Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén várhatólag mennyire lesz...

Idén várhatólag mennyire lesz nehéz a matekból és magyarból a gimnáziumi, 8.-as felvételi?

Figyelt kérdés

Idén várhatólag mennyire lesz nehéz az írásbeli felvételi a két tantárgyból? Mekkora esély van arra, hogy mind a kettő tárgyból nagyon nehéz legyen?


Persze a nehézség relatív, egy matektanár, egy magyartanár, vagy csak szimplán egy zseni számára a legtöbb nem nehéz (de volt már olyan feladat, amit azért ők sem tudtak volna csakúgy egy tollvonással megoldani), egy bukdácsoló diák számára pedig még az első feladatok is nehézséget okoznak. Úgy értettem, hogy mennyire várhatók átlagosan nehéz feladatsorok. Tehát például mateknál a végén, úgy, hogy már a diákok lassan 3/4 órája írják, mekkora esély van egy nagyon elgondolkoztató, összetett feladatra, vagy magyarnál egy nehéz fogalmazási témára, esetleg nagyon ritka közmondásokra stb.?



2022. jan. 21. 19:52
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
63%

Egy adott iskolában a felvételit megírók nem feltétlenül egyeznek meg az adott iskolába jelentkezőkkel. Azaz sokan nem ott írják meg a felvételit ahová felvételizni fognak. Az én gyerekem a lakáshoz legközelebbi iskolában írta meg anno a felvételit és be se adta oda a jelentkezési lapot.


A 33 pontos magyar és 27 pontos matek tippemben benne van a hat pontos Debil Pistike és a 49 pontos Zseni Zsolti felvételije is. Majd a statisztikák meg fognak jelenni és észreveszed, hogy az általad emlegetett alacsony átlag sajnos nem igaz most 2022-ben.

2022. jan. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Attól még, általában azok írják egy adott iskolában a felvételit, akik oda akarnak amúgy menni. Bár vidéki vagyok, de az itteni elit gimikben sem jellemző, hogy mindenki ott írná, ami közel van hozzá. A kevésbé jó képességű diákok általában az általuk megjelölt szakiskolákban írják, a jobb képességűek a vágyott gimnáziumban. Ebből adódóan országos átlagnak beállítani egyetlen toplistás gimnázium eredményét hatalmas hiba.
2022. jan. 23. 12:02
 13/31 anonim ***** válasza:

Nálunk meg az volt, hogy az iskola megállapodott egy középiskolával, hogy minden évben oda mennek felvételizni a gyerekek. Persze lehet kérni kivételt, de így egy barátságosabb légkör alakul ki felvételin, hogy a gyerekek együtt mennek az osztállyal, és egy teremben is vannak. Szerintem ez jó ötlet, tényleg kevésbé izgultak így a gyerekek. Viszont nem sokan jelentkeztek ebbe az iskolába.

Én megnéztem a feladatokat, és tényleg nem értem miért volt ez a matek nehéz sokak szerint. Összességében két szöveges feladat volt, pedig általában három szokott lenni. Abból az egyik egy átlagszámítós feladat volt, amit tippelgetéssel simán meg lehetett oldani, a másik pedig százalék és arányszámítás volt, ami tananyag, tehát még csak különtanárhoz sem kellett hozzá járni. A térgeometria feladat is a szokásos, egymás mellé tettünk néhány kockát feladat volt. Korábbi években volt ennél sokkal szivatósabb is, pl. a virágládás.

Magyarból viszont sok volt az olyan feladat, ami a konkrét tantárgyi tudást mérte, pl. összetett szavak, szófajok, szóalaktan, ami nehézséget szokott okozni. Ehhez persze azt is tudni kell, hogy magyarból kb. 30 pontot az is ír, aki semmit nem készült, matekból meg azért a 30 pontért is meg kell szenvedni rendesen. Szóval azért mondtuk, hogy magyarból nehezebb volt, mint számítottunk, és matekból meg könnyebb.

2022. jan. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

#13.

"Nálunk meg az volt, hogy az iskola megállapodott egy középiskolával, hogy minden évben oda mennek felvételizni a gyerekek."


Azt hogy?


Emlékszem, hogy anno, amikor én felvételiztem, akkor is kaptunk a szüleimmel egy papírt, amit ki kellett tölteni egy papírt nekem és a családomnak, amiben arról nyilatkoztunk, hogy hol szeretném megírni. Alá kellett írni mind a két szülőnek és nekem is. Joga van minden családnak eldönteni, hogy hol írja a fiuk/lányuk a felvételit.


"30 pontot az is ír, aki semmit nem készült"


Aha, igen. Édesanyám most javítja a 20 pontosakat.


"Én megnéztem a feladatokat, és tényleg nem értem miért volt ez a matek nehéz sokak szerint."


Igen, nyugalmi állapotban, szépen, otthonról, elvben mindent meg lehet oldani kiválóra, de ennek a vizsgának pont az a lényege, hogy ne csak a tudást mérje, hanem megannyi mást is, például időgazdálkodást, stresszkezelést, nyomáskezelést stb. Anyum mondta, hogy volt aki végighányta az egészet, a magyarnál kezdte kb. 10 perc után, aztán sokáig a WC-n volt, utána mateknál pedig egyet hányt az ölébe tett szemetesbe, egyet írt. Ez pont olyan, mint az egyetemista próbatanár, aki nem érti, hogy mit nem értenek a diákok azon, ahogy magyaráz. Azt az apró tényt nem veszi figyelembe, hogy általános iskolásokat tanít, de mégis úgy beszél, mint ahogy az egyetemi professzorok.


