Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz az érettségi?...

Mennyire nehéz az érettségi? Sokat kell rá tanulnom, ha nem szeretnék tovább egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Jelenleg tizedikes vagyok. 2025-ben fogok érettségizni ha minden jól megy de az összes tanár úgy beszél rólay mintha fel lenne fújva az egész. Tényleg ennyire nehéz lenne? Őszintén megmondom nagyon izgulok már előre.

Középszintű érettségi lesz némettel.


2022. jan. 3. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Nincs érettségim, azért nincs mert annak idején sz.rtam a világra. Csináltam egy szakmát, abban dolgozom.


Viszont ha engem kérdezel, nem lehet nehéz... Ha igazából az a cél, hogy legyen egy papírod és tökmindegy mik a jegyek, szerintem így 31 évesen minimális tanulással én is megugranám, vagy legalábbis átrugdalnának rajta...


Persze hogy ezt mondják a tanárok, hiszen aki viszont tovább szeretne tanulni, annak azért rohadtul nem mindegy hogy hogyan sikerül, mert kb a jövőjét befolyásolja hogy hova veszik fel, vagy éppen hova nem.


Ha nem akarsz egyetemre menni, nem nehéz az érettségi, ha orvosi, jogi pályára vágysz, akkor nehéz, mert minden pont kincset ér, és ha sz.r lesz, elfelejtheted ezeket a dolgokat.

2022. jan. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Egyáltalán nem nehéz. De ez attól is függ, hogy tanultál a 12 év alatt, vagy nem. Mert érted, ha eddig épp csak átmentél egy matek 1,7-es átlaggal minden évben, akkor lehet, hogy az érettségi bukta lesz. Viszont ha rendszeresen tanultál mindig is a tantárgyakból, akkor igazából nem lehet nagy problémád. Szóval érted, ha matekból nagyon rossz vagy, akkor ne az utolsó pillanatban állj neki a gyakorlásnak. Viszont pl. magyarból, történelem tételekből a szóbelire kell megtanulni tételeket, és ennyi. Az írásbeli magyarból pedig könnyű, oda nem kell akkora tudás, vagyis elemezni kell, meg szövegértés, meg ilyenek, de szerintem azon simán át lehet menni, akkor is, ha magyarból eddig még semmit sem tanultál. Viszont történelemből azért hasznos, ha azért az évek során tanulgattál, mert ott bármilyen témába belekérdezhetnek az írásbelin. A nyelv pedig szintén kinek mi. Én pl. angol 91%-os emeltet összehoztam minimális tanulással, viszont ha neked pont a nyelv megy rosszabbul, akkor arra is megéri gyakorolgatni, mert ugye szövegértés, levélírás, magnós feladat... De amúgy nem nagy dolog, szerintem max. a matek az, amivel lehetnek problémák, de ott is csak akkor, ha tényleg nagyon gyenge vagy belőle. Amúgy anno én is féltem az érettségitől, aztán tök jól sikerült, és na, most egyetemen egy adott vizsgára többet tanulok, mint az egész érettségire. Szóval így visszanézve semmiképp sem volt nehéz, bárcsak most is olyan minimálisat kellene csak tudni. :)
2022. jan. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Ne aggódj miatta, most is simán meg tudnád csinálni. Az érettségi egy vicc. Tudj írni, olvasni és szöveget érteni. Ennyi. Minden más megtalálható a függvénytáblázatban, atlaszban.

És ezt bár egyetemistaként mondom, de már gimisként is pont így éreztem.

Nézz meg pár feladatsort, meg fogsz nyugodni. Különben is rengeteg idő van rá. Olyan 2-3-4 óra. Az mindenre elég. Főleg középszinten.

2022. jan. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Ha nem szeretnél egyetemre menni akkor teljesen mindegy hanyasra írod. Egyáltalán nem nehéz. Nálunk is minden tanár előadta hogy mennyire nehéz.

Én nem voltam kifejezetten jó tanuló, de annyira rossz sem. Érettségi előtt csinálgattam feladatsorokat, tételeket dolgoztam ki, szóval nem vittem túlzásba. Az összes 3-as 4-es lett. Ha te jó tanuló vagy, szoktál készülni rendszeresen az órákra, érettségi előtt is időben elkezded akkor nagyon jól fog sikerülni. Az írásbelin 0 tanulással is össze lehet szedni minimum egy kettest, szóbelin pedig általában a tanárok jofejek és segítőkészek.

2022. jan. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem egyáltalán nem nehéz egyik sem. Személy szerint nekem a történelem volt az ami a leggyengébben sikerült, mert őszintén szólva nem fektettem bele annyi energiát, amennyit esetleg kellett volna. Ezeket középszintre értem. Emelt szint az más tészta. Az se a világ mutatványa megírni, de azért arra készülni kell és ezt nem 2 hétre értem. Én 2021-ben érettségiztem, akkor ugye nem volt szóbeli érettségink. Minket is riogattak a tanárok, hogy így nehéz meg úgy kell tanulni rá. Ez egyáltalán nem igaz. Nyílván való, hogy a tanár nem fogja azt mondani, hogy ne tanulj rá annyit, meg hogy úgyis meglesz. Ha így lenne, hidd el fele annyi diák se készülne rá úgy, mint ellenkező esetben.
2022. jan. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
5-ös voltam. Még annyi, hogy magyar írásbeli az vicc. Ha tudsz írni olvasni, meg van egy kis fantáziád a műelemzéshez, akkor nagy meglepetés nem érhet téged. Én személy szerint egy nappal előtte tanultam 1 órát, ami azzal telt, hogy hogyan kell novellát meg verset elemezni. A matekot gyakorolni kell, másképp nem lesz jó, de ha tényleg csak az a terv, hogy meglegyen akkor igazából avval se kell sok időt eltöltened. A töri, hát arra azért készülni kell, mert eszénél tudni kell egy pár tételt, hogy tudj miről írni. Angol meg német szerintem nem nehéz. Ha évek alatt odatetted magad, meg mondjuk netről meg játékokról (ezt angolra értem) rádragad egy csomó tudás, akkor az is simán meglesz.
2022. jan. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!