Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óvodapedagógusnak szeretnék...

Óvodapedagógusnak szeretnék továbbtanulni. Hova adjam le a voksomat?

Figyelt kérdés

Egyenlőre az Eszterházy Károly egyetem, a Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem jött szóba.


Van e valakinek bármi tapasztalata ilyen téren az adott intézményekben?



2022. jan. 11. 21:06
A kérdező szavazást indított:
Eszterházy Károly Egyetem
Debreceni Egyetem
Szegedi Tudományegyetem
14 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az Eszterházyra járok (csak a szak más) Őszinte leszek, de ami fejetlenség van nálunk mindig, már bánom,hogy elkezdtem.
2022. jan. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
83%

Szia!

Látom, hogy nem említetted a Tokaj-Hegyalja Egyetemet, lehet azért, mert még nem hallottál róla.

Két napja voltam az edukáción és odamentem a pultjukhoz, mert még sohasem hallottam róla. Ez azért van, mert most indul újra. Ez az újonnan induló egyetem Sárospatakon található. Bár még nincs túl sok szakuk, (olyan sem volt, mimt amilyen engem érdekelt volna), de óvodapedagógus alapszak van.

Mivel most indul, az állam nagyon támogatja, szerintem egy utánanézés belefektethetsz.

Külön 50000 Ft-os ösztöndíjat osztogatnak mindenkinek, azt nem tudom, hogy meddig, de félévig minden hónapban, az biztos, emellett saját használatú laptopot adnak a tanuláshoz, kiemelt szociális ösztöndíjak vannak, fix kollégiumi elhelyezés - nekem a srác mondta, hogy mindenkinek külön szoba jut, mert ugye még nincsenek olyan sokan és jól felszereltek. A srác egyébként mondta, h ő régebben valami biztonságis helyen dolgozott tök jó pénzért (450 ezer körül, azt nem tudom, h nettó, v bruttó, nem emlékszem), de ott le se sz@rták szinte, ezért most tanító alapszakon van és nagyon tetszik neki, mert itt tényleg családias a hangulat, egy jó közösség és a gyakorlaton megtapasztalta, hogy a kisgyerekek hálásak és habár a fizetés javulásban csak reménykedni tudnak, az biztos, hogy neki az a szak a legmegfelelőbb, mert itt úgy érzi, hogy értékelik és kellemesebb is a környezet;

valamint ha az Arany János Tehetséggondozó programban szerepelsz, további előnyökben is részesülhetsz.

Az az igazság, hogy nekem nagyon megtetszett ez az egyetem, sajnálom, hogy olyan szak nincs, ami engem is érdekel.

Információkat a www.tokajhegyalja.hu találsz.

(Egyébként az adatok egy részét a prospektusukban találtam.)

2022. jan. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
A Tokaj-Hegyalja most vált ki az Eszterházy Egyetemből... Szóval leginkább a név lett más.
2022. jan. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Bocsi, ezt nem tudtam.😅😐
2022. jan. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A lakhelyedhez a legközelebb. Sajnos ebben a szakmában a nagy név nem garantál jobb képzést is. Egyébként a Szegedi Egyetem a legjobb a felsoroltak közül, utána Debrecen, végül EKE. De amit én csinálnék azon túl, hogy megkérdeznék ott tanulókat, hogy végigböngészném a tanszékek oktatóit, szimpatikusak-e. Sajnos lutri az egész. Akár egyetlen oktató is szuperré tehet egy ilyen képzést, csak meg kell keresni azt az egyetlen oktatót.
2022. jan. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"A lakhelyedhez a legközelebb."

Ennyi.

2022. jan. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
Elte
2022. ápr. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!