Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén várhatólag mennyire lesz...

Idén várhatólag mennyire lesz nehéz a matekból és magyarból a gimnáziumi, 8.-as felvételi?

Figyelt kérdés

Idén várhatólag mennyire lesz nehéz az írásbeli felvételi a két tantárgyból? Mekkora esély van arra, hogy mind a kettő tárgyból nagyon nehéz legyen?


Persze a nehézség relatív, egy matektanár, egy magyartanár, vagy csak szimplán egy zseni számára a legtöbb nem nehéz (de volt már olyan feladat, amit azért ők sem tudtak volna csakúgy egy tollvonással megoldani), egy bukdácsoló diák számára pedig még az első feladatok is nehézséget okoznak. Úgy értettem, hogy mennyire várhatók átlagosan nehéz feladatsorok. Tehát például mateknál a végén, úgy, hogy már a diákok lassan 3/4 órája írják, mekkora esély van egy nagyon elgondolkoztató, összetett feladatra, vagy magyarnál egy nehéz fogalmazási témára, esetleg nagyon ritka közmondásokra stb.?



2022. jan. 21. 19:52
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

#19.

Hát akkor jókora idióta, mert sokkal szigorúbban javítják a dolgozatát. :-D Gyakorlatilag pontokat szór el. Sokan úgy is X gimnáziumban/szakközépben írják, pusztán azért, mert gyengébben javítanak a tanárok.


#20.

"Vitatkozzon magával, én egy 14 éves gyerekkel nem kezdek." Okoskodik a remek szövegértésű, aki nem képes felfogni, hogy már régebben írtam és pusztán kíváncsiságból került ki a kérdés. Kétszer leírtam, de azért ő büszke és felsőbbrendűbb.

2022. jan. 26. 18:43
 22/31 anonim ***** válasza:

"sokkal szigorúbban javítják a dolgozatát ... X gimnáziumban/szakközépben ... gyengébben javítanak a tanárok"

Javítókulcs alapján pontoznak mindenhol, pont azért, hogy egységes lehessen a javítás, és ha valamelyik szülőnek bármi fájdalma van, fellebbezhet.

2022. jan. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

#22.

Attól még sok kérdés eléggé szubjektív. Külalak? Számolás menete? Csak kettőt említettem, amelyek közül eléggé szubjektív, hogy mit fogadnak el. Utóbbinál a részletességbe a legtöbb izguló diák macskakaparásánál bele lehet kötni. Előbbinél a gyorsaság miatt szintén. Ennyi.

2022. jan. 26. 20:15
 24/31 anonim ***** válasza:
Egyik iskolának sem érdeke, hogy túl sok legyen a fellebbezés, mivel számontartják. Úgyhogy minden tanár a javítókulcs alapján pontoz, vagyis egységesen. Ez azt is jelenti, hogy a macskakaparásokat is egységesen kezelik, a számolás menetét meg főleg.
2022. jan. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ahogyan a 22-es írta javítókulcs alapján javítanak. Hidd el matekból nem lehet turpisságot elkövetni a javító tanár részéről. Minden részpont egyértelműen meg van magyarázva, hogy adható e vagy sem.

Belinkelem az idei matek és magyar megoldókulcsát: [link]

[link]


Puffogtatsz itt hamis városi legendákat, de nincs igazad. Egy korábbi hozzászólásomban írtam, hogy a diákok általában a legközelebbi iskolát válasszák dolgozatíró hely szempontjából és nem az elsőnek megjelölt iskolát. Hiszen sokan még nem is tudják, hogy melyik sulit akarják bejelölni elsőnek. Az írásbeli eredményétől függően keresnek maguknak iskolát február közepéig.

A gyengébb iskolában is ugyanúgy pontoznak, mint egy TOP10-es gimiben. A gyenge iskolában javító tanárnak nem érdeke felpontozni az írásbelin a diákokat. Ha ez igaz lenne akkor senki se akarna felvételit írni egy TOP10-es suliban és a gyenge iskolák tanárai le lennének terhelve.


Változatlanul tartom, hogy az országos magyar+matek átlag 60 pont körüli lesz. Hogy neked vagy nekem lesz igazam majd az idő eldönti.

2022. jan. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint biztos jobban tudja ez az oldal, mint a tanár ismerőseim. :-)


Személyesen is ismerek olyan diákot (ex osztálytársat egészen pontosan), akit a szülei alkudtak be. Valószínű, már arra is pontot kapott, ha kigyűjtötte az adatokat és az olvashatatlan írására is megkapta a maximumot. Anyukám is néha hajlamos elsiklani a kisebb helyesírási hibák (pl. ékezet elhagyása) felett, ha szebb napra ébred. Nagyon szép, hogy te betanultad a papírt, de tudod az oktatás nem így működik. Nem véletlen, hogy szinte azonos mennyiségű helyes válaszra a püspök unokatesójának és gyereke, a miniszterelnök testvérének a fia, az igazgató barátjának a fia sajnos több pontot kap valamivel. Persze kötött a "jó pofizás", de tapasztalatból tudom, hogy igenis létezik. Emlékszem, amikor általánosos voltam, egy rakat haverom írta a város túlsó felén lévő, nagyon gyenge gimiben a felvételijét, mert ott kevésbé voltak szőrszálhasogatók és szigorúak a tanárok.

2022. jan. 26. 21:02
 27/31 A kérdező kommentje:

#24.

Ez pláne nevetséges. Anyukám tanár, ahogy már kismilliószor említettem. A kijavított felvételit csak a diák tekintheti meg, a szülő is csak képről. Szóval nem tudhatnak egymás eredményeiről, ha meg beszélgettek, nem lehet igazolni, hogy igazat mondott-e. Magyarán lehet fellebbezgetni, de semmi értelme. Nekem is anno mondta egy osztálytársam, hogy 5 perccel több időt kaptak, mert engedte a felügyelő, hogy hamarabb elkezdjék. Fellebbezhettem volna, de hogy a jó életbe? Semmilyen bizonyítékom nem volt rá, hogy igazat is mondott. Meg amúgy, mi értelme lett volna?

2022. jan. 26. 21:08
 28/31 anonim ***** válasza:

"Akkor ezek szerint biztos jobban tudja ez az oldal, mint a tanár ismerőseim. :-)"

Én pl. nem "ez az oldal" vagyok, hanem a tanár ismerőseid tanár ismerőse, így mondom, hogy javítókulcs alapján történik a javítás, tehát nem attól függ a kapott pontszám, hogy melyik iskola tanára javítja.

2022. jan. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Nem írtam sehol, hogy ne dolgoznának javítási útmutató alapján. Az viszont megkérdőjelezhetetlen, hogy néhány munkamániástól eltekintve, sok tanár nem veszi annyira komolyan a részletes levezetést, mondjuk a számolás meneténél és a kisebb helyesírási hibákért sem kapja le a pontot.
2022. jan. 26. 21:42
 30/31 A kérdező kommentje:

Amúgy ha azt állítod, hogy hajszál pontosan minden benne van a javítási útmutatóban, akkor elárulnád, hogy mégis mi a légypiszokért kellenek tanárok a javításhoz? Lazán ki tudnám javítani én is. Remekül meg tudom különböztetni a szavakat és számokat egymástól.


Egyébként az idei feladatsor szövegértésében például volt tanár, aki az első kérdésre elfogadta azt is, hogy "a rendezők", nem csak azt, hogy Uruguay.

2022. jan. 26. 21:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!