Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Károli jogi kara, vagy ELTE jog?

Károli jogi kara, vagy ELTE jog?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén megyek egyetemre és ezt a két jogi képzést néztem. Ilyen területen szeretnék elhelyezkedni, és sok dolgot hallottam az ELTE és a Károli jogi karáról is, még évekkel ezelőtti szempontok alapján. Aktuálisan ott tanuló diákok esetleg tudnátok véleményt mondani? Pro-contra érvekre vagyok kíváncsi, hogy nektek végül miért az lett és mennyire bírható.

#Budapest #ELTE #Károli #jogi kar #FELVI #Osztatlan jogiképzés
2021. dec. 25. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
A Károlin a római jog megajánlott jegyes - ezzel szerintem mindent elmondtam.
2021. dec. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%

Lol, nem a római jog a nehéz az eltén, hanem az alkotmányjog, ott bukik a kar 2/3-a, míg rómából aki tanul simány átmegy.

Az ELTE gáz, de hallottam, hogy a Károlyi is gáz...a jogi diploma viszont hasznos...

2021. dec. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Jogászokból olyan túlképzés van, hogy csak az ELTE-re vagy a Pázmányra szabad menni, vagy ha vidéki vagy és ott is akarsz maradni, akkor a helyi jogi karra (DE, SZTE, PTE), de semmiképpen se menj a Károlira.
2021. dec. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
1-esnek írom, hogy a Károlira járok és nem volt megajánlott jegy római jogból, hanem kőkemény vizsga.
2021. dec. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

4#


De lehet csak azért, mert látta a dékán 1-es válaszát.

2022. jan. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Pázmányra járok, első éves vagyok, ha lenne kérdésed a PPKE jogász szakával kapcsolatban, akkor írj nyugodtan :)

Btw nálunk is van megajánlott jegy rómából

2022. jan. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%
Szia! Én nem jogot tanulok már , de megsúgom , hogy nagyjából minden egyetemen van megajánlott jegy . Akik pedig ezt valamilyen hátránynak tekintik , azokra nem tudok mit mondani. Ha van lehetőséget jegyet szerezni megajánlottként akkor minek szenvednél a vizsgával. Btw a megajánlottnál is vannak kritériumok pl legyen 90% felett a zh-kból kapott eredményed vagy bármi , de nekem az a tapasztalatom , hogy ezeket a megajánlottakat sem osztogatják csak úgy. Szerintem a Károli is jó egyébként , nagyon feljött az évek alatt. Az ELTE nyilván tök jó meg stb , de ezt neked kell mérlegelni azért nem a szomszédban van a kettő. Én nézném azt is , hogy melyiket tudom megközelíteni jobban . Szerintem az ELTE épülete sokkal szebb , és jobb helyen is van . Nekem a Károli ilyen nyomasztó , nekem annyira nem jött át soha. Egyházzal kapcsolatos órák sem tetszettek . A tanárokból mindig van ilyen-olyan ezzel nem lehet mit tenni bárhova is mész. Az ELTE-én az államis történet nehéz , 500 pont körül kell lennie . A Károlira kevesebb pont kell. Én biztosan nem fizetnék a név miatt.
2022. febr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%
3. - nak pedig igaza van , szerintem is túl sok jogászt képeznek. Nézegesd az ajánlatokat a neten , alig vannak lehetőségek , szinte csak 2-5 év tapasztalattal rendelkezőket keresnek + szakvizsgával ( ami 4 év kb a diploma után)
2022. febr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

8-asnak

Nem Amerikában vagyunk XD

Ha van jogi diplomád mehetsz annyi fele, ügyészségre, bíróságra, vagy önnálló jogász is lehetsz és nincs főnököd.

Szerinted miért megy a sok okos gyerek jogra? Mert jogi diplomával bármi lehetsz, nem kell senki alá dolgoznod, ha nem szeretnéd. Nem dísznek képzik a jogászokat, egyre több helyen követelmény a jogi diploma.

2022. febr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%
9-es , nekem sok ismerösöm jogra jár én is ezt tanultam . Szerintem ebben nincs igazad , oké, hogy kérik sok helyen , de egyszerűen tul sok jogasz van. Ahhoz , hogy te önállóan jogászkodj például egy cégnek , elvárt a szakvizsga és sok tapasztalat. Ha van szakvizsgád akkor tényleg jol megélhetsz, de legalább 8-9 év mire ez elindul.
2022. febr. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!