Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Amennyiben passziváltatok a...

Amennyiben passziváltatok a tavaszi félévben és vannak nem befejezett tárgyaim az elsőben, folytathatnám a tanulmányaim a következő tanévben állami ösztöndíjjal?

Figyelt kérdés
Jelenleg állami ösztöndíjjal rendelkező hallgató vagyok, azonban az első félévemben nagyon elcsúsztam, így sok tárgyamat nem tudom befejezni, azonban jó lenne, ha a következő tanévben tiszta lappal indulhatnék. Azonban nem tudom, hogy ha most passziváltatok, a jelenlegi jegyeim kihatással lehetnek-e az állami ösztöndíjamra a következő félévben/tanévben. A lényeg, hogy azt próbálom elkerülni, hogy a jelenlegi félévem elbaltázása miatt átkerüljek önköltségesre. Lehetséges ez?

2022. jan. 3. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Hiába passziváltatsz, a két utolsó aktív félévet fogják együttesen nézni, hogy teljesítetted-e a jellemzően 36 kreditet és az elvárt tanulmányi átlagot is hoztad-e.

A passzív félév semmibe sem számít bele ebben az értelemben.

2022. jan. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetemen félévek vannak, tanév nem létezik, így érdemes külön kezelni ezeket a dolgokat. Az adott felsőoktatási intézmény tanulmányi- és vizsgaszabályzata (TVSZ) rendelkezik arról, hogy milyen esetben kerülhet át a hallgató önköltséges képzésre, így érdemes lenne ezt elolvasnod.

Így látatlanban annyit tudok mondani, hogy a tanulmányi átlag alapján történő átsoroláshoz általában két egymást követő aktív félévet néznek, ezért ha most passziváltatsz tavasszal, akkor ősztől még ugyanúgy lehetsz állami ösztöndíjas. Viszont ha csak az "új tanév" miatt passziváltatnál, akkor felesleges, mert ennek nincs értelme. Azt javaslom a TVSZ olvasásán túl, hogy nézd meg, most tavasszal indulnak-e azok a tárgyak, amiket nem tudtál teljesíteni, és hogy a ráépülések hogy alakulnak, és ennek tudatában dönts az esetleges passziválásról.

2022. jan. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1. vagyok.Hozzátenném, hogy ősszel még finanszírozottan leszel, de a továbbiakban már a fentebb említett körülményektől függ, tehát nincs tiszta lap.
2022. jan. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!