Szerintem pont az a rossz ötlet, ha minden osztálytárs együtt írja.


Egyébként logikusan belegondolva, mi a fészkesért írná egy szakiskolába készülő, mondjuk a Fazekasban a felvételijét? Ha valaki taktikázik, taktikázzon rendesen. Az ilyen iskolákban szitálnak, szórnak. Az a lényege, hogy minél több nem odaillőt lökjenek ki. Természetes, hogy sokkal szigorúbban javítanak általában a tanárok és még a név felírásának külalakját is nézik a füzet elején.

2022. jan. 23. 12:52
 15/31 anonim ***** válasza:

14-esre. Értem, akkor biztosan hazudok. Minek írsz ki kérdést, ha mindenbe beleállsz?

"Joga van minden családnak eldönteni, hogy hol írja a fiuk/lányuk a felvételit."

Szövegértés? Már értem, hogy neked miért volt nehéz a felvételi. Odaírtam, hogy lehetett kérni kivételt, ez nem volt kötelező, csak egy lehetőség. Hogy hogy oldotta meg az iskola, nem tudom, de nálunk így volt. Aki nem hiszi, járjon utána.

Nem a Fazekasban írták, ezt nem is állítottam, de egyébként meg nem mindegy hol írják? Megoldókulcs alapján javítanak a tanárok, nem szubjektív.

"Szerintem pont az a rossz ötlet, ha minden osztálytárs együtt írja."

Miért is rossz ötlet? Utána meg elmentek együtt ünnepelni. Nem hánytak, nem idegeskedtek, teljesen jó volt a légkör. A lányom azt mondta, hogy tetszett neki az iskola, jó volt, hogy ott voltak a barátai a felvételin. Teljesen pozitív élmény volt neki. Egyébként négyen voltak egy teremben, nem az összes diák. Tényleg nem értelek, bárki bármit ír, te mindent jobban tudsz, és mindenben kötözködsz.

Ha valaki 20 pontost ír magyarból, ott el lehet gondolkodni, hogy mi a gond. Sok olyan feladat volt, amit simán tanulás nélkül is lehet tudni, pl. a közmondások, vagy a játékos állatnevek. Akinek ez is gond, az menjen egy szakképző iskolába, oda nem kell felvételi.

Hogy egy feladatsor nehéz vagy nem, azt az előző évekhez kell viszonyítani. Ne a magyart nézd a matekhoz, hiszen magyarból minden évben magasabb pontokat szoktak írni.

2022. jan. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

"Már értem, hogy neked miért volt nehéz a felvételi."

"Emlékszem, hogy anno, amikor én felvételiztem"


Még szövegértésről papol... Bocsánat, de ezt rühellem.

2022. jan. 23. 14:50
 17/31 A kérdező kommentje:

"Megoldókulcs alapján javítanak a tanárok, nem szubjektív."


Tanár gyerekeként tudom, hogy sokszor baromira szubjektív. Ha egy tanárnak jó napja van, akkor engedékenyebb, ha kevésbé akkor kevésbé engedékeny. Az én anyukám magyartanár. A fogalmazást például baromira le lehet húzni. A külalakot például sokszor nem nézi, amíg olvasható, pedig simán levonhatna azért, ha csúnya. A helyesírást nem nézi, ahol nem az a feladat, pedig simán megtehetné. Hogy mi felületes és mi nem, az sem éppen a nagykönyvben leírt. Matematikánál az sem feltétlenül egyértelmű, hogy mi számít a megoldás menetének leírásának. Ha valaki következtetéseket ír, az például kétes.

2022. jan. 23. 14:55
 18/31 A kérdező kommentje:

"Nem a Fazekasban írták, ezt nem is állítottam"


Arra reagálva írtam ezt, hogy te azt írtad, hogy bárhol írhatják. Ez igaz, de mégsem jellemző, de semmi teteje nem lenne annak, hogy egy bukdácsoló megírná Pannonhalmán és jól lehúzzák a pontjait.


"Miért is rossz ötlet?"


Azt írtam, hogy szerintem. Én például sok osztálytársammal nem jöttem ki jól, szóval nem örültem volna neki, ha velük írom együtt. Éppen eleget boldogítottak az akkori fejemmel már 8 évet. Egyébként pedig én rettenetesen izgulós vagyok. Remegtem az iskolai témazáróknál is, szóval nem hiszem, hogy még néhány idióta, akitől örültem, hogy végre megszabadulok jobbá tette volna a helyzetem.


Én anno majdnem max. pontot írtam magyarból, szóval nekem aztán "hót" mindegy, hogy ki mit írt. Én csak azokról beszélek, akiknek láttam a dolgozatát.

2022. jan. 23. 15:04
 19/31 anonim ***** válasza:

"mi a fészkesért írná egy szakiskolába készülő, mondjuk a Fazekasban a felvételijét?"

Pl. mert ott lakik a Fazekas szomszédjában. Minek utazza keresztül a várost meg vissza?

2022. jan. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Hagyd 19-es. Értelmes, normális, kedves válaszokat kapott, amelyeket soronként kielemezve mindegyikre odabökött valamit. Vitatkozzon magával, én egy 14 éves gyerekkel nem kezdek.

Tudod, azt tartja a mondás, aki korpa közé keveredik, megeszik a disznók. Már bánom, hogy bármit is írtam neki, legyen neki igaza.

2022. jan. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!