el, hogy legyen mindegyikre elég időd ahogy az időpontok engedik, szép sorban. Aztán majd úgyis kitapasztalod.
2021. nov. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Arra szoktam törekedni, hogy a lehető legjobban eloszlassam a vizsgákat a vizsgaidőszakban és legyen időm mindenre készülni, illetve ne az utolsó alkalomra menjek elsőre, hanem legyen még minimum egy alkalmam ha esetleg nem sikerülne a vizsga (nálunk nincs külön uv, van 3 vizsgaalkalom vagy esetleg néhány tanár ad plusz egy alkalmat és ennyi). A gyakorlatban meg valójában össze-vissza voltak a vizsgáim mindig és valamikor egymás utáni napokon kellett mennem vagy akár egy napon is volt több. Úgyhogy azért ez attól is függ, hogy mikorra írják ki a tanárok a vizsgákat, nem feltétlenül lesz mindenre “elég” idő. Én nem szeretek mindent januárra hagyni, a könnyebbnek tűnő tárgyakat jobban szeretem már decemberben letudni. Illetve szerintem akár akkor is érdemes lehet elmenni vizsgázni, ha nem érzed magad teljesen felkészültnek, mert legalább látod milyen a vizsga, segíthet a következőre való készülésben.
2021. nov. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

" Semmit nem mondanak nekünk az egészről és teljesen tanácstalan vagyok."

Ehhez szokjál hozzá.


Én a gyorsaságra (és a minőségre) szoktam törekedni. A páratlan félévekben általában 1 nagyon nehéz vizsga szokott lenni nálunk és több átlagos. Az utóbbiakat én jobban szeretem minél előbb letudni még decemberben. A maradék nagyon nehéz pedig maradni szokott januárra amikor feltudok készülni egyből megyek.

Szerintem jobb minél előbb letudni a vizsgákat mert ha kell akkor tudsz javítani ha nem kell akkor pedig tudsz pihenni a következő félév előtt.

2021. nov. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az is hasznos (ha nem első alkalomra mész), ha megkérdezed a többieket mik voltak a kérdések. Lehetséges, hogy ugyanazt a kérdést feladja az uv-n vagy másik alkalmon is.
2021. nov. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki máshogy csinálja. Nekem a jól bevált módszer, hogy 2-3 hétre bezárkózom a szobámba szorgalmi időszak utolsó hetétől kezdve, aztán mindenből levizsgázom, legrosszabb esetben összesen 3 hét alatt.

Még sosem buktam vizsgát, sőt, két hármast leszámítva mindenem 4-es, 5-ös.

Ez nekem megéri, mert van plusz egy szabad hónapom. Illetve úgy karácsonyozok, hogy minden vizsgán túl vagyok. Cserébe az a pár hét elég hardcore. Egész nap tanulok, evés közben sem hagyom abba. Fürdés közben is azon gondolkodom, gyakran azzal is álmodok. Reggel ébresztőre kelek, tanulok egyhuzamban 10-16 órát legfeljebb egy fürdés szünettel, aztán alvás, hogy legyen erőm megismételni másnap.

Szerencsére szeretem azt, amit tanulok, így ez a 10-16 óra tényleg hatékony, mert oda tudok figyelni. Motivál az utána következő szabadság.

Már edzem is a csuklómat és töltöm fel a nasi raktárat.

2021. nov. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Sikerült elég értelmesen felvennem a vizsgáimat, majd meglátom, hogy hogyan sikerülnek.

És hajrá mindenkinek!

2021. dec. 1. 15:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a tárgyak többségéből még mindig nem tudjuk, mikor lesz a vizsga. Pedig olyan jó lenne őket szépen eloszlatni, de így nem lehet. :(
2021. dec. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk meg 7 vizsgából négyre megmondták,hogy már erre a hétre vegyük fel őket, minden napra jut egy csütörtököt kivéve,szóval 0 az esélye a rendes felkészülésnek. Mondjuk nem értem akkor,hogy minek kell két hónapos vizsgaidőszakot tartani,ha első héten lezavarják a vizsgák felét, és senkinek nem engedték a második vizsgaalkalmat megjelölni,mert az már "pótvizsga" szerintük,azaz már alapból szóbeli. Ennyit arról,hogy osszuk be jól...
2021. dec. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!