Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket választanád e közül...

Melyiket választanád e közül a két mesterszak közül és miért?

Figyelt kérdés

2022. jan. 7. 13:56
A kérdező szavazást indított:
ELTE survey statisztika és adatanalitika
BME számítógépes és kognitív idegtudomány
7 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen BSC diplomád van, és mi érdekel tkp...???
2022. jan. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Informatika alapom van és leginkább az adatelemzés érdekel, de az agykutatás se lenne rossz irány, igazából 45-55-re nyerne az adatelemzés önmagában, de láttam data scientistet akinek neuroscience mesterszakja van (külföldi nyilván), és elgondolkodtatott, hogy akkor elvileg mindkettő jó lehet, és később is elég dönteni.


Neked mi a tapasztalatod, véleményed, melyik piacképesebb, vagy melyikkel vannak színesebb munkák?

2022. jan. 7. 14:04
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam az MTA TTK Kognitív Idegtudományi és Pszichológiai Intézetében (nem szakmai téren, nemzetközi projektekben) - én úgy láttam, hogy ott a legtöbb embernek volt azért valami bioszos vagy psziczhológiai előképzettsége.
2022. jan. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jártam pszichológia bsc-re, de utána végül meggondoltam magam és informatikán tanultam tovább :)))) Lehet, hogy valami fura csodabogár vagyok, a kettő között keresem az utat, kapcsolatot, ami nem terápia, vagy klinikai vonal, de nem is csak kódok, programozás :))) Köszi az infókat! :)
2022. jan. 7. 14:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hajrá! Tényleg érdekes dolgokat kutattak - de nekem azért ez elég kínai volt... Közgazdász vagyok. :))
2022. jan. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Van amúgy hely és büdzsé kutatásokra? Olyan sok rosszat hallani, hogy Mo-on semmire nincs pénz, ami ilyen előremutató dolog lenne. Persze, ezeket csak pletykaszinten hallom, de te ott voltál, mit gondolsz, mennyire megszabott az irány és a költségek? Van még hely kutatók számára?
2022. jan. 7. 14:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Van hely - mert nem túl sokan vállalják be a közalkalmazotti fizetésért való dolgozást. :-s


De most már ugye nem MTA, hanem ELKH - nem tudom, fizetésekben történt-e változás. A lényeg az, hogy folyamatosan pályázni kell. Vannak hazai lehetőségek is (pl. a régi "OTKA" és hasonlók), meg persze a Horizon Europe-os brüsszeli pályázatok. De ahhoz be kell kerülni nagy nemzetközi konzorciumokba, és még úgy is elég kicsi a nyerési esély.... de ha az intézet nyer egy-egy ilyen nagyon 4-5 éves pályázatot, abból már szépen lehet kutatni. :)

2022. jan. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!