Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért létezik még a, , főiskol...

Miért létezik még a, , főiskola", ill. az, , egyetem" elnevezés, ha mindkettőben ugyanazt a BA/BSc, MA/MSc képzést kapom?

Figyelt kérdés
2010. szept. 7. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:

mert a tanárok fizetése, és a hallgatói ösztöndíjak mások.


mellesleg mindenhol egy adott irányelv van, milyen tárgyat kell tanítani, de a tananyagot már a tanár választja meg

2010. szept. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert régen egyetemek meg fősulik voltak, a bolognai rendszert pedig csak nemrég vezették be. Így a sulik nevében megmaradt a régi változat.
2010. szept. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy az egyetemeken máig erősseb az oktatás színvonala, illetve a tananyag számonkérése, mint a fősulikon.
2010. szept. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
hát egyrészt megmaradt a régi nevük másrészt viszont attól hogy egy főiskola nagynehezen elindít egy msc képzést attól még egycsapásra nem változik meg az egész oktatási rendszer és nem lesz egy egyetemi szintű oktatás sőt még az erős egyetemeken se kiforrott még az msc képzés néhol hiányos kaotikus a helyzet
2010. szept. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!