Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mindig is utáltam a szüneteket...

Mindig is utáltam a szüneteket, olyan felesleges időpocsékolás!Mire lehet használni az óraközi szüneteket?

Figyelt kérdés

Gimnáziumban úgy éreztem, hogy pocsékoljuk az időt, mivel 7.30-14.00ig voltunk bent, ha nem volt délutáni fakt, utána mentünk ebédelni, külön órák stb. és úgy éreztem, hogy ezek a 10-15 perces szünetek csak elnyújtják a napot, lopják az időt, mikor úgyis olyan későn érünk haza és fáradtan megerőltetőbb tanulni.

Egyetemen 30 perces szüneteink vannak, amikor távoktatás volt, akkor addig is dolgoztam, de most, hogy be kell járni (jó, most vizsgaidőszak van, de értitek... februártól) tényleg nem tudok mit csinálni, normálisan elmenni ebédelni ennyi idő alatt nem lehet, max. csomagolt kaját enni, a legtöbben csak cigiznek, pletykálnak.

Ti is voltatok ezzel így?

Más is van így ezzel, hogy utálja?

Mit tudtok csinálni 10-20 perces szünetekben, aminek értelme is van?

Az oké, hogy néha szüksége van az agynak pihenésre meg néha kell pisiszünet, de nehogy már 14-18 éveseknek 45 percenként kelljen 15 perc szünet, felnőtteknek meg 90 percenként 30. Legalábbis én mindig úgy érzem, hogy mire összecihelődik a tanár, kiosztja a lapokat, esetleg számonkérés van, az előző értékelése van, elmondja, hogy mi lesz még, átismételjük/belerázódunk, mi volt, szóval mire elkezdjük az anyagot, addigra majdnem vége is az órának és sose tudunk olyan IGAZÁN ELMÉLYÜLNI, befejezni házi feladat marad stb. Lehet ez azért van, mert engem érdekelt az anyag, nem csak a körítés. A hosszú bevezető részektől is mindig frászt kaptam.

(Nyilván nekem is vannak és voltak barátaim, de ezeket a szünetben beszélgetéseket mindig olyan erőltetettnek érzem a részükről, hogy mindketten csak várunk valamire és addig kényszeresen kitöltjük az időt, sosem olyan jó, mint ha elhívom hozzám és beszélünk egy kiadósat.)

Egy időben azt csináltam, hogy szünetekben ettem, mert a többiek is ettek, akkor is, ha nem voltam éhes, azóta már megszokta a szervezetem és igényli a tízórait, nem csak a reggelit, híztam is -.-

Szóval mivel lehet értelmesen kitölteni az ilyen töredékidőket?



2022. jan. 4. 20:26
A kérdező szavazást indított:
Semmivel
Evéssel
Beszélgetéssel
Tanulással
Olvasással
Egyéb, leírom kommentben.
20 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Próbálj meg 7x45 percet egyhuzamban figyelni. Nem fog menni. Arról nem is beszélve, hogy akkor nem tudsz enni, mosdóba menni, a tanár meg egész nap csak rohanjon termek között?
2022. jan. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%
Pl. Mert van olyan, akinek más épületben van további órája, oda is kell érni. Én voltam órán a Dózsán és fél órám volt átmenni a Reviczkybe. Ezért egységesek az órakezdések. Nem lehet minden csoporthoz külön időpontokat rendelni.
2022. jan. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Én olyankor dolgozom, tartok egy meetinget, beszélgetek szaktársakkal, eszem, iszom, pihenek, tanulok stb.
2022. jan. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Egyetemen a 90 perces szünet kell, egy tömény élettan utan (bár az rossz példa, mert azok 3 órásak voltak) egy biokémia óra iszonyat agyi munka. Ilyankor mindig kerültünk egy kört, sétáltunk, beszélgettünk. Sokszor át kellett érni a város másik végére, mert ott volt a következő óra, azaz Újszegedről a TIK-be bérni fél óra alatt művészet.

Pisilni én óranként járok, mivel megiszok a munkaidő alatt 2-3 litert mindig, így az ki is jön.

2022. jan. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

Én a szünetet rövid alvás.

Vagy rajzolok, könyvet olvasok vagy tanulok.

^_^

2022. jan. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kivel beszélgetni, olvasni szoktam, mindig nálam van az aktuális könyv amit olvasok.
2022. jan. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!