Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik rosszul teljesítettek az...

Akik rosszul teljesítettek az egyetem első évében, de nem hagyták ott, azok később hogy javítottak a teljesítményükön?

Figyelt kérdés
Mérnöki szakra járok, és eléggé leszerepeltem az egyetem első félévben. Így visszagondolva rengeteg, de tényleg rengeteg dolgot másként csinálnék. Aki szintén így volt, és nem ment el az egyetemről, azzal ez hogy volt pontosan? Úgy érzem, meg tudnám én ezt csinálni, csak némi kontrollt kell szereznem a lelki egészségem felett, mert igazából a szorongás cseszett ki velem idén. Ti hogy jutottatok túl ezen?

2022. jan. 8. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első félévem teljesen meglett, utána kezdtem el bukni, mindegyik félévben buktam valamiből.

Másfél év csúszással fogok végezni.

Ha érdekel, amit tanulsz, akkor minden rendben lesz, semmi baj, hogy rosszul sült el az első féléved.

Borderline vagyok, úgyhogy képzelheted milyen viselkedéssel csináltam végig, én is mérnök leszek.

2022. jan. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én valószínűleg adhd-s vagyok, de konkrét diagnózisom csak szorongásról/depresszióról van, ezek pedig eléggé elintéztek. Eléggé haragszom magamra, és félek, hogy csak átkerülök az önköltséges képzésre, de nem akarom ezt elengedni, mert bármilyen más szakkal ebben az irányban nem tudnék rendesen megélni. Sajnos pont a két legfontosabb tárgyat buktam el, de legalább még egy félévet szeretnék várni, adni magamnak még egy esélyt. Úgy érzem, a gimim egyáltalán nem készített fel az egyetemre, vakon mentem bele ebbe az egészbe, és meg is lett az eredménye. Eléggé szégyellem magam, a szüleimet totál kikészítettem, mert végignézték, milyen szorongásos műsort rendeztem most a vizsgaidőszakban :(

Ezért írtam ki a kérdést is, legalább látni, másnak is volt-e ennyire durva a gimi-egyetem váltás.

2022. jan. 8. 21:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Első félévem 3,6 volt, innen tornáztam el magam 4,5-re.
2022. jan. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Ne szégyelld magad!

Nem kis dolog a figyelemzavar, nekem is van a border mellé. Az én szüleim sem értették soha, amikor mondtam, hogy nem tudok leülni tanulni, de nem tudom miért történik ez velem.

Ne becsüld alá magadat emiatt, ez nem képesség kérdése. Viszont szükséged lenne pszichológusra.

1-es vagyok.

2022. jan. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, sokat jelent, hogy ezt mondod :) Jelenleg várólistán vagyok az egyetem lelki tanácsadásán és a SOTE ADHD klinikáján is, remélhetőleg még ebben az évben bekerülök mindkettőbe. Jó tudni, hogy más is küzd ezzel. Egyszerűen hiába ülök le, extrém nehéz az anyagra koncentrálnom, még akkor is, ha az érdekel, és a gimiben még el tudtam így lenni, de az egyetemen már nem.
2022. jan. 8. 22:21
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

Azon nem gondolkoztál, hogy a figyelem zavarod oka lehet a rendszeres internet használat?

Javaslom olyan videok megtekintését ahol a dopamin-ról van szó, dopamine detoxról!

2 hétig egyáltalán ne internetezz és utánna probálj meg leülni a tananyag mellé.

2022. jan. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6

Váó, tényleg senkinek nem jutott még eszébe a világon, mintha csak erről lenne szó...

2022. jan. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb ugy voltam, mint a harmas. 3,6-rol 4,5-re. Mindossze megtanultam jól tanulni, megtanultam az első vizsgak alapjan, hogy mi lehet fontos az adott jegyzetbol, tehat szeltiven tanulni. Tobbet jartam be orakra, tobbet tanultam hetkozben.

Plusz az elso ket felev a szórásé. Ott csak olyanok voltak nekem, hogy matek, kemia, fizika. Annyira tomenyek voltak, hogy alig ertettem valamit, de utana minden konnyebb lett.

2022. jan. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

Szia, nálam hasonlóan telt az első vizsgaidőszak, lelkileg nagyon megterhelő volt, mivel csak a vizsgák előtt kezdtem el egyáltalán belenézni a tananyagokba. Online oktatás volt és Nagyon nem vettem komolyan. Folyamatosan sírtam, szorongtam, úgy éreztem nem vagyok a szakomra való, mivel úgy éreztem rajtam kívül mindenki lazán veszi, csak én görcsölök rá. Aztán persze nem így volt, csak mivel nem találkoztam a szaktársaimmal, nem tudtam hogy mások hogy kezelik ezt.

Nézegettem b terveket, de nem tudtam elképzelni hogy ki mást szeretnék csinálni az egyetem helyett, így úgy döntöttem adok magamnak még egy félév időt.

A következő félévet szintén szorongással kezdtem, attól féltem újra elcsúszok mindennél ezért szorosan beosztottam az időmet, mindenen stresszeltem már az elején, majd a félév vége felé leengedtem és kicsit lazábbra vettem a dolgokat.

Összességében rájöttem, hogy a lelki és tesi egészségem többet ér, mint az hogy egyetemre járjak, ha továbbra is depresszióba fordultam volna, vagy otthagytam volna vagy passziváltattam volna a következő félévet.

Egy egy bukott vizsga nem jelenti a világ végét, sokan vannak akik már csúszással kezdenek, mivel teljesen más mint amihez gimiben hozzá szokott az ember.

2022. jan. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!