Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Okozott csalódást a híres-neve...

Okozott csalódást a híres-neves egyetemetek?

Figyelt kérdés

Az egyik budapesti top egyetemre járok immáron 3 éve, viszont ÓRIÁSI csalódás. Azt érzem, hogy nagyobb a füstje, mint a lángja. A tanárok színvonala és az “oktatásuké”, a számonkéréseké… rémálom.

Ti is csalódtatok ekkorát?



2022. jan. 9. 23:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Idén érettségizek, melyik egyetemre (és szakra) jársz, ha szabad kérdeznem?
2022. jan. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Jártam egyetemre megyeszékhelyen és Budapesten is. Mindkét helyen azt éreztem (és egymástól függetlenül mások is egyetértettek ebben), hogy kb. az elmúlt akárhányszáz év presztízséből élnek ezek az intézmények mind, de maga az oktatás jelen színvonala, és az infrastruktúra nyomába sem ér annak, mint amennyire fényezik magukat.
2022. jan. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

2-es válaszoló szépen leírta.


Magyarországon csak az egoista önfényezés megy.

Ha az ember valóban el kezd vizsgálódni, tapasztalni fogja, hogy nem csak az általános és középiskolai oktatás, hanem a felsőoktatás minősége (tanárok hozzáállása, jegyzetek minősége, tálalás minősége, konkrét-őskori tananyag, gyakorlati képzés minősége) nagyon alacsony színvonalú.

Már bocsánat a kifejezésért, de selejteket dob a piacra a felsőoktatási intézmény.

Tisztelet annak, aki önszorgalomból, külföldi aktuális szakirodalmat, eszközöket is hasznosítja.

2022. jan. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%

Magyarországon a felsőoktatás oktatói gárdája az elmúlt 30 évben jelentősen felhígult. Régebben is volt néhány csapnivalóan rossz oktató minden karon, de a tanárok 80%-a magas oktatási színvonalat képviselt, vagy legalábbis lelkes volt, szívesen tanított. Mostanra inkább az apátia a jellemző, és az oktatók döntő többsége sajnos az alábbi két csoport egyikébe sorolható:


1. ELSŐSORBAN KUTATÓK. Számukra a tanítás leginkább szükséges rossz. Pechükre tanítaniuk is kell, mert tisztán kutatói állásból túl kevés van. Azon jár az agyuk, hogy miként lehet a legkevesebb munkával és erőfeszítéssel letudni az órákat, hogy a kutatásra több idejük és energiájuk maradhasson.


2. LÉBECOLÓ KÖZÉPSZERŰEK. Ők még csak nem is kiváló szakemberek. Számukra a felsőoktatás elsősorban egy viszonylag kényelmes, kevés elfoglaltsággal járó álláshely. Súlytalan emberek, akik végeznek valamilyen alibi-kutatást és nevenincs lapokban tessék-lássék publikálnak, s a tanszéki ügyekben mindenre rábólogatnak, kevés vizet zavarnak, nem veszélyeztetik a tanszékvezető pozícióját; s ezért viszonzásul megtartják őket munkaerőnek.

2022. jan. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nagyon jó meglátások!
2022. jan. 10. 11:42
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
Nekem nem. Persze 1-2 rossz tanárba belefutottam már, de alapvetően én nagyon elégedett vagyok.
2022. jan. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, már csak azért végzem el, hogy legyen diplomám és ne kelljen visszafizetni értelmetlenül. Meg mert ha minden jól megy, el tudok végezni rá egy hasznosabb mestert, aminek az alapszakja ugye 3-3,5 év, így meg 2 alatt lesz ilyen végzettségem is.
2022. jan. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen

Corvinus

2022. jan. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Több egyetemre is jártam, hivatalosan csupa magas preztizsű helyre, a legkülönfélébb képzésekre az alapképzéstől a posztgraduális képzésekig. Általában egészen tűrhetőek voltak, egy volt, ami rettenetesen kilógott a sorból, na azt rettenetesen megbántam, de végigcsináltam, mert csak 1 képzési hely volt az adott területen. Na, ott tényleg azt éreztem, hogy az egésznek semmi értelme, értéke nincs, csak a papír kell, adminisztratív okokból, mert különben sz*rt sem ér.
2022. jan. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

Igen, BME.

Nagyobb a füstje, mint a lángja.

2022. jan. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!