Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tantárgyi akkreditációnál...

Tantárgyi akkreditációnál nálatok sem számolták bele az átlagotokba és kreditekbe a befogadott tárgyakat?

Figyelt kérdés

régebben jártam egy egyetemre, amit végül nem fejeztem be, de onnan 4 tantárgyak beszámíttattam egy másik egyetemre, ahol sikeresen lediplomáztam azóta.


viszont a 2. egyetemem nem számította bele se a megszerzett kreditek, se a tanulmányi átlagom közé ezt a 4 befogadott tantárgyat.


a szakomhoz összesen 180 kreditet kellett szereznem, és a diplomamellékletem és a neptun szerint én csak 160-at szereztem, a maradék 20 kredit az a 4 tárgy volt, amit korábban máshol végeztem.


a tanulmányi átlagomba sem számították bele ezt a 4 jegyet, pedig mindegyik ötös lett.


nem értem ez miért van így, ha egyszer ők ezeket befogadták, elismerték, az itteni egyetem átnézte a tantárgyi tematikát, volt egy hivatalos eljárás, aminek keretében elfogadták, mégsem jelenik meg a kreditek és az átlag terén.


2021. dec. 18. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen normális és megszokott eljárás, hogy az akkreditált tárgyak nem számítanak bele semmilyen átlagba. De gondolom te is elolvastad az adott felsőoktatási intézmény erre vonatkozó szabályzását, nemde?
2021. dec. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ha megyek tovább mesterképzésre, akkor ezt a 4 tárgyat nem is veszik ott figyelembe, nem számítják bele ők sem?

mesteren 30 kredit kell, amit alapszakról beszámítanak.

2021. dec. 18. 16:37
 3/8 A kérdező kommentje:
egyáltalán jelentkezhetek mesterképzésre, ha csak 160 kreditem van meg alapszakról? diplomám megvan.
2021. dec. 18. 16:40
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
ÖSSZESEN 160 kredittel nem szerezhettél diplomát, szerintem nem jól nézed.
2021. dec. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

ne nézz hülyének, jól néztem.


benne van a diplomamellékletben, h. 160 kreditet szereztem, felsorolva az összes tantárgy egy táblázatban, és alatta ott van, h. 20 kreditet korábban már megszereztem, felsorolva az a 4 tárgy, amit beszámítattam.

2021. dec. 18. 18:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha 160-at szereztél és 20-at beszámíttattál, akkor meg van a l80. Nem nézlek hülyének, de az értő olvasással és a szöveg értelmezésével gondjaid vannak.
2021. dec. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
de ahogy a kérdésben ki is írtam, ez az egyetem ezt a 4 tárgyat nem számította be a kreditek közé, se az átlagba.
2021. dec. 18. 19:39
 8/8 anonim ***** válasza:
A nála szerzett kreditek közé nem számolta bele, de az összes kreditbe meg beleszámította.Így jött ki a 180 kredit.
2021. dec. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!