Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE TTK földtudományi szak...

ELTE TTK földtudományi szak mellett dolgozni?

Figyelt kérdés

Szeretnék az ELTE földtudományi szakán tanulni, azonban mindenképp dolgoznom kellene mellette, hogy el tudjam tartani magam.


Az lenne kérdésem, hogy mennyire lehet a tanórák és az otthoni tanulás mellett dolgozni? Első körben egy heti 20-25 órás hétköznapi diákmunkára gondolnék, vagy esetleg hétvégén kétszer 10 órát dolgozni.


Szívesen olvasnék saját tapasztalatokat ezzel kapcsolatban, vagy akár ha barátoktól, ismerősöktől hallott tapasztalataitokat megosztanátok itt azt, is nagyon megköszönném! :)



2021. dec. 28. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam mellette, de csak az 5.félévtől és a szakmában kezdtem melózni.

Milyen szakirányt tervezel egyébként?

Az 1.félév húzós lehet kritérium tárgyak stb. de utána el lehet végezni meló mellett is, az más kérdés, ha komoly terveid vannak a szakiránnyal ahova menni akarsz, akkor viszont valszeg nem lesz időd kutatásba belefolyni, tdk-zni stb. Ha komolyak a terveid hétvégi meló+diákhitel vagy valami ehhez hasonló köztes megoldáson gondolkoznék. Aztán úgyis eltudsz majd helyezkedni jóeséllyel a szakmában, akár már alapszakosként is (ha nem is teljes állásban, de a tanszéken is alkalmazhatnak vagy kutatói demonstrátor etc.)

2021. dec. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes választ! :)


A szakirányt még nem tudom, amelyik jobban tetszene majd az alapozó tárgyak közül talán az alapján választanék.

2021. dec. 30. 12:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bölcs döntés, de lesz 1-2 alapozó tárgy, amelyek akár képesek lehetnek eltántorítani a szakiránytól, de ne hagyd majd magad:) ha lesz majd még kérdésed, írj nyugodtan.
2021. dec. 31. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A 3-as válaszolónak igazat kell adjak. Nálam sajnos bevált és egy félév után otthagytam az egyetemet. De a kérdés nem ez volt.

Én dolgoztam mellette átlagosan heti 20 óra környékén. Ebből kettő volt hétköznap. Ha tanulni szeretnél akkor az első félévben ne dolgozz ennyit, mert elég tanulós néhány tárgy. Vagy fogadd el azt, hogy nem lesz társasági életed az egyetemen kívül, mert vagy tanulni vagy dolgozni fogsz.

Mindenesetre sok sikert!

2022. jan. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló, köszönöm, hogy megosztottad velem a tapasztalatod, a jó tanácsokat és köszi a bíztatást is! :) Sajnálom, hogy otthagytad a szakot, remélem megtaláltad már ami igazán érdekel! :)
2022. jan. 8. 10:41
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

Én földrajzon voltam, de az első 3-4 félévben esélytelen, hogy dolgozz, vagy csak nagyon nehezen megoldható, mert olyan sok tárgyad van, hogy nem lesz rá időd.

Egyébként ne gyere az ELTE-re, mert egy szar, csak akkor, ha nagyon szereted a földtudományt. De a végére akkor is tönkre fogsz menni.

2022. febr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!