Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE tanulmányi ösztöndíj...

BGE tanulmányi ösztöndíj hogyan működik az önköltségeseknek?

Figyelt kérdés

Ha jól informálódtam, akkor 3,5-ös átlag felett már kaphatok tanulmányi ösztöndíjat, viszont sehol sem találok információt arról, hogy ezt az önköltségesek is megkapják.

Illetve, van valamilyen ösztöndíj, amit az önköltségesek is megigényelhetnek? Sok ösztöndíjnál csak az államilag finanszírozott tanulók pályázhatnak, az önköltségesek nem, így még nehezebbé téve a helyzetüket.



2022. jan. 21. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Önköltségesek nem kaphatnak tanulmányi ösztöndíjat. Kb szinte semmilyen ösztöndíjat nem lehet megpályázni. Szociális ösztöndíj egyetemtől függ,nálunk azt sem lehet önköltségesként. Bursa Hungarica van esetleg,amit meg lehet próbálni.
2022. jan. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor jól sejtettem, nem találtam semmit én sem:/

Talán még a Biztos Jövő, mivel így írják a HKR-ben:

A „Biztos jövő ösztöndíj” támogatás célja, hogy az Egyetem kiemelkedő tanulmányi eredményt

elért, tehetséges, szakmailag elkötelezett és a közösségi munkában is részt vállaló, önköltséges

alapképzésen tanulmányokat folytató hallgatói részére tanulmányaik folytatásához pénzügyi támogatást biztosítson.


Annyi feltétele van, hogy ez sem elérhető:)

Köszönöm szépen a válaszod!

2022. jan. 21. 22:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Erről az ösztöndíjról nem hallottam, de spec BGE-s ha jól látom,ezért nem ismertem. Sajnos önköltségesként meg van kötve az ember keze. Még csak szimplán rossz érzés,hogy nincs lehetőség ösztöndíjra, de az lesz az igazi,mikor a nálad rosszabbul teljesítő kap pénzt, mert ő államis..:D Kicsit nevetséges ez a rendszer, a tanulmányi ösztöndíjnak teljesítmény alapján kellene járnia..


Igazán nincs mit,bár nem sokat tudtam segíteni sajnos:(

2022. jan. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Alig van feltétele a biztos jövő ösztöndíjnak! Pályázni kell rá, még a határidő sem telt le.
2022. jan. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

tanulmányi költségesen nincs, de van más rnegeteg ha nem csak a sült galabot várod jegyeid alapján hanem csinálsz is valami pluszt 8szakkollégium, versenyek, HÖK stb)

kartól függ, de ugye a Biztos Jövőt elég könnyen meg lehet kapni pár versenyrészvétellel (nézd meg korábbi évek ponthatárait hogy kb honnan kaptak az ember és hány százalékot)

illetve van a szakmai-tudományos ösztöndíj, ami ugyanúgy szakmai tevékenységre jár és kb mindneki kap aki beadja csak más összeget (nekem egyszer 340e volt, mondjuk nemzetközi versenyen voltam BGE színekben meg más dolgokat is csináltam)

illetve a közéleti ösztöndíj lehet pl HÖK-kel vagy ha suliújságba segítesz be

2022. jan. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!