Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik idén informatikus és...

Akik idén informatikus és gépész szakokon gondolkoztok továbbtanulást illetően: melyik szakra fogtok jelentkezni és miért?

Figyelt kérdés

Nekem jelenleg a következő szakok között kell döntenem:

BME gépészmérnöki,

ÓE Bánki gépészmérnöki,

Pázmány ITK mérnökinformatika,

BME üzemmérnök - informatikus,

Jelenleg az üzemmérnöki szak az első a sorrendemben, de mindegyiken gondolkodom erősen... , a pontom mindegyikhez megvan, de szakmai előképzettségem egyikhez sincs :D

Ha idén jelentkeztek,

van tapasztalatotok, gondolatotok

esetleg véleményetek az adott szakokkal kapcsolatban, annak nagyon örülnék :)

Illetve ha más műszaki szakról írnátok (amire jelentkeztetek) azt is szívesen venném.



2020. máj. 31. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én most végzek a második félévemmel a BME-n, mérnökinformatikus szakon, szóval ugyanúgy a VIK-en.


A tanáraimtól, illetve más hallgatóktól is tudom/hallom, hogy a bprof/üzemmérnök-informatikus képzés még nem teljesen kiforrott, a tanároknak egyelőre nem sikerült belőniük, hogy pontosan milyen nehéznek is kéne lennie, ha jól tudom a tantervtől is muszáj volt eltérniük, mert az idénre felvett hallgatók nem tudták teljesíteni a követelményeket, pedig jelentősen könnyebb szak a villamosmérnökinél/mérnökinformatikusnál, csak a hallgatók általában(!) kevésbé motiváltak. Mindenféle lenézés/sznobizmus nélkül mondom, hogyha tudásban van benned annyi, hogy gépészmérnök/mérnökinformatikus legyél, akkor ne "elégedj meg" az üzemmérnök képzéssel, nem tart sokkal tovább a BSc, de többet ér a munkapiacon (is).


Előképzettség nem feltétlenül szükséges, van ELTE-s proginfós, illetve BME-s gépészmérnök ismerősöm is, ami igazán számít majd, az a szorgalom. (A BME-n legalábbis biztosan.) Egy stabil tudás matekból mindenképp előny, a matekos tárgyak szórótárgyak, de sokkal fontosabb az, hogy legyen szorgalmad tanulni, a speces/faktos tudás körülbelül 2 hónapra elég. Ha infós irányba mennél, akkor jó, ha tudsz programozni, de teljesen 0-ról is meg lehet tanulni, csak előny, ha nagyjából tisztában vagy a programozási gondolkodásmóddal, egy programozási nyelv felépítésével, de ezzel egy nyár alatt is könnyen megismerkedhetsz.


Próbáld átgondolni, hogy melyik irány áll hozzád igazán közel és utána jöhet az egyetem kiválasztása, de attól semmiképp ne félj, hogy nincs előképzettséged, pont azért mész egyetemre, hogy kitanuld az adott szakmát. :)

2020. jún. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


és itt az első válasz elég részletes, mindenképp olvasd el

2020. jún. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok a válaszodért, köszönöm ;)

Hát... nehéz kiválasztanom a megfelelő szakot... Valahogy a gépészetet egy kicsit jellegéből fakadóan távolinak érzem magamtól. Sosem tevékenykedtem még gépműhelyben... Nem értek a forgácsoláshoz, maráshoz... műszaki rajzot sem igazán tudok olvasni/készíteni....

Viszont szívesen terveznék térben kivitelezendő dolgokat...

Hozzám közelebb állnak egy kicsit a térbeli dolgok és fizika mint mondjuk matekból a sorozatok/gráfelmélet meg infóból az algoritmusok...

A programozás általános munkakörnyezetét közelebb érzem magamhoz... :)

De én nem tudnám magamat web-es tartalmakkal foglalkozó fejlesztőnek elképzelni... :( Ezért bprofon az egyik specializáció kiesett... A hálózatokhoz nem értek... 2. spec esett ki... A szoftver tesztelés és az adatelemzés viszont olyasmi amivel akár szívesen is foglalkoznék... :)

Ezért gondoltam a bme-s bprofot...

A pázmányon nagyon félek a rengeteg tölteléktárgytól... (Kevés a fő tárgyak kreditértéke, hogy ezzel rákényszerítsék a hallgatókat tölteléktárgyak tanulására) Illetve olyan "magas" szinten nem érdekel az informatika... neurális hálók stb. már túl sok nekem... talán a beszédfelismerés amivel foglalkoznék meg a számítógépes grafika... viszont utóbbival inkább művészi megközelítésből :D :D

Egyébként azért írtam be a pázmányt a bme mérnökinfója helyett.. mert úgy gondoltam, hogy azért mégiscsak kicsit könnyebb :D

Gépészmérnöki területen a gépgyártástechnológia és a géptervezés érdekelne... leginkább a Cad-es alkatrésztervezés és gyártás... sőt... kifejezetten szinte csak! és kizárólag az utóbbi...

