Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van sok kistelepülésen...

Miért van sok kistelepülésen általános iskola, de óvoda vagy bölcsőde csak a nagyobbakban?

Figyelt kérdés
2021. dec. 20. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Változó létszámhiány, szakemberhiány, alacsony költségvetés, szabályozás miatt.
2021. dec. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pl. lehet az, hogy a most iskoláskorúak még úgy-ahogy fenntartanak egy általános iskolát, de a pár évvel fiatalabbak már olyan kevesen vannak, hogy nem lehet érdemben óvodát üzemeltetni nekik. A bölcsődénél fokozottan jelentkezik ez, mivel az nem is kötelező, sok szülő otthon marad a kisgyerekkel több évig, vagy a nagyszülők vigyáznak rá. Egy-két gyereknek pedig még akkor is gazdaságtalan lenne bölcsődét fenntartani, ha nem lennének olyan csórók a magyar önkormányzatok, mint amilyenek.
2021. dec. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3 éves kortól kötelező az óvoda, szóval az nem igaz, hogy kevesen vannak a kicsik. Nálunk van óvoda és iskola is, és 110 %-on van az ovi. Pár éve még felvették a szomszéd falu gyerekeit, de most már nem férnek be. Az iskolába meg beférnek, mert pont itt van az, hogy inkább behordják a gyereket a városi iskolákba, mert azt hiszik, hogy az színvonalasabb, na meg mivel iskola több van, nincsenek tele, és jobban fel is veszik, ha nem körzetes. Szerintem inkább finanszírozási gondok lehetnek emögött. Bár én amilyen falut ismerek, ha van iskola, van óvoda is. A bölcsinél egyértelmű, az nem kötelező, ha nem tudod elhelyezni a gyereket, akkor majd apuka eltart benneteket. Nekem konkrétan megmondta az bölcsiben a vezető, hogy csak a háromgyerekesek meg az egyedülállók gyerekei juthatnak be, engem meg tartson el a férjem. Vagy ha dolgozni szeretnék, vigyázzon a gyerekre a nagymama. Az a nő volt vagy 60 éves, pofátlanul meg is kérdeztem, hogy bocsánat, maga hány éves? És még dolgozik? Akkor mi a helyzet az unokákkal? Mert anyám 50 éves, szóval igencsak messze van még neki a nyugdíjkorhatár. Nagyon rá vannak erre cuppanva, hogy majd a nagymama, de most már nem mennek el 40 évesen nyugdíjba a nők, mint régen.
2021. dec. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"3 éves kortól kötelező az óvoda, szóval az nem igaz, hogy kevesen vannak a kicsik."

De igaz, ha eleve kevés a gyerek az adott településen, mert kevés születik! Nagyokos...

2021. dec. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Arra reagáltam, hogy kevés a kicsi gyerek, viszont iskola meg kell, mert ott meg vannak gyerekek. Már miért lenne kevesebb kicsi, mint iskolás korú? Nagyokos.
2021. dec. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bölcsődéből van a legkevesebb, illetve bölcsődei férőhely, mert az már tényleg luxus bármelyik településnek. Férőhelyenként a legdrágább intézmény. Kb 15 millió ft/fő. Egy 28 fős bölcsődei beruházás 420 millió ft.
2022. ápr. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy 4000 fős községben élek, ahol a kezdetektől van iskola. A község lakossága folyamatosan emelkedik ma is. Óvoda kb 40 éve épült, azóta már 2 is van,és az egyik bővítése is megtörtént. A bölcsöde nemrég készült el, 3-400 milliós beruházással ami mindent kenterbe ver költség szinten, és csak 20-24 fős. Az iskola és óvoda együtt nem került annyiba, de az egészségház bővítése, felújítása is csak 60-70 millió körül volt.
2023. okt. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!