Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha megvan az abszolutórium és...

Ha megvan az abszolutórium és úgy döntök, hogy nem szeretném megírni a szakdolgozatot és lerakni a záróvizsgát, akkor kell fizetnem valamit az egyetememnek?

Figyelt kérdés
Tudom egyedi eset, de úgy alakult, hogy nem szeretnék foglalkozni a szakdolgozattal, abban az esetben, ha nem kell fizetnem semmit. Állami ösztöndíjas képzésen voltam, az összes tárgyam megvan. Tudom, hogyha még lenne tárgyam és úgy hagynám abba az egyetemet, akkor vissza kéne fizetnem a képzés felét. Ha megvan az abszolválás, akkor is kell fizetnem, vagy akkor már szabad vagyok?

2022. jan. 5. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem szerzel oklevelet, így vissza kell fizetned / le kell dolgoznod.
2022. jan. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészíteném az első válaszomat:

- abban az esetben, ha 1 éven belül nem kezdesz el egy új szakot

2022. jan. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthagyod az egyetemet és éven belül nem szerzel oklevelet, az egész támogatást vissza kell fizetni/le kell dolgozni, nem csak a felét.
2022. jan. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3.---javítom: és 1 éven belül nem kezdesz el új képzést
2022. jan. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha az abszolutoriumod megvan, es csak a szakdolgozatodat kell megirnod, es leallamvizsgaznod, akkor az egy nagyon rossz dontes, ha otthagyod az egeszet, kesobb ezt borzasztoan megbanhatod akkor is, ha most el sem tudod kepzelni. Tudom, h nem ez volt a kerdes, de ezen megis megutkoztem. Ameddig az abszolutoriumod ervenyes (nalunk pl. 5 ev) addig gondold ezt jol at! Csak joszandekbol irom!!!
2022. jan. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!