Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE GTI mesterszakos felvétel...

ELTE GTI mesterszakos felvételin az írásbeli meg a szóbeli felvételi milyen? Egyszerűen megugorható, vagy kéne rá speciálisan készülni?

Figyelt kérdés
2021. dec. 31. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem nehéz.

Függ a jelentkezők minőségétől, hogy mennyire könnyű bejutni a kívánt szakra.

2022. jan. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Írásbelire az alap fogalmakkal legyél tisztában. Tudj szöveget értelmezni és értékelni.

Szóbelin pedig legyél céltudatos, határozott és szakmailag elkötelezett.

2022. jan. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
NE MENJ A GTK-ra. Elment az eletkedvem is az egesz kartol, az egyetemtol egy ev alatt. Egy otvar az egesz vizsgakozpontos szamonkeres, csak nincs mediavisszhangja… nem veletlen. Majd miutan leirtam ezt is jonni fog a a kedves dekanj email hogy valogassuk meg a szavainkat.
2022. jan. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért milyen a számonkérés ott? Nehéz? Mesterszakon tanulsz?
2022. jan. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Egy sz@r. Mesterszakon I-H a 98%a a vizsgáknak, a tanárok nem tartják be a TVSZ szerinti 8 napos javítást főleg zh-knál, 8 helyes pontot szerzel de csak 5öt kapsz meg, minden tárgyra magolhatsz, 0 beadandó/csapatmunka. Vizsgaférőhelyet kérni kell hogy bővítsék, a TO ctrl+c ctrl+v választ ad, ami nem az, hogy bővítik, hanem az, hogy figyelik blabla.

Markmyprofessoron keress rá az ott tanítókra, meglátod mizu.

2022. jan. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

5-ös, egyszerűen nem igaz, amit írsz, biztos valami sérelem ért. Miért kellene itt magolni attól, mert sok tesztkérdés van? Tanulni kell, és néhányan ezt nehezményezik, ennyi. Maga az oktatás nagyon színvonalas, össze

sem mérhető a korábbi egyetememmel. Igyekeznek tök korrekten tanítani és osztályozni. Ja, nincs minden vizsgaidőpontban bármennyi hely? Hol van?

Mi értelme van ilyen torz tájékoztatást írni másnak?

2022. jan. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Tényleg olyan az egész, mint ahogyan az ötös leírta. A tárgyaim nagy részén a tanárok teljesen lekezelőek, a bukás arány eddig a 3 tantárgyam elővizsgái alapján 85-90%.


A felkészülés abból áll, hogy kiadnak egy 500 oldalas diasort, meg egy rendszerint 200-400 oldalas jegyzetet, aztán nesze tanulj önállóan, de nem valami értelmes és gyakorlatban hasznos dolgot, hanem 100-200 éves elméleteket, amiket gyakorlatban úgy sem használsz, meg magolj be mindenféle felesleges makró-mikróökonómiából ismert felesleges ábrát, aminek szintén nem veszed hasznát.


És igen a jó öreg 8-ból 5 szabály, ilyenről még nem is hallottam az elte előtt, konkrétan szándékosan lehúzzák az esélyeid, és nyíltan "kimondják", hogy nem az a cél, hogy átmenj.


Röviden összefoglalva az összes tárgyam gyakorlatban nem alkalmazható felesleges magolós tárgy, a vizsgákon pedig az eddigi tárgyaim nagy részén 80-90% bukott (mesterszakon, ahova azért nem a hülyék járnak), mivel a számonkérés kb ellehetetleníti az embereket.


Nagyon megbántam, hogy idejöttem, tényleg nem az a cél, hogy gyakorlatban alkalmazható tudást kapj, hanem az, hogy megbuktassanak.

2022. ápr. 24. 09:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnalom, szerencsere nekem mar nemsok van hatra a mesterbol, de tokre sajnalom azokat, akiknek ilyen lesz az elso egyetemi elmenye…

ELTE masik karan diplomaztam, ott abszolut jo volt minden.

2022. máj. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen én is a mestert csinálom, de lehet másik egyetemen fogom inkább folytatni, annyira nem sürgős végeznem vele + már van egy diplomám amivel elhelyezkedtem ez annak csak a kiegészítése lenne.


Egyébként a markmyprofessoron is elég jól leírják néhányan a dolgokat.

2022. máj. 1. 21:52
 10/11 anonim ***** válasza:
64%

Most 1 félévet elvégezve, egyáltalán nem bántam meg, hogy idejöttem.

Szerintem korrekt a vizsga, nincs csalásra lehetőség, de nem nehéz a számonkérés.

Főállás mellett a nappali mester egyáltalán nem teher, nincs jelenléti, szombaton is mehetsz vizsgázni (nappalin is), nem maradiak, az online oktatást előnyben részesítik.

Szóval az alapképzés után ez egy ismétlésnek felel meg, csak itt már nem szívatnak annyit, könnyebb a vizsga (nem ELTE-n voltam alapképzésen).

A ZH-k után a vizsga kérdéssorában nagyon sok kérdés visszajött, tehát amiket előre látunk az I. vagy II. ZH-n és nemcsak egy tantárgynál.

2022. júl. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!