Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi hogyan zajlik le?...

Érettségi hogyan zajlik le? Egyesével kell bemenni vagy hogyan van?

Figyelt kérdés
Egyesével hívnak be név szerint és úgy kell szóbelizni meg írásbelizni vagy egész osztállyal együtt mint pl. sima dolgozatokon?
2010. szept. 8. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
írásbelizni együtt kell a csoporttal,szóbelin hármas csoportok vannak,de úgy emlékszem mi többen voltunk(legalább 5en),a lényeg,hogy kijön egy ember,megy a következő be,de odabent mindig többen vagytok,mert amíg az egyik szóbelizik,a többi kidolgozza a saját tételét.Azért is kell,hogy többen legyetek(min.ketten),hogy legyen egy "elfogulatlan" tanú,ha az érwettségi bizottság szemétkedik vagy pl igazságtalanul buktatta meg az illetőt.
2010. szept. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
van írásbeli és szóbeli része, egyiknél sem leszel egyedül diák a teremben (hacsak olyan tárgyból nem érettségizel, aminél csak te vagy)
2010. szept. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szóbelinél mi az, hogy kidolgozza a saját tételét? Pontosan mit csinál az?
2010. szept. 8. 18:50
 4/9 vinviri válasza:
szóbelin kihúzod a tételed kapsz egy papírt.van nálad egy toll és elkezded leírni arra a lapra amit tudsz arról a tételről amit kihúztál. erre kb fél órád van de van hogy több... aztán szólítanak oda ülsz a tanár elé és szépen elmondod amit leírtál.ez tulajdonképpen azért kell hogy a nagy izgalmakban el ne felejsd... és utánn ugyanígy a többi tantárgyból is kivéve idegen nyelvből, abból nincs tétel kidolgizási idő.
2010. szept. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Amit le írtam papírra és én kerülök sorra akkor szóbelinél használhatom a papírt segítségként amit le írtam, nem?
2010. szept. 8. 19:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze, arra van, akár fel is olvashatod, bár az lehet, nem kelt túl jó benyomást :P Az a legjobb, ha néha bele-belenézel, hogy ne hagyj ki dolgokat és jól felépített maradjon a feleleted.
2010. szept. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kicsit vitatkoznék 18.45-tel.

Én gimibe jártam,és számítástechnikából csak én érettségiztem az osztályból.Nem voltam egyedül,mert felhoztak egy számítógépet abba a terembe,ahol ment a szóbeli,és ott vizsgáztam,miközben egy másik osztálytársam épp a töritételt mondta.

De elképzelhető,hogy valami szakmai tantárgyból az érettségi külön van.

2010. szept. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20.24, mikor latinból előrehozott érettségit tettem, egyedül írtam az írásbelit az igazgató irodájában :D Mondjuk szóbelin persze voltak mások is.
2010. szept. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

írásbeli olyan mintha sima dolgozat lenne, csak felügyelőtanárok őrjáratoznak a padok között gépfegyverekkel.

szóbelire, nekünk úgy 7-8 embert hívtak be egyszerre. és akkro szóbeliztek egymás után. kb 6-7 tanár ül veled szembe és magyarázod az okosságot. nem nagy dolog...

2010. szept. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!