Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mindent összevetve a három...

Mindent összevetve a három egyetem közül hol lenne jobb tanulni?

Figyelt kérdés

Egészségtudományi karon szeretnék továbbmenni (gyógytornászként), de érthetően nincs tapasztalatom egyik sulival sem.

Sajnos Pesten, ahol lakom, a Semmelweisre nem fognak felvenni, így három opcióm van a "dobogóra":

- Szegedi Tudományegyetem (Szeged)

- Pécsi Tudományegyetem (Pécs)

- Debreceni egyetem (Debrecen)

Minden érdekel, a koli, az oktatás gyakorlatiassága, hogy mennyire "fiatalos" a város, milyen színvonalas a tanítás, vannak-e bőven lehetőségek suli mellett dolgozni, hogyan lehet megoldani a kaját, stb. Egyszóval tényleg minden, ezeken kívül is.

18L



2022. jan. 8. 09:16
A kérdező szavazást indított:
Pécs
Debrecen
Szeged
31 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
Annyit fűznék még hozzá hogy a nyíltnap jó opció LENNE, de ahogy online néztem a videókat, természetesen minden egyetem tökéletes és minden szuper benne, a tanároktól a könyvtárakon át a társasági életig.
2022. jan. 8. 09:18
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Debrecen
2022. jan. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szeged, a legjobb egyetemváros, a képzésis jó és közelebb is vsn hozzád
2022. jan. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én sorrendem Szeged - Pécs - Debrecen lenne, noha számomra mint város és környéke Pécs a legvonzóbb.
2022. jan. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyertelmuen Szeged ezek kozul.
2022. jan. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szeged-Pécs és Debrecen


Szeged és Pécs is nagyon jó oktatás szempontjából, én személy szerint egy szinten tartom őket. Viszonylag gyakorlatiasak, már amennyire a tanterv engedi. Tanárok változóak de a többségük szerintem jó.

Az hogy tudsz e mellette dolgozni az meg rajtad fog múlni, a legtöbb ember telekomozik, vagy 2.-3. félévtől próbál bekerülni valahova a karon bellül.


Szeged mint egyetemi város viszont nehéz megverni.

-Jó tömegközlekedés és kerékpáros közlekedés(Villamos/biciklivel átjutsz 20perc alatt a város másik oldalára)

-Sok főbérlő diákokra megy rá ezért nagy a választék szobák terén(Kolik nem annyira jók de úgy Magyarországon általánosságban nem a legjobbak)

- Nagyon sok kocsma van amik megint csak diákokra specializálódtak, vannak rom, alter és gamer verziókban is és viszonylag jó árba is mennek.

-Kaja szempontjából van olcsón menza, de a legtöbb koliban lehet főzni is.

2022. jan. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatás részéről nem tudok nyilatkozni, mert nem ilyen szakos vagyok, de Pécsen tanulok. Pécsen az ETK épületei a belvárosban vannak a Széchenyi tér körül, ami szerintem nagyon szép és van körülötte csomó kávézó, étterem, bár stb. minden és tök jól megközelíthető. Annyit tudok még az ETK-ról, hogy Pécsen azon belül működik a Konfuciusz Intézet és nem csak kínai nyelvvel-kultúrával kapcsolatos tárgyaik vannak, hanem például hagyományos kínai orvoslás, akupunktúra stb., ami ETK-s hallgatóként is érdekes lehet (talán kötelező is valami konfuciuszos tárgyat felvenniük, de ebben nem vagyok biztos). A pécsi kollégiumok a Laterum kivételével szerintem kifejezetten jók, az épületek még belátható időn belül lettek felújítva, karbantartják őket, takarítanak stb., 2-3 fős szobák vannak és alapvetően blokkos rendszer van, egy blokkhoz tartozik két szoba, egy fürdő és / vagy konyha (kolitól függ). Attól függ hol kerülsz elhelyezésre, de max. 18.000 forint a kollégium, ami elég kedvező. Az albérletek Pécsen sem túl olcsóak, én azt mondanám, hogy egy ilyen 50-60 ezer (+ rezsi) forintba kerül egy szoba átlagosan, de persze akad olcsóbb és drágább is. Elég sok étterem és mindenféle kajálda van, ami nekem vidékiként egyes helyeken drágának tűnik, de budapesti árakhoz viszonyítva nem sok, de amúgy koliban is van lehetőség főzésre. Egyetemi időszakban mindenhol egyetemisták vannak és nekem mindig az az érzésem, hogy ezt a várost kb. csak az egyetemisták tartják életben… Az egyetemi programok (most külön etk-s dolgokat nem tudok mondani) nagy része valamilyen buli, sok a koncert stb., ami szerintem egy idő után már unalmas és én mondjuk többféle programra vágynék. Nyelvtanulási lehetőségeket is kínál az egyetem, szabadon választott tárgyként vagy tanfolyamként (ezekért fizetni kell, de szerintem olcsóbbak mint egyetemen kívül). A városban ugye van színház, mozi, több konditerem, múzeumok, állatkert és elég sok kirándulóhely van a környéken, nagyon szép a Mecsek. Én közel lakom Pécshez és gyerekkoromtól kezdve sokat jártunk oda családdal is és osztálykirándulásokon is voltunk stb., lehet nekem emiatt nem olyan nagy durranás vagy emiatt érzem kicsinek, unalmasnak, hogy nincs elég program és lehetőség stb., míg egy újonnan érkezőnek lehet nagyon tetszene. Diákmunkát tekintve viszont szerintem egyértelműen ki lehet jelenteni, hogy nem túl jó a helyzet mert kevés a leehetőség és nem is túl diákbarátok, rugalmasak, hogy igazodjanak az egyetemhez.

Szerintem érdemes lehet megnézned diákszövetkezetek oldalait és megnézni a lehetőségeket, a wolton le lehet csekkolni a helyeket, az egyetemek oldalain vagy a social media felületeken is lehetnek hasznos infók (igen mindig azt sztárolják amit éppen bemutatnak, de pl. Pécsen készültek videók a karokról, a kolikról stb., amin legalább lehet látni hogyan néznek ki, milyenek - youtubeon tuti van a pte1367, pécsiegyetemistákmagazinja stb.), így picit fel tudod térképezni a helyet.

2022. jan. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sziaa! :))

Én jelenleg Szegeden tanulok, gyógytornász képzésen. Szerintem nagyon színvonalas, ha vannak kérdéseid, vagy szeretnél róla beszéni, privátban is szívesen válaszolok!

2022. jan. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Legjobban Pécset ismerem, mert én itt tanulok, de megpróbálom ismerősök elmondása alapján kicsit összehasonlítani. Összességében, maga az oktatás szerintem ugyanolyan színvonalon van mind3 helyen, esetleg kicsit különböző struktúrában, de nem hinném hogy nagy különbségek lennének. Egyetemi élet szerintem mindhárom városban nagyon jó, Szegeden és Debrecenben azonban ilyen szempontból is, és munkalehetőség szempontjából is több a lehetőség. Szóval szerintem, annak ellenére hogy imádom Pécset, én azt javasolnám neked hogy válassz Szeged és Debrecen közt, az alapján hogy téged melyik város vonz jobban, illetve hogy hol jobb a lakhatási lehetőség.
2022. jan. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!