Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudok felkészülni az...

Hogyan tudok felkészülni az ilyen vizsgára?(matekos)

Figyelt kérdés

Van egy elég matekos tárgyam, pontosabban gépi tanulás, ahol a szóbeli vizsgán nem azt kérik számon, hogy mi az amit elmondtak, hanem mindig kicsit csavarva, változtatva azon. Pl. ilyen kérdést, mint: az egyik algoritmusban ezt az eredményt kaptam, mit változtattam az algoritmust leíró egyenletben(valszámmal/deriválttal mindennel létező matekos egyenlet). Vagy ha ebben az egyenletben ennek a változónak az értékét -1-el szorzom/növelem a 3x-osára, akkor hogyan fog változni a végeredmény és miért?


Na most, az ilyen szóbeli kérdésekre hogyan lehet felkészülni? Nem vagyok matematikus, proginfóra járok. És egy nagy defektem, hogy ha rövid idő alatt kell valami új dolgot kilogikázni/levezetni, akkor lefagyok, képtelen vagyok gondolkodni. Ha lenne rá 10-15 percem és pl papírom, akkor fixen le tudnám vezetni, de vizsga közbe szóban nem vagyok rá képes.


Így viszont hiába tanulok meg minden képletet, algoritmust, mindent, ha hírtelen nem tudom őket akárhogy alkalmazni 1 perc alatt. Tudom, hogy akkor értem igazán, ha alkalmazni is tudom, de most nem kezdhetek neki egy egyenletnek az összes változó-kombinációjáak a leteszteléséhez, mert hátha pont azt kérdezik a vizsgán. Help PLS nem akarok még egyszer megbukni!!!! :(



2022. jan. 7. 16:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos pedig azt külön-külön kell tudnod, hogy a paraméter változtatása hogyan változtatja meg az adott lépést.


Tipikus példa erre a függvénytranszformáció. Például ha azt mondom, hogy a függvényem -(2x+3)^2+25, akkor az ránézésre meg kell tudnom mondani, hogy az alap x^2 függvény úgy változik, hogy


-a +3 miatt 3-mal el lett tolva a függvény balra,

-a 2* miatt az előbbi függvény felére össze lett zsugorítva (vagyis a függvény pontjainak y-tengelytől vett távolságát lefeleztük),

-a negatív előjel miatt az x-tengelyre lett tükrözve,

-végül a +25 miatt 25-tel fel lett tolva.


És ennek megfelelően fel kell tudnom rajzolni a -(2x+3)^2+25 függvényt.


Ugyanez igaz nálad is, vagyis tudnod kell, hogy az algoritmusban lévő műveletek hogyan változnak a paraméter megválasztása szerint.

2022. jan. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ah, értem, hát ez szomorú. De még ha ilyen egyszerű triviális feladatok lennének, akkor azt mondom oké. De ha van egy parciális deriváltas egyenletem, és akkor most fejből játszam le, hogy ilyen-olyan változtatással hogyan fog változni az algoritmus meg a végeredmény... Mindezt rögtön, gondolkodás nélkül. Nem-matekos beállítottságúként ezt lehetetlennek érzem.
2022. jan. 7. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!