Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-IK Programtervező informa...

ELTE-IK Programtervező informatikusról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Jelenleg 11. Osztályos vagyok de már elkezdtem tervezni, hova szeretnék továbbtanulni. Mivel szeretnék a későbbiekben programozóként elhelyezkedni, úgy gondoltam, hogy az ELTE programtervező informatikus kara, elég jó lenne. Pestre terveznék menni.


Úgy hallottam, hogy a matekkal nagyon szórják a diákokat. Mennyire igaz ez, és ha most 4.8 átlagom van matekból (nem tervezek emeltezni, emelt infót teszek csak) akkor ez problémás lehet?


Mennyit tud adni az egyetem, hogy a későbbiekben tudjam hasznosítani az ott elsajátított anyagot?


Akik oda járnak. Vélemények?


Ismerve már ezt az oldalt megkérek mindenkit hogy kultúráltan fejtse ki a véleményét. Ez az egyetem tetszik jelenleg a legjobban a tudomásaim alapján, azonban ha nem értessz egyet légyszives inkább a kérdéseimre reflektálva fejezd ki azt.


Előre is köszi a válaszokat



2022. jan. 10. 00:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyre nagyobb a baj... De jobbat nem tudok javasolni, nagyon nagy a tanár hiány sajnos, egyre kevesebb a normális tanár, akik vannak nagyon le vannak terhelve és többnyire majd csak előadáson találkozhatsz velük.


A matekon elég lehet a 4.8 de nem mindegy hogy milyen középiskolai anyagból éred el.

Szerintem nem számít hogy miből emeltezel, talán akkor jársz a legjobban ha mind a kettőből emelt szinten felkészülsz, de csak infóból mész.


Én sajnos megutáltam picit de ez szubjektív, egyre kévésbé látom a tanterv és a tárgytematikák értelmét...


Ha infós egytemre jössz nem nagyon adnak piaci tudást... Ha az utolsó 1-2 évben tudsz dolgozni azzal jársz a legjobban, de erre nincs mindenkinek kapacitása. Itt alapokat lehet tanulni, ami nem mindig a programozásról szól, hanem elég gyakran a hátteréről.


Ha eltökélten tudod hogy ez érdekel és megy a matek akkor ajánlom.

2022. jan. 10. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Brutál nehéz, én PTE-n tanulom, közép matekkal jöttem...
2022. jan. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Két fontos dolog van, ami megkönnyítheti neked az egyetemet.

1. Már most kezdj el szabadidődben programozni. Egyrészt órákon nem mindig lesz idő részletesen elmagyarázni a dolgokat, másrészt ha mégsem tetszik a dolog, legalább időben rájössz.

2. Ha nem is teszel emelt matekot, legalább az anyagot tudd, mert a közép önmagában kevés.


Ha ezek megvannak, nagyon jó döntés a proginfó.

2022. jan. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Erősen tanulós, matekos szak, de a hallgatók legtöbbje nem tud mátrixot reprezentálni egy egydimenziós tömbbel.

Elméleti szak, és az összes óra aláírásos, nem lehet hiányozni előadásokról sem (ezt még sikerült megúsznom).

2022. jan. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kar finanszírozása sokat javult az elmúlt években.


Példa: egyre kevesebb teremben használunk középkori kivetítőket VGA kábellel, helyette egyre több a 65 inches érintőképernyős 4K kijelző.


Ami inkább aggasztó az valóban a tanárhiány, mert ugyan a tanári fizetések is úgy ahogy javulgatnak, illetve a - phd hallgatóknak és kutatásban résztvevő oktatóknak szánt - ösztöndíjak is magasabb összegeket kínálnak mint régebben, sajnos még mindig elmondható, hogy kevesebb idegeskedés mellett lehet többet keresni egy magáncégnél, ezért kevesen maradnak hosszú távon a karon tanítani.

2022. jan. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
84%

Szia,

Igaz még csak első éves vagyok, de eddig nekem csak pozitív véleményem van az egyetemről és a képzésről is, ami lehet csak a szerencsének köszönhető, mert vannak évfolyamtársaim, akik gyakorlatilag teljes egészében az ellenkezőjét tapasztalták annak, amit én. Ezt csak azért mondom, hogy tudd, nem minden vélemény, legyen az pozitív vagy negatív, igaz 100%-ig, sok fog múlni rajta, hogy melyik csoportba kerülsz pl, kik lesznek a mentorok, stb...

Néhány tippet azért adok, ha netán ide kerülnél végül.

Mindenképp matekozz sokat, emeltes témákat is, magadnak teszel vele szívességet, ha tudod. Nem kell belőle emeltezned, de tudd, hogy mi merre hány méter. Én nem tettem így, szívtam is rendesen miatta.

