Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matematikából felmentett...

Matematikából felmentett tehet matekból érettségit?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy az illetőnek van 6-7 hónapja hogy heti 7 nap , napi 10 órát matek tanulással töltsön. Lehetséges lenne így diszkalkúliával le tenni a matek alap érettségit?

2021. dec. 23. 13:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem erre nem lehet általános választ adni. Nem mindegy milyen a mértéke a diszkalkuliának. Ha enyhébb,akkor szerintem egy kettest simán tud írni ennyi gyakorlással. De ha nagyon súlyos,akkor szerintem nem.
2021. dec. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azaz nincs veszve minden. Nice.
2021. dec. 23. 13:41
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Lehetni lehet, csak nem ajánlott, mert ha bevállalod de nem sikerül, nem kapsz bizonyítványt és minden elvész, míg ha meg se próbálod, hanem valami mást teszel le helyette, akkor megkapod a bizinyítványt és bizonyos megkötésekkel mehetsz továbbtanulni (olyan szakokra nem jelentkezhetsz, ahol a matekot mindenképpen figyelembe veszik).
2021. dec. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Úgy értem már le érettségiztem matek nélkül mert fel voltam mentve. De most van kb fél évem hogy megpróbáljak tanulni folyton. Mer mechatronikai mérnök lenne az álom egyetemi képzés.
2021. dec. 23. 14:10
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen az a mechatronikai mérnök, de nem úgy hangzik, mint amihez nem kell matek. Az menni fog?
2021. dec. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
#5 így van, ott elég sok a matek, egy 4-ea középszintű érettségivel is beletörik az ember bicskája. Ha fel voltál mentve, meg se próbáld. Sajnálom, de drága ahhoz a tandíj, hogy elpazarold (az államit is vissza kell fizetni ha nem fejezed be).
2021. dec. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem reális elképzelés.


Úgy gondolod, nem lesz más dolgod az elkövetkező 6 hónapban, mint naponta 10 órákat matekozgatni?


Ezek olyan dolgok, amikek általanos iskolában és utána a gimnáziumban hosszú évekig tanultam a gyerekek. Mivel te felvoltál mentve matematikából, ezért neked ez a folyamat kimaradt.

2021. dec. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az még hagyján, de az egyetemi jelentkezéshez kell emelt szintű érettségi.


Matekból emeltezni szeretnél? Mert ha a kettes is éppen meglett középszinten, és most akarsz nekiállni tanulni, az a 6 hónap vajmi kevés, még a középszinthez sem elegendő. Ezentúl még az is van, hogy az emelt szintű matekhoz teljesen másik logikára van szükség, aminek elsajátításához bizony idő kell. Talán ha jövőre jelentkeznél, 1,5 év elég lehet intenzív tanulás mellett.

2021. dec. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
*úgy értem, hogy ha most megírna egy régebbi középszintűt, és azon lenne meg a kettes.
2021. dec. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
35%

Én úgy tudom, hogy a középiskolai érettségi tanulmányi óraszámhoz kötött.


Legalábbis régebben én azért nem tehettem le informatikából, mert nem volt meg a kellő óraszám (fel kellett volna vennem fakultatívan is, de elég volt nekem a napi 7 óra.)

2021. dec. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!