Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak,ha nem tudok...

Mit csináljak,ha nem tudok beilleszkedni az egyetemen? Többi lent

Figyelt kérdés

FOKSZ levelezo kepzesre jelentkeztem amit 2 ev alatt el is fogok vegezni. Majd ezutan szeretnek Ba-ra jelentkezni. Viszont itt a FOKSZ kepzesen egyszeruen nem talalom a kozos hangot senkivel. Nem ismerek senkit. Igaz hogy heti 2-szer talalkozunk penteken es szombaton,de akkor is furcsa nekem. Mindenki idosebb is nalam. Kb ilyen 23-25 folottiek es vannak csalados emberek is. En meg csak 19 eves vagyok. Csomo mindenki ismeri a masikat mert mar ugy jottek a kepzesre. En meg teljesen egyedul vagyok.

Van egy velem egyidos lany de o is kb csak ilyen sulis dolgokrol beszelunk neha. Pl ha nem volt az oran akkor mirol maradt le..

Tartok attol ha majd a Ba kepzesre jeletkezem akkor is ez lesz hogy senkivel nem talalom a kozos hangot es egyedul leszek.

Szerintetek normalis ha ilyen foksz kepzesen ennyire egyedul erzem magam vagy velem van a baj?


2022. jan. 4. 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:
33%
Szopj, nyalj, hajolj.
2022. jan. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
BA-n valószínűleg inkább korodbeliek lesznek majd, bár nekem alapszakosként is hasonló a tapasztalatom. A szaktársaim közül többen ismerték már egymást korábbról pl. osztálytársak voltak, egy középiskolából vagy egy településről jöttek stb. és így ők már az első napon összeverődtek ilyen kis klikkekbe, a koliban együtt foglaltak szobát, egymás mellé ültek az órákon és így tovább. Én nem ismertem senkit, így nagyon nehéz volt az elején. Végül egy lánnyal sikerült összebarátkoznunk, vele most is tartjuk a kapcsolatot és amíg szaktársak voltunk is sokat beszélgettünk, együtt jártunk órákra, egyetemen kívül is eljártunk ide-oda stb., de ő volt az egyetlen. Senki mással nem sikerült jobb kapcsolatot kialakítanunk, maximum ilyen köszönés szintjén vagy, amit te is írsz, megkérdeztük a másikat, hogy mi volt órán és hasonlók. Én igazából azt éreztem, hogy a többség nem túl nyitott, nem akarnak új barátokat szerezni, nem akar másokkal foglalkozni stb., csak úgy elvannak egyedül vagy a meglévőkkel. Illetve nálunk nem igazán voltak az egyetemen és a koliban sem ismerkedésre, barátkozásra alkalmas programok. Most az utolsó évemet egyedül töltöm az egyetemen és elég nehéz, mert nekem akkor sokat segített, hogy ott volt a barátnőm, vele mindent meg tudtunk beszélni, támogattuk egymást stb. és nem csak a tanulásról szólt az egyetem, nem csak a beadandókon járt az agyam, hogy most éppen mi miatt kell stresszelni stb., stb., úgyhogy én is átérzem. Mindenesetre próbálj pozitívan hozzáállni, lehet majd pont olyanokkal kerülsz össze, akikkel tök jóban lesztek, nem lehet előre tudni.
2022. jan. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!