Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Karantén esetén hogy van az...

Karantén esetén hogy van az igazolás?

Figyelt kérdés
Egy osztálytársunk covidos lett, ezért minden oltatlant karanténba küldtek, viszont nem sok tájékoztatást kaptunk erről az egészről. Ha valaki már volt ilyen helyzetben, nektek hogy volt az igazolás? Kellett orvosi igazolást vinnetek vagy az iskola igazoltnak tekintette a hiányzást a karantén idejére?

2022. jan. 11. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az igazgatónak saját hatáskörben igazolnia kell vagy biztosítani az online oktatást.
2022. jan. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

a hatarozatot, amit kikuld majd a nepegeszsegugyes benne lesz, hogy mettol-meddig vonatkozik a gyerekre a karanten, le kell fotozni es a szulonek bekuldenie az enaploba kreta vagy ki hogy hivja. es az iskola elfogadja.

En igy inteztem es igazolt volt.

2022. jan. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Most szerintetek hány napig kell otthon karanténba maradni ?

köszönöm ha valaki tudja !

2022. jan. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A betegnek a tünetek észlelésétől számított 10 napig tart a határozat időtartama, azzal a kiegészítéssel, hogy min. 3 nap tünetmentesség is kell.


Az oltatlan kontakt személyeknek a határozat keltétől számított 10 nap, ami szinte soha nem egyenlő az előzőekkel.

2022. jan. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azóta az osztályfőnököm is válaszolt, és ő le fogja igazolni.

Viszont én (még?) nem kaptam ilyen határozatot. Ezt postán küldik, vagy esetleg online is megkapom? (Pl. ügyfélkapun keresztül). És kb. mennyi idő mire megkapom?

Már csak azért is jó lenne tudni, mert a változtatások miatt nem tudom, hogy most meddig vagyok karanténban.

2022. jan. 13. 20:35
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5

Tisztelt Kérdező! Amennyiben már igazolták az osztálytársadnál a koronavírust, akkor először az oktatási intézményt fogja értesíteni a hatóság, hogy kikérje a diákok és pedagógusok névsorát, akik érintkezhettek a fertőzöttel. Ezt követően téged, vagy amennyiben kiskorú vagy, akkor valamelyik szülődet adategyeztetés céljából megkeresi telefonon a Járványügyi Hatóság. Ezután szinte azonnal elektronikus úton megkapod te is és az iskola is. Onnantól fogva hatályos, és attól a naptól számítódik a 10 nap. (A módosítás - ha jól értettem a bejelentést csak február 15. napjától érvényes)

2022. jan. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Igazoltan átesett gyerek ( ellenanyag kimutatással)ilyenkor mehet általános iskolába ha osztálytársa lett pozitív?

Ha jól értelmezem igen csak február 15- tel változnak a szabályok egyenlőre ?

2022. jan. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy nagyon elb.szott rendszer van. 1 gyerek Covidos, oltatlanok digitális, oltottak bemennek. A tanárokat meg az agyvérzés kerülgeti a vegyesoktatástól, mert 3an vagyunk bent és kétfelé kell oktatnia
2022. jan. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ilyesmi a helyzet mint Nálatok 8-as.

Amíg lehet az ellenanyag vizsgálattal megy aki tud, igazoltan átesett de februárban ez megszűnik .

Elege lehet a tanároknak !( középiskola gimi)

2022. jan. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!