Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak itt tanár szakos...

Vannak itt tanár szakos hallgatók?

Figyelt kérdés

Sziasztok


8. félévben vagyok magyar-történelem szakon. Mostanában egyre többet gondolkodom azon, hogy mi lesz az egyetem után. Ti mit gondoltok erről? Maradtok a pályán a jelenlegi bérezés (br. 203.000Ft) mellett?

Illetve mi a véleményetek arról, hogy 5 éves lesz a képzés? Én is szívesen fejezném be jövőre…



2022. jan. 30. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Rád nem vonatkozik az új szabályozás.

Mi 18-an kezdtünk, 5-en végeztünk és 3-an dolgoznak közoktatásban /töri-angol/

Még nem tudjuk a részleteket, de ha a béreket nem rendezik erőteljesen, hiába lesz 5 éves a képzés, nem fognak többen jelentkezni.

2022. jan. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
1 év alatt tudsz csinálni szintemelőt az egyik szakodból, ha szeretnéd még folytatni. Én most végzem magyarból, nem vészes.
2022. jan. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy rám nem vonatkozik.

Szintemelő? Ilyenről még nem hallottam.

2022. jan. 30. 20:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ő esetében semmi értelme a szintemelőnek, amikor 6 év alatt középiskolai tanár lehet így is.
2022. jan. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ó, akkor ezért nem tudtam róla. Igen, én középiskolára szakosodtam.
2022. jan. 30. 20:31
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én szeptemberben kezdtem, angol-magyar szakon. Középiskolai tanár szeretnék lenni. Annyi a könnyebbség az én esetemben, hogy az anglisztika alapszakos múltam miatt sok tárgyat elismertek, így azokat nem kellett újra felvenni.


Megmondom őszintén, diákként dolgoztam a versenyszféra területén, call centerben, de nem tetszett. A pedagóguspályán kívül mást nem tudok elképzelni. Humán beállítottságú, lassú, ráérős emberként nem sok választási lehetőség marad. Úgy vettem észre, hogy önmagában egy nyelvszakos alapdiplomával (pl. anglisztika BA) szinte sehova sem vesznek fel, egy gazdasági, informatikai vagy műszaki képzést pedig nem tudnék elvégezni. Anyukám és keresztanyukám tanítónőként dolgozik, mindketten egy gettóiskolában tanítanak. Sokszor jár stresszel a munkájuk, azonban azt mondják, semmi pénzért nem vállalnának más munkát, hiszen a hétvégéjük szabad, ezen kívül minden évszakra jut egy pár napos szünet. Volt 1-2 ismerős, aki a tolmácsolás felé terelt volna, de ebben nem látok nagy jövőt. Ismerek olyan embert, aki tolmács vagy szakfordító végzettségű, de önmagában ebből nem él meg, mert a megkeresések csak időszakosak. Egyébként is úgy hallani, hogy inkább a ritkább, gyakran keleti nyelveket keresik, az angol és a francia nem olyan kelendő, márpedig én csak ezeken a nyelveken tudok (a francia ráadásul erősen megkopott, mivel egy ideje nem használtam).


Amikor meghallottam, hogy 2022 szeptemberétől már "csak" 5 éves lesz a képzés azoknak, akik bekerülnek, meglepődtem, nem számítottam ilyesmire.


Szívből remélem, hogy a bérezés javulni fog, ideje lenne.


24/N

2022. febr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!