Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudom, hogy már lerágott...

Tudom, hogy már lerágott csont, de a biosz szakról esetleg véleménmyek?

Figyelt kérdés

Rengeteg bioszos kérdést olvastam. Sajnos nem tudok dönteni, hogy a kémia, vagy biológia szakra adjam-e le a jelentkezésem?...

A fizetés nagysága nálam annyira nem szempont, inkább az számít, hogy élvezzem azt amit csinálok. (MOST is önfenntartó vagyok, mielőtt érkeznénke a kommentek, hogy majd fog számítani, stb, stb)

Magolni meg kell még tanulnom, és nem lesz biosz érettségim, emelt kémiával mennék oda, tehát nyáron neki kell állnom a biosznak az biztos, ha oda megyek.

Kérdésem az lenne, hogy melyik ajánlanátok, ha inkább terepen dolgoznék, és nem laborban (hosszútávon)?

Mennyire teljesíthető a biosz szak átlagos értelmi képességekkel?

Kémiával nincs gondom, matekkal sem, bár ez utóbbi nem tudom, hogy mennyire fajsúlyos a biosz képzésen. Ha ezt jelölöm, akkor elsőnek az ELTE-t másodiknak pedig a Szegedit fogom beírni. Esetleg aki odajár, annak jelenleg mi a véleménye róla? Hogy érzi magát a szakon? A segítő kommenteket előre is köszönöm!



2022. jan. 26. 20:45
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bár úgy látom, hogy már csak biológia érettségivel lehet menni, ha jól tudom eddig lehetett menni biosz érettségi nélkül is. Úgyhogy ez most nem fog összejönni. :(
2022. jan. 26. 21:12
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Terepen főleg az ökológusok dolgoznak, talan még az antropológusok, de utóbbira a legnehezebb bejutni kb. kihalásos alapon működik. El lehet végezni, bár attol függ, melyik egyetemen. Egerben drogos ismerősöm is elvégezte, nálunk az SZTE-n nagyon kemény volt,de itt is volt akiről azt gondoltam h sosem végzi el, megis sikerült, csak akarni kell.


Inkább laboros munkák vannak ezzel, én ezért váltottam utána élelmiszerbiztonsági- és minőségi mérnök msc-re

2022. jan. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Ezt mintha én írtam volna.

Nekem is az veszi el a biosztól a kedvem, hogy állítólag sokan vannak akik ott hagyják a szakot, és nem lehet időben végezni, biztos a csúszás. Én is terepen dolgoznék inkább, de ebben nem vagyok biztos, csak abban, hogy gyakorlati ember vagyok. Így lehet hogy tényleg elvenné a kedvem a rengeteg magolás.

SZTE-re mennék, állítólag az a legjobb és legkeményebb.

Nekem van 2 ismerősöm, aki elvégezte itt a bioszt és szerették de kutatáson kívül az alappal nem tudnak mit csinálni.

Msc-re mindenképp szükséged lesz, ha terepen dolgoznál.


Esetleg egy másik BSC, aminek köze van a biológiahoz, az a biomernöki, környezetmérnöki, de ugye ezek mérnök szakok, sok műszaki, reál tárggyal. Van még a molekuláris bionika, az infós. Izgalmas meg kelendő szakma, de ha a természettel szeretnél foglalkozni akkor elég távol áll tőle :D

A mezőgazdasági mérnökin nem gondolkoztál még? Szerintem hasznát vennéd, ha az önellátás érdekel. Specializációt is kell választani ezek közül: agrárökonómiai, állattenyésztési, kertészeti, növénytermesztési. Szóval itt nem mindenről tanulsz, mint biológián, de lényegesen könnyebb, specifikus szak azoknak, akik gyakorlati tudást akarnak. (Újabban én ezen gondolkozom)

És jöjjenek az Msc-k: lehetsz növényvédelmi szakmérnök, agrárgazdálkodasi szakmérnök, vadgazdálkodási szakmérnök, kertészeti szakmérnök és a többi - gazdasági vonalon.

Ezen kívül a növényorvosi szak az, ami elég kelendő, ha a növények érdekelnek. De ez a képzés Szegeden nincs, hanem Debrecen, Gödöllő inkább.


Biosz mesterkepzes specializaciói pedig:

Molekuláris, immun- és mikrobiologia (laboros), Idegtudomány és humánbiológia (laboros), növénybiológia (terep), ökológia, evolúció és konzerváció biológia (terep), bioinformatika.


Ezeknek javaslom, nézz utána az SZTE honlapján, elég jó kis összefoglalók vannak.

2022. jan. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Utolsó vagyok. Ha inkább kémiás vagy akkor lehet hogy felesleges kínoznod magad a tömény biosszal. De nézz bele egy emelt biológia felkészítőbe és ott látni fogod, hogy mennyire tudsz azonosulni vele.


Egyébként bocsi, ha használhatatlan példákat mondtam, én csak azt tudom mondani, amin én magam gondolkozik.

2022. jan. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Utolsó nagyon köszönöm!

Nagyon jó tanácsokat adtál, nekem ezek eddig eszembe se jutottak. :)

2022. jan. 27. 11:41
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom, ki az aki lepontozott, de javítson ki, ha valamit rosszul mondtam :D
2022. jan. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Biológián belül mi az ami érdekel?
2022. jan. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Esetleg biomérnöki, az elég keményen kémia és biosz is.

Egyébként nem olyan halálos az SZTE-n a biológia, simán lehet csúszás nélkül is elvégezni. Igazából minden a szorgalom és ennyi.

2022. jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
98%
Ezert gagyi ez a honlap, annó mikor bioszra mentem, mindenki lebeszélni akart itt, szerencsére nem hallgattam rajuk, mindig okosabbnak hisztik magukat azok, aki életükbe nem jártak még a szakra, mint az, aki ténylegesen el is vegezte...
2022. jan. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

7-es, ökológia, vadbiológia, zoológia érdekel a legjobban. :)

Kémiából pedig vízkémia, kőzetek, tehát minden ami természetközeli.

2022. jan. 27. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!