(Talán azért jutott eszembe a gépész mert nagyon tetszene ha tudnék pl. fogaskereket gyártani a kocsimba ha elkopott a régi :D :D )

Erre gondoltam az Óbudainak a CAD-CAM-CNC szakirányát...

Ez pontosan a gyártással foglalkozik. Viszont messze! nem olyan nívós mint a bme... bár ez nem jelenti azt, hogy unatkoznék a következő 4 évemben :)

A végén meg akár tudnék esztergálni egy fogaskereket a kocsimba :D

De! Azt mondják ezzel kapcsolatban is, hogy legyen a bme gépészkar, mert az óbudain nem is tanítanak rezgéstant... viszont a bme szakjaitól tartok kissé...


Ha bármit hozzáfűznél ehhez, azt szívesen veszem ;)

2020. jún. 2. 23:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, így azt hiszem nem feltétlen az infó lenne a legjobb irány számodra, vagy valóban inkább a bprof, kicsit kézzelfoghatóbb a tudás, amit ott átadnak.

Viszont ezek alapján a gépészmérnök elég tökéletes választásnak tűnik. Egy gépészmérnöknek nem kell forgácsolnia, tervezhetsz, üzemeltetést végezheted, katalógusból válogathatsz össze gépeket, vagy gépcsoportokhoz szükséges elemeket, borzasztó sok irányba elmehetsz, de valóban, akkor talán a CAD-mérnökség áll a legközelebb hozzád. Ilyen specializáció van amúgy BME-n is. :D


Jaj, igen van egy legenda, hogy az ÓE a kibukott BME-sek gyűjtőhelye, aminek van alapja, de nem szabad, hogy ennyi alapján legyen minősítve az ÓE. (Mondom ezt úgy, hogy BME-s vagyok, nem is tervezek váltani, de na...:D) Annyi elmondható talán, hogy kicsit kevésbé nívós, mint a BME, de a teljes országot nézve rendben van az ottani mérnökképzés is (mérnökinformatikusoknak legalábbis biztosan). A Pázmány és az ÓE között én személy szerint a másodikat választanám, tényleg nem kiegyensúlyozott a tárgyak kreditértéke és szerintem a tananyag sem.


Nem hazudtak a BME valóban eszméletlen kemény, a jó hír viszont az, hogy az első egy-két év után végtelenül könnyebb lesz, csak az elején megpróbálják kiszórni a felvettek egy részét. A közösség jó, ami nagy előny, mert jobban esik a hajnali rajzolás/tervezés/programírás, ha tudod, hogy nem vagy egyedül. :D Akadnak kifejezetten motiváló oktatók, akik segítenek, odafigyelnek, ahogy persze vannak olyanok is, akiknek nem burkolt céljuk, hogy szopassanak, de kell az egyensúly. :D Szóval a hozzáállásodon gondolkodj kicsit. Itt sem nagyobb hátrány, ha nincs különösebb alaptudásod, inkább azt vesd latba, hogy eltökélt vagy-e, képes vagy-e lemondani néhány buliról, tanulni; az egyetlen dolog, ami szerepet játszik abban, hogy elvégzed-e ezt az egyetemet, az a tanulmányaid alatt tanúsított hozzáállásod, nem az előképzettséged. (Ja és nem spártai hely ez, itt is beleférnek a bulizások, sörözések, nem fogod minden estéd a szobádban ülve áttanulni, csak lesz olyan, hogy a tanulást kell választanod, de szerintem megéri a képzés minősége és a diploma értéke miatt. :D )

2020. jún. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ! :) Gondolkodom még rajta :D ÓE-t simán megcsinálnám amúgy a tantervét elnézve... :D de kicsit furán érezném magam utána egy BME-s mérnök mellett :D :D :D

Üzinfón is erősen gondolkodom h. nem kéne-e helyette inkább a Pázmány.. A jövőben több lehetőségem lenne onnan :D

2020. jún. 5. 21:54
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ami még fontos lehet.

Ha pl. BME üzemmérnököt választod, akkor lesz esélyed - azt hiszem az első év után - váltani mérnökinfora, ha neked az kevés.

Mivel a BMe valamivel erősebb, így megpróbálhatod azt, hogy ott kezdesz el valamit, pl. gépészmérnököt és, ha nem megy, akkor átmész mondjuk az ÓE-re. Nagy hátrány nem ér, mivel sok tárgyat teljseen elfogadnak.

Illetve írtad ezt is: "A hálózatokhoz nem értek... 2. spec esett ki." A kérdésben azt írtad, hogy nincs semmilyen előképzettséged, vagyis jelenleg semmihez sem értesz a felsoroltak közül. Szóval ne az alapján válasz, hogy most mit tudsz. Majd ott megtanítják. :)

Illetve érdemes azért nem hallás alapján eldönteni, hogy melyik terület érdekel. Pl. neurális hálók esetében sokan, akik használják, azok a belső működését nem ismerik, csak használni tanulták meg.


Én azt javasolnám, hogy válaszd mindig az erősebbet, és max később variálsz rajta. (Az eddigiek alapján ez vagy a BME gépészmérnök vagy BME mérnökinfo lenne.)

2020. jún. 6. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!