Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az SZTE gépészmérnöki...

Milyen az SZTE gépészmérnöki szak?

Figyelt kérdés

Elvégezhető-e?

Megéri-e odamenni?

Oktatás színvonala?



2022. jan. 8. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szeva, még mindig? 😁 Ma írtam mechanica szigorlatot, majdnem besza behu, olyan nehéz volt 😅 többen otthagyták a vizsgát vizsga közben, ez sokat elárul szerintem. Nézz pár videót kalkulus, statika, dinamika témakörben, ha érdekesnek találod és érdekel akkor hajrá. Államin ha felvesznek, 3.0 súlyozott átlagot kell teljesíteni mert átsorolnak fizetősre. 325 ezer/ félév utána a tandíj.
2022. jan. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyere ide és megtudod
2022. jún. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az SZTE gépész kara sokat fejlődött az utóbbi évek során. Korábban problémák voltak az oktatással, ma már teljesen korrekt szak.


Jók a tanárok, teljesíthető, és egyre nagyobb presztízse van a piacon a megszerzett diplomának.


Szerintem jó. Mindenki el tudott vele helyezkedni, aki el akart.

2022. okt. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
szigorlat nincs van 1-2 jó tanár de nem éri meg a többi egyetemen fényévekkel több tudást és jobb közeget kapsz
2022. nov. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


egyetértek a 3-as válaszolóval, A SZTE-MK sokat fejlődött az elmúlt évek során és szerintem teljesen vállalható.

Én már elvégeztem ott a gépészmérnök szakot, nekem összességében jó tapasztalataim vannak. A tárgyak többsége teljesíthető, az oktatók és a TO többnyire segítőkészek.


Nem értek viszont egyet azokkal a véleményekkel, akik szerint a több egyetemen "fényévekkel" több tudást lehet szerezni. Szerintem a gyakorlat és a tapasztalat a való életben és a munka világában keletkezik, nem pedig az egyetemen. Legyen szó akár a BME-ről is. Minden munkahelyen betanítanak majd egy munkakörre, és majd az arra a munkakörre jellemző ismeretanyagban fogsz elmélyülni. Minden más ismeretanyag, amit az egyetemen tanultál, abban pedig nem. Egy idő után az a nem használt ismeretanyag pedig meg is fog kopni.


A képzés elvégzése után szerintem jó esélye van mindenkinek a munkaerő piacon, nem lesz gond az elhelyezkedéssel.


Remélem tudtam segíteni! Bármilyen további kérdés esetén szívesen válaszolok!

2023. máj. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!