Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyenértékű az egyetemi...

Egyenértékű az egyetemi levelező képzés és a nappali képzés, illetve a diplomák?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen az egyik kollegám jár levelező képzésre. Én meg most végzek a nappali képzésen (ugyanarra az egyetemre járunk). Neki most lesznek a vizsgái és mesélte, hogy egyik nap délután lesz a vizsgája és ő meg aznap délelőtt áll neki tanulni arra a vizsgára. Meg hogy írnia kellett egy 3 oldalas beadandót és ez volt a követelmény egy másik tárgyra (3 oldal...). Az egyetem nem rossz amúgy, de valahogy az volt az első reakcióm, hogy nem teszik túl magasra a lécet... Nekem voltak eléggé küzdelmes tárgyaim, de náluk például ilyen nagyon könnyített teszt lesz ugyanabból a nehéz és szivatós tárgyból.


Felmerült bennem, hogy tényleg egyenértékű a nappali és a levelező képzés (ezzel együtt az értük járó diploma)? Persze, dolgoznak (én is). De nekem az jött átt az általa elmondottakból, hogy nagyon laza az egész levelező képzés.



2022. jan. 3. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Általában a levelező nincs azon a szinten, mint a nappali. De az, hogy ki mennyit és mikor tanul egy vizsgára, nem feltétlenül a szakot, inkább az embert minősíti. Fel lehet készülni egy nagyon nehéz vizsgára is egy nap alatt, ha fog az ember agya és elég kitartó.


Viszont nem hiszem, hogy a munkáltatók nagyon figyelembe vennék, hogy az adott diploma levelezős vagy sem. Tehát ilyen szempontból egyenértékű, tudás alapján viszont valószínűleg nem az.

2022. jan. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Munkahelyi tapasztalataim szerint a munkáltató nem tesz különbséget, de a munkavállaló tudásanyaga eltérő lehet, hacsak az illető önszorgalomból nem képezte magát és nem pótolta a hiányait. Ennek az eltérő tudásanyagnak, kevesebb felkészültségnek a ténye inkább az egyén őszinte szakmai önbecsülésében szokott megnyilvánulni, néhányuk őszintén bevallja, hogy pl. annak idején a SZU-ban végzettek szakmai felkészültsége bizonyos területeken alacsonyabb színvonalú volt, bár tegyük hozzá, más területeken meg magasabb színvonalú.
2022. jan. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
A diplomában nem szerepel a munkarend, tehát egyenrangú jogilag a két diploma. A munka világa majd eldönti, hogy kié mennyit ér. Nem biztos, hogy nappalin több tudás ragad rád.
2022. jan. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Igen, egyenértékű.
2022. jan. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekem ez valamennyire egy nagy középső új a képzés színvonalára és az egész intézményre nézve.



Azóta még mesélte, hogy üresen adta be az elektronikus beadandóját és maximum pontott kapott rá így is. Meg hogy az egyik vizsgáját lehet elismerik valamilyen régebbi tárgy miatt. Mondom, what? Itt vagyunk a vizsgaidőszak kellős közepén és most gondolkodnak, hogy lehet mégse kell valamiből vizsgáznia mennie... :D

Meg egyik vizsgájára el se ment és nem kellett még fizettnie.



Engem meg sokszor szétszívattak a nappalin a beadandókkal és nem ilyen nevetséges 3 oldalakat kellett írnom, hogy elismerjenek nekem egy tárgyat félév végén. Hogyan fognak ezek az emberek például szakdolgozatot írni?


Illetve, mindenért fizettnem kellett (új tárgyfelvétel, újra vizsga). Soha, semmiből, semmit nem engedtek el.


Komolyan, nem lehet egy lapon említeni a nappali színvonalát a levelezővel.

2022. jan. 5. 13:33
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Sírhattok, lepontozhattok akkor is egyenértékű a levelező diploma a nappalival
2022. jan. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5# Ez milyen szak?


Sok szaknál nappalisoknál is így osztályoznak. Ha a tanár lusta és nincs kedve hozzá ad mindenkinek egy 4est vagy 5öst és vége.


Barátnőm konkrétan úgy felelt szóbelin, hogy alig tudott valamit és a szaktársai sem voltak valami jók, de a teams beszélgetésben (mert egyszerre kb 10 diákot feleltetett a tanár, persze egymás után, de egy beszélgetésben) mindenki 5öst kapott.


Nálunk (picivel komolyabb mérnöki szakon a BMEn) ez elképzelhetetlen.

2022. jan. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért pontozzák le azt aki egyenértékűnek írja őket XD. A munkáltató le fogja szarni, a diplomádba sincs benne. Amúgy meg melyik a könnyebb: nappalin végezni úgy hogy valami lófax heti 10 órás gyakornoki melót dolgozol maximum vagy levelezőn heti 40 óra+család kombó mellett elvégezni.
2022. jún. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!