Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? Nem kaptam javítási lehetőséget egy tárgyból.

Figyelt kérdés

Szóval egy félévközis tárgyat nem sikerült teljesítenem, de a tanár megígérte, hogy a vizsgaidőszakban lesz egy pótlási lehetőség. Azt kérte, hogy írjon neki, aki javítani szeretne. Én 5x írtam neki, de egyszer sem válaszolt, a vizsgaidőszaknak pedig múlt héten vége lett, így úgy tűnik elbuktam a tárgyat. Biztos, hogy jó helyre írtam neki, normális hangnemben stb. szóval nem ez volt a gond, nem tudom miért nem válaszolt. A tanszéken megkérdeztem egy dolgozót, hogy történt-e valami a tanárral, de azt mondta nem tud semmit róla. Sajnos személyesen nem tudom megtalálni az egyetemen, mert külsős, és csak az őszi félévben tanít itt.

Az lenne a kérdésem, hogy ilyen helyzetben érdemes ezt valahol jelezni az egyetemen? Vagy ti hagynátok? Én nem akarok ez miatt balhét, ezenkívül már csak 1 tárgyam lenne vissza a képzésből és szeretnék minél hamarabb szabadulni innen, de azért elég bosszantó ez miatt elbukni egy tárgyat. Mert szerintem simán meg tudtam volna csinálni, készültem a pótlásra sokat stb.


2022. jan. 26. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezek szerint egy szemináriumról van szó. Itt nem tehetsz már semmit, de a tanár nem volt korrekt.
2022. jan. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudom mi az, hogy szeminárium, mérnöki képzésen vagyok:D A tárgyból előadás és gyakorlat van, mindkettőt ugyanaz a tanár tartotta.

Egyébként még annyi, hogy a Tanulmányi és Vizsgaszabályzatot kb. semennyire nem tartotta be, a félév elején ismertetnie kellett volna a követelményeket, random íratta az összes zh-t anélkül, hogy előtte szólt volna, illetve a szabályzat szerint 1 pótlási lehetőséget kellett volna biztosítania a vizsgaidőszakban. Tehát nem csak arról van szó, hogy nem volt korrekt. Bár nagyrészt a többi tanárunk sem tartotta be ezeket soha...

2022. jan. 26. 19:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szóval nem tudtál elérni egy tanárt amin egy tárgyad múlik, és a legtöbb amit tettél az ügy érdekében, hogy egyszer megkérdeztél egy tanszéki dolgozót? Ennyi...?


Ezzel még a vizsgaidőszak közben a tárgyfelelőst, tanszékvezetőt, és minden létező intézményt kellett volna zaklatni, többen összeállva a HÖK segítségét kérni. Néma gyereknek...

2022. jan. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont azt jelenti a szeminárium amit írtál. Előadás és gyakorlatból álló tárgy. Ha vizsgás lenne még talán utóvizsga időszakban lehetne pótolni, ha az még nem ért véget. Viszont félévközisnél alapból vizsgaidőszakban sem szabályos iratni.
2022. jan. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jogos, csakhogy egyszer egy srác megpróbált hasonlót egy másik tanárral kapcsolatban, és azóta minden tárgyból őt szívatják. Nekem meg ezenkívül már csak 1 tárgyam lenne vissza, és simán kinézem belőlük, hogy rendesen megnehezítenék a végzésemet (pl. záróvizsgán) ez miatt.
2022. jan. 26. 20:04
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A 3-nak igaza van, ilyen esetben a hököt kell keresni. Nalunk is volt olyan oktató, aki olyan dolgokat engedett meg magának, hogy többen jelezték a höknek és rögtön tettek valamit az ügy érdekében.
2022. jan. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
4-es: De a TVSZ-ben le van írva, hogy félévközis tárgynál 1 lehetőséget adni kell a hallgatónak a vizsgaidőszakban pótlásra/javításra.
2022. jan. 26. 20:05
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat akkor. Nálunk nincs ilyen, viszont akkor lehet vonatkozik az utóvizsgára is. Bár ha eddig nem csinált semmit, szerintem már magától nem is fog. Mindenképp irnék a höknek, ha valóban így van leírva, a TVSZ-ben.
2022. jan. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!