Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik tanultok/tanultatok...

Akik tanultok/tanultatok valamilyen hangszeren, szerettek/szerettetek szolfézsórákra is járni?

Figyelt kérdés

2021. dec. 22. 00:03
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
15 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A csoportunkból szerintem senki sem szerette a szolfézst, kicsit sajnáltam is a tanárnőt:) Ez ilyen.
2021. dec. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mikor volt?

Én a 90-es években voltam általános iskolás, alsóban tanultam furulyázni, de szolfézsra járni én sem szerettem, mint ahogy más se nagyon, akikkel jártam.

2021. dec. 22. 00:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2000-es évek eleje. Azóta nem tudom változtak-e a módszerek.
2021. dec. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem szerettük a szolfézst, de elfogadtuk, hogy fontos. Bele voltam zúgva kicsit a szolfézs tanárnőbe, nagyon szép és aranyos nő volt. :)
2021. dec. 22. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Először furulyáztam, aztán gitároztam általános iskolás koromban, ugye kötelező volt a szolfézs, de iszonyúan gyűlöltem, lemaradtam, oda sem figyeltem és a csoport nagy része így volt vele.
2021. dec. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én annyira kifejezetten gyűlöltem, hogy konkrétan ezért hagytam ott a zenélést. Az első év ugye csak szolfézs volt, és valamiért én azt hittem, hogy csak azt az egy év POKLOT kell kibírni. Egész diákkorom legfájdalmasabb kiábrándulása volt, amikor 2. év elején azzal együtt, hogy mikor és hol lesznek a hangszeres zene órák, egy fél mondatba beleszőtték, "szolfézsra meg ugyanúgy kell járni, ahogy tavaly". Kb. 1,5-2 hónap után ki is maradtam. Nagyon sajnálom, mert utána sajnos nem tanultam meg magánúton egy hangszeren sem zenélni, amit nagyon bánok. De akkor sem bírtam volna ki abból többet.
2021. dec. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

4-es: Ja, így más. Az érthető! :D

De viccet félretéve, 25 éve is minden korombelinek nyűg volt szolfézsra járni, volt, aki azért nem kezdett hangszeren tanulni, vagy pár alkalom után otthagyta, mert utálta a szolfézst.

Ennek az is lehet az oka, mint az énekóráknak, hogy még most is CSAK a régi népdalokat tanítják, amik már a mai embereknek nem feltétlenül vonzó (azért írtam kiemelve a CSAK-ot, mert mindig is fontosnak tartom a népdalokat, zenetörténetet megismerni, de ha éneklést, zenélést is akarnak tanítani, bizony a könnyűzenét is elő lehet, sőt kell venni. Hangszeres tanulásnál különösen, persze ott is szükség van népzenei alapokra, csak nem kizárólagosan azokra, ahogy szolfézsórákon, ill. hangszeres órákon tanítják.)

2021. dec. 26. 01:08
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok: egyáltalán nem a népzene volt az oka, hanem az, hogy a tanár 45 percből 60-at végigordított:( Meg az, hogy nem jöttem ki a tanár "kis kedvenceivel". Felnőttként találkoztam vele, és megkérdeztem, miért volt olyan kiállhatatlan. Azt mondta, ott az kellett, mert "ki kellett szórni" azt, aki nem elég "elhivatott". Hát, szerintem nem kell mindenkiből kis hivatásszerű zenészt nevelni, de azóta sem értem, mi baja származott volna bárkinek attól, ha megtanulok egy hangszeren játszani. Éveken át több zenetanár is azt mondta, volt hozzá tehetségem.
2021. dec. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A zeneirodalom órát nagyon szerettem, nagyon jó tanárom volt, emlékezetes órákat tartott. A szolfézzsal sem lett volna bajom, de azt egy másik tanár tartotta, aki valamiért nem kedvelt annyira. Pedig én igyekeztem, de ő mindenbe belekötött, pl abba, hogy írtam rá a nevemet a füzetre (csak a keresztnevemet írtam rá teljesen, a vezetéknevem helyett csak a kezdőbetűt, de nem is gondoltam, hogy azt be kell majd adni) Szóval ilyen pitiáner dolgokon is fennakadt, kritizált mást is, pedig mindig ötös voltam énekből is. Szóval elvette a kedvemet eléggé, pedig alapjában véve érdekelt volna komolyabban is a szolfézs.
2022. jan. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!