Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes 8 osztályos szakgimnáz...

Érdemes 8 osztályos szakgimnáziumba menni 11 évesen, vagy jobb általános után, majd 15 évesen?

Figyelt kérdés
Ha vannak érveitek akár ellene, akár mellette, megköszönöm!
2022. jan. 11. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

8 osztályos szakgimi? Ilyet még nem hallottam.

Amúgy a 8 osztályosba akkor szoktak menni, ha gyenge az adott iskola, vagy nem szeret oda járni a gyerek. Ha szereti az osztályközösséget, én nem venném ki a gyereket.

2022. jan. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm #1-es! Igaz, 8 osztályos gimnázium és akármilyen szakgimnázium.
2022. jan. 11. 21:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én se hallottam még ilyet. Melyik az? De ha lenne ilyen, akkor se lenne támogatandó (valószínűleg pont ezért nincs is), mert nem lehet tízévesen szakmát választani. Onnan nem tud iskolát változtatni, mert más szakmánál mást tanulnak. Ahogy ezt írom, egyre biztosabb vagyok benne, hogy nincs ilyen, mert 14 éves kor alatt nincs szakképzés, akkor meg minek a szakgimnázium.
2022. jan. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja hát akkor semmi értelme a kérdésednek! :((
2022. jan. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 8 osztályos gimibe jártam, nekem nagyon jót tett.

Nehezen barátkoztam, segített, hogy kicsiként lettek barátaim, akiket kilencedikben nem vesztettem el iskolaváltás miatt.

Nem volt nagy törés az általános -> gimnázium így, szerintem nyolcadik után sima gimibe menni rosszabb lett volna.

Plusz nekem megszűnt az eredeti általános iskolai osztályom negyedik végén.

A nyelvtanulásban is jó, hogy nem kell kilencedikben újrakezdeni mindent.


Összességében a nyolcévfolyamos giminél csak 2 jobb opciót tudok: kéttannyelvű gimi nyolcadik után (de akkor tényleg legyen reális cél 1 nyelv felsőfokú, 1 nyelv középfokú ismerete érettségiig), vagy olyan szakgimnázium, aminek a témája rettenetesen érdekli a diákot (pl nyolcadikosan már nagyon érdekli a programozás, akkor informatikai szakgimi). Minden egyéb esetben a 8 osztályos gimi a legjobb szerintem.

2022. jan. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!