Másik, kezdj el programozni tanulni. De mondjuk ne feltétlen pythonban. Szép és jó dolog, hasznos. Hobbiból jó meg későbbi években találkozhatsz vele, de kezdetnek C, C++ lesz majd, amit tanulsz. Ezeknek, ha nekiállsz akkor az nem baj, elég sokan szívnak mire megértik, hogy hogyan működnek a pointerek vagy mondjuk a dinamikus memória kezelés mi fán terem. Jobb előbb megtanulni, mint év közben szívni vele. Ha megy az angol, akkor ajánlom a Hacking, art of exploitation című könyvet (kicsit régi, de még bőven van benne releváns tudásanyag), az első fejezet egész stabil programozás tudást fog adni (C-ben ráadásul).

Amire készülj, hogy tényleg elméleti a képzés, viszont okkal ilyen. Nem kódoló képzést tartanak, hogy majd tudj XY nyelven programozni, hanem egy átfogóbb, informatikai oktatásról van szó, aminek a célja, hogy tudd mi miért történik, mi miért vagy éppen miért nem működik adott környezetben. (Jobb esetben értsd ezeknek a matematikai hátterét is). Legalábbis az én eddigi tapasztalataim, illetve a felsőbb évesektől hallottak alapján ezt a képet alakítottam ki a képzésről. Ha valaki nem ért egyet, nyugodtan javítson ki!

Neked pedig, kedves kérdező, sok sikert kívánok a felvételihez! Hajrá!

2022. jan. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én most végeztem el az első félévemet, szóval még elég friss a dolog, de eddig én pozitívan csalódtam.


Maga az egyetem szerintem nagyon jó. Elég sok lehetőséged van a tanuláson kívűl. Például számomra nagy pozitívum volt, hogy mennyi sport óra van, amit felvehetsz. Amit a közösségnél tapasztaltam, az számomra szintén pozítiv volt. Őszintén szólva én itt paráztam a legjobban, mert én eléggé introvertált ember vagyok és nehezen ismerkedek, de a mentorok nagyon sok lehetőséget biztositanak, hogy ismerkedj az évfolyamoddal. Persze az előző félévben, ez talán nem annyira érvényesült úgy ahogy általában a hibrid/online oktatás miatt, de így is volt jó pár lehetőség.


Nekem kifejezetten tetszett a fix csoportos megoldás, mert így nem érzed magad annyira elveszettnek, ha úgy mész oda, hogy nem ismersz senkit. Lesz akiket ismersz, akiktől segitséget tudsz kérni ha valami nem megy, mert ugye mind ugyan azokra az órákra jártok. Persze abban igaza lehet az előttem írónak, hogy ez nyilván azon is múlik milyen csoportba kerülsz és hogy ki lesz a mentorod.


A matekkal kapcsolatban én csak annyit tudok mondani, hogy nagyon ember függő. Pl. én soha nem tanultam egyetem előtt emelt matekot. Középszinten 5-ös voltam mindig, de soha egy emelt fakton se voltam. És így igaz néha kicsit szenvedve, de teljesíteni tudtam egy erős 4-esre. De ismerek olyat aki emelt szinten tanulta végig közép suliban, még se ment neki. Szerintem ez a tárgy nagyon függ attól, hogy mennyit vagy hajlandó gyakorolni rá és hogy mennyire vagy rá fogékony. Nem kell itt napi órákban gondolkodni (max ZH-k előtt), de ha hetente két-három nap pár órát tényleg rászánsz, akkor szerintem teljesíthető. Ennek ellenére azt nem cáfolom, hogy nyílván előny az emelt, de nem feltétlen szükséges.


A programozási tárgyak nekem összeségében tetszettek, de szerintnem jól teszed, ha infóból emeltezel tekintve, hogy oda kell egy minimális programozás tudás(plusz az sem utolsó, hogy 100-szor jobban teljesíthető, mint az emelt matek). Első félévben tanulni fogsz C-t, C++-t és Haskellt. Kicsit pörgős az óra, ha még soha nem programoztál C++-ban, de közel se lehetetlen. Viszont ahogy előttem írták a pointerekkel/memórikezeléssel meg kell szenvedni sajnos.


Tanárokról nekem első félévben nem volt annyira negatív élményem, de nyilván ez attól függ kit kapsz. Vannak nagyon jók és vannak akiknek az óráján jobb esetben 10 percig tudsz figyelni. De szerintem ez nem olyan mérvadó, mert ez minden egyetemen így van.


Összeségében szerintem ez a képzés inkább egy biztos háttér tudást ad, szóval szabadidődben még azért rá kell szánni magad a programozásra, hogy elég gyakorlott legyél, de ha érdekel a programozás, akkor szerintem nagyon jó választás ez a szak.


Sok sikert a felvételihez, remélem tudtam segíteni


19/L

2022. febr. 25. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!