Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogi egyetemre kell a matek?

Jogi egyetemre kell a matek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy valszeg fel leszek mentve matekból (szerencsére),helyette föciből érettségizek helyette. Nyilván töriből, magyarból emeltek, és két nyelvvizsgám is van. Így felvehetnek jogra, hogy nincs matek érettségin?

2022. jan. 6. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Igen.
2022. jan. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi igen? Kell a matek, vagy be tudok jutni?
2022. jan. 6. 20:23
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

Ha elolvastad volna a felvi.hu-t akkor világos lenne a számodra a helyzet.

A feltett kérdésre válaszolt az 1-es.

2022. jan. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
Amugy nincsen a miskolci egyetemem xd
2022. jan. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
A jogi egyetemre valo bejutashoz nem kell a matek, de a jognak vannak olyan teruletei, vizsgai, amelyeken matektudas nelkul kicsit nagyon is megfekszik az ember.
2022. jan. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Pl?
2022. jan. 9. 19:44
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
5# Közgazdaságtanra gondolsz, vagy eltén volt statisztika. Egyikhez sem kellett semmi matektudás, úgy állítják össze a vizsgát, hogy ne keljen bme matek1 szint:). Attól még baromi nehezek a vizsgák, de nem a számításos feladatok miatt. Első vagyok, a kérdésre, hogy felvehetnek-e jogra matekérettségi nélkül -volt igen a válaszom.
2022. jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi
2022. jan. 9. 20:08
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt olyan, h adójog. Mar nem emlekszem, h ez mindenkinek kotelezo volt-e, vagy hogyan keveredtem a kurzusra, de oda volt a legnagyobb szuksegem a matektudasra a tanulmanyaim alatt. Kulonorara is jartam miatta egy kozepiskolai osztalytarsnomhoz.
2022. jan. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A PPKE-n nem kell semmi matek, a közgázos/pénzügyes órák is magolósak, én diszkalkuliásként semmi hátrányt nem érzékelek, pedig lassan végzek. Szabválként, kötválként vannak matekos tárgyak (pl statisztika), de ezek nem kötelezők, mellettük millió másik nem matekos tárgy közül válogathatsz.
2022. jan. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!