Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények a Debreceni Egyetem...

Vélemények a Debreceni Egyetem angol-német tanár szakáról?

Figyelt kérdés

Oda szeretnék jelentkezni és kíváncsi vagyok, milyenek a tanárok, mennyire nehéz stb

Légyszíves csak olyan írjon, aki ezt a "saját bőrén" megtapasztalta , vagy nagyon biztos forrásból tudja:)



2022. jan. 13. 18:14
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A kérdésből kihagytam, de aki szintén oda szeretne járni az írhat privätot^^
2022. jan. 13. 18:14
 2/13 anonim ***** válasza:
19%

Egy tanári szakot barki meg tud csinalni, nem kell sok ész hozza. Csak az bukik meg, aki nem akar tanulni. Viszont tanárként nem rózsás fizetes és élet vár rad, semmibe nincsenek nezve, gyerekek iphoneja többet ér mint a tanárok fizetése, szégyen ez az orszag , az meg nem százas, ami manapsag tanarnak áll.

Na szóval az egyetem simaliba.

Tapasztalat, mert a volt csajom odajárt!

Én normalis szakot valasztottam, ami nehezebb , de jobb lesz a fizum!

2022. jan. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem állami iskolában szeretnék tanítani, hanem magántanárként, otthon. Nyelvvizsgákra, érettségikre felkészíteni tanulókat, vagy esetleg csak suli mellett korrepetálni. Természetesen úgy, hogy tudjak majd számlát adni róla és teljesen szabályszerű legyen az egész. Bár amíg összegyűlnek a diákjaim lehet le kell pár évet húznom egy rendes suliban is, de nem szeretném hosszútávon.

Mikor végzett ott az exed?

2022. jan. 13. 19:51
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Elviszi az allam az adód es rosszul jössz ki, két éve végzett exem, nem bantani akarlak, de tenyleg jobban jarnal, ha normalis szakra mennél! Ez sem elet, annyi diakok meg úgy sem gyűlik össze!
2022. jan. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Magántanárként meg nyelviskolában még rosszabbul jössz ki, mint állami suliban. Vannak ilyen szakiskolák meg magánsulik, na ott lehet jól keresni. Én is ezt a szakot fogom amúgy megjelölni valószínűleg, DE BTK angol-német osztatlan.
2022. jan. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Viszont nem olyan egyszerű csak mondom, tudok tapasztalatot írni, ha érdekel.
2022. jan. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Életem legnagyobb hibája volt a tanárképzés. És nem csak nekem:


[link]


Ha nyelvekkel akarsz foglalkozni, végez el egy anglisztikát/germanisztikát, aztán egy fordító/tolmács mesterképzést. Így magántanítani is tudsz, valamit értékes végzettséged is lesz.

2022. jan. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
az anglisztikán is gondolkoztam.
2022. jan. 16. 21:39
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne menj se anglisztikára, se germanisztikára, nem fogsz tudni a szakmádban elhelyezkedni. Helpdesk képzőnek nevezik ezeket a szakokat, valahol még külön ilyen tantárgy is van, ahol IT ügyfélszolgálatosnak képzenek ki nyelvszakosokat. Esetleg ha valami nagyon nagyon ritka nyelvet beszélsz mellette. Az anglisztikát mindenesetre kukázd szerintem, tényleg több százan végeznek évente, akkor már inkább a német.
2022. jan. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 részben igazad van, de még mindig jobban jár az anglisztikával, mint a tanárival. A HR-esek is tudják, hogy a tanári a diplomák legalja, 99%-ban az megy tanárnak, akit máshova nem vettek fel.
2022. jan